Kā elektriskam slēdzim veidojas elektriskā ķēde?

Kā elektriskam slēdzim veidojas elektriskā ķēde?Tātad man koridorī ir elektrības slēdzis ar divām pogām, katra poga ieslēdz vienu no divām lampām. Es to gribēju nomainīt, bet kad atskrūvēju nevarēju saprast kā tur ir bijis savienots lai veidotos elektriskā ķēde.
Kopā rozetē bija 5 vadi, bet tikai trīs no tiem ir ielikti slēdzī, viens elektriskais un pārējiem dieviem es ar indikātoru neredzēju elektrību, un pieņēmu ka tie ir vadi kas nāk no lampām, bet kur ir nulles vads pa kuru elektrībai aiziet, savādāk sanāk ka elektrība tikai aiziet, bet atpakaļ nenāk...?

non_grata  2 1 = un - !

fernfahrer  1   nulle pienāk pastāvīgi lampai.

fernfahrer      nulle iet pa taisno uz lampu, bet fāze uz slēdzi. Tur tā tālāk var sadalīties uz vairākiem patērētājiem. Tavā gadījumā, pienāk slēdzim fāze un aiziet 2 vadi uz diviem patērētājiem (kopā 3 vadi, kuros var būt strāva, ja slēdži ieslēgti). Tāds slēgums ir arī drošībai, lai izdegušu lampu čakarējot ārā, nenorautos ar neizolētu instrumentu pa knaģiem :)

mapys    1 Viņš jau nesaprot, kā tagad jaunajā slēdzī vadi jāsprauž - tur slēdzim uz dupša ir tā shēma uzzīmēta (kas bildē pa labi), un viņš nabags ir apjucis, kur kuru vadiņu ieskrūvēt.

Ja tā slēdža kontaktus apzīmē attbilstoši bildei:

a b c

d e f


tad fāze jāpieliek ir pie c un d (bultiņas iet iekšā slēdzī), vadus uz lampu tad atbilstoši pēc izvēles - vai nu a b, vai e f. Kuru variantu izvēlēties - atkarīgs no tā, kādā pozīcijā gribi, lai slēdzis ir izslēgtā stāvoklī - tādā, kurš krāj putekļus, vai tādā kurš nekrāj putekļus uz augšējās maliņas.

zjanix  1   Slēdis tikai vai nu savieno ,vai pārtrauc ķēdi

tool      Še vel jāņem vērā vai slēdzis pilda parastā slēdža funkciju, vai tas ir, saucamais "X" slēdzis. Respektīvi - palielos koridoros, hallēs un kāpņu telpās abos galos sen jau liek sapārotos "X" slēdžus, lai nebūtu lieki jāskraidā. Šajos gadījumos sapārotie slēdži strādā paralēli - ar abiem var ieslēgt un izslēgt vienu un to pašu gaismas ķermeni neatkarīgi no stāvokļa kādā atrodas sapārotais slēdzis.
Uzrakstīju murgaini, bet jautātājs varētu paskaidrot, vai viņam uz to lampu ir vel viens slēdzis citā telpas stūrī.

mapys      Nu pieslēdz drusku loģiku... Bilde pa kreisi, kā saprotu ir ņemta no priekšpuses? Tad tas sanāk, ka fāze ir pievienota pie a un b - tas ir ērti, jo tie ir blakus. Tādā gadījumā c un d pārvēršās par izejām un pāri palikušas kontaktos nekad nenonāk fāzīte.

prodigyy      vispār jau loģiski būtu ja slēdzim pienāk viena fāze un viena zeme. no slēdža attiecīgi aiziet uz katru spuldzīti savs vads. Nedomāju ka slēdzī ienāk vairākas fāzes ... Neesmu gan elektriķis. Es gan nezinu kādi slēdži ir tai X sistēmai (to ko abos telpas galos var slēgāt)

JurisK      Gribētos nedaudz palabot mapys - ja pie c un d pienāk strāva, tad uz lampu iet tikai a un b, bet e un f ir zem strāvas arī pie izslēgta slēdža un nav strāvas pie ieslēgta. Kaut kāds dīvains tas slēdzis, bet izmantot var, ja zini, kur pirkstus nebāzt!:)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu