Elektroinstalācija

elektroinstalācija foto attēls

Elektroinstalācija - jautājumi un diskusijas

Principā uz pārslēdža iepakojuma vajadzētu būt arī slēguma shēmai, galvenais nosacījums, ka starp abiem pārslēdžiem jābūt trīsdzīslu kabelim, respektīvi pārslēdžiem jābūt paredzētiem jau velkot vadus. Iespējams vienkāršāk ir ielikt iebūvēto sensoru (der slēdža kārbā), ļoti ērts risinājums kāpņutelpai, koridoram. Nekas nav ne jāieslēdz, ne jāizslēdz, darbojas arī uz skaņu, bet jāskatās, vai sader ar led spuldzēm. Sader, bet ne visi. ··· Elektroinstalācija: Kā pieslēgt pārslēdzi lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kā elektriskam slēdzim veidojas elektriskā ķēde? (13)
Tātad man koridorī ir elektrības slēdzis ar divām pogām, katra poga ieslēdz vienu no divām lampām. Es to gribēju nomainīt, bet kad atskrūvēju nevarēju saprast kā tur ir bijis savienots lai veidotos elektriskā ķēde. Kopā rozetē bija 5...
Viņš jau nesaprot, kā tagad jaunajā slēdzī vadi jāsprauž - tur slēdzim uz dupša ir tā shēma uzzīmēta (kas bildē pa labi), un viņš nabags ir apjucis, kur kuru vadiņu ieskrūvēt.

Ja tā slēdža kontaktus apzīmē attbilstoši bildei:

a b c

d e f


tad fāze jāpieliek ir pie c un d (bultiņas iet iekšā slēdzī), vadus uz lampu tad atbilstoši pēc izvēles - vai nu a b, vai e f. Kuru variantu izvēlēties - atkarīgs no tā, kādā pozīcijā gribi, lai slēdzis ir izslēgtā stāvoklī - tādā, kurš krāj putekļus, vai tādā kurš nekrāj putekļus uz augšējās maliņas.
nulle pienāk pastāvīgi lampai. nulle iet pa taisno uz lampu, bet fāze uz slēdzi. Tur tā tālāk var sadalīties uz vairākiem patērētājiem. Tavā gadījumā, pienāk slēdzim fāze un aiziet 2 vadi uz diviem patērētājiem (kopā 3 vadi, kuros var būt strāva, ja slēdži ieslēgti). Tāds slēgums ir arī drošībai, lai izdegušu lampu čakarējot ārā, nenorautos ar neizolētu instrumentu pa knaģiem :) Slēdis tikai vai nu savieno ,vai pārtrauc ķēdi Še vel jāņem vērā vai slēdzis pilda parastā slēdža funkciju, vai tas ir, saucamais "X" slēdzis. Respektīvi - palielos koridoros, hallēs un kāpņu telpās abos galos sen jau liek sapārotos "X" slēdžus, lai nebūtu lieki jāskraidā. Šajos gadījumos sapārotie slēdži strādā paralēli - ar abiem var ieslēgt un izslēgt vienu un to pašu gaismas ķermeni neatkarīgi no stāvokļa kādā atrodas sapārotais slēdzis.
Uzrakstīju murgaini, bet jautātājs varētu paskaidrot, vai viņam uz to lampu ir vel viens slēdzis citā telpas stūrī.
··· Elektroinstalācija: Kā elektriskam slēdzim veidojas... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Autoelektriķis Rīgā (8)
Varētu ieteikt kādu labu autoelektriķi Rīgā? Vēlams centrā, Pļavnieku, Purvciema, Teikas vai Juglas pusē.
Man arī tāds derētu.
Es gan Rīgas pretējā pusē, bet, vienalga.
ss.lv vai nav ..?vēl ielogot antireklāmā ,lai zinātu sūdainos a.servisus..))) Rīgā ar labiem elektriķiem jau gadus 15 ir švaki - šamie atrod labāk apmaksātus darbus...

Jelgavā ir labs, ja vajag, varu privāti pateikt, kurā kantorī, lai nebūtu jāreklamē.
Buutu jaasaak ar auto markas nosaukshanu, ne visi labi autoelektrikji vienliidz labi paarzin visu marku auto. Vairaak vai mazaak specializeejas uz dazhaam konkreetaam.
Plus, ne visiem ir visu auto marku diagnostikas programmas (ja taada ir vajadziiga)
Tomēr ierakstīšu.:)
Ir lietas, par ko īsti negribas maksāt servisa cenas, jo nauda tiek prasīta par darba stundām un servisā tā ir augsta. Vaina nav tik "" nāvējoša"", lai to gribētos maksāt. Ja par klubiņiem, tad arī, nejūtos tik aizrauta ar auto, lai mestos klubiņā, kaut gan pie mašīnas loga bija lapiņa ar šī auto kluba koordinātēm.
Manā gadījumā ir iesprūdis sēdeklis, kas regulējas ne manuāli vienā noteiktā pozā, kas nav pati ērtākā pasažierim.:) Jau esmu interesējusies servisos, to, ko iesaka, mainīt sēdekli. Sēdekli vienu nemaina, japērk viss salons, ko man nevajag.:) Tāpēc vel aizvien meklēju kādu, kas to vienu var sataisīt.
Atvainojos jautajuma uzdevejai par savu iejaukšanos, bet izmantoju izdevību. Ja nu te ir kāds specs.:)
/ Volvo C70 /
··· Elektroinstalācija: Autoelektriķis Rīgā lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Sajaucu + ar - ! (10)
kinieshu YIYING 50cc motoroleris starteties startejas, bet nelec, jo nav dzirkstele, kas varetu but nosvilis??? abi drosinataji, pie akumulatora + un - vada ir OK.
Mosh pati svece beigta, paskaties vai visi kontakti vietaa...

Es arii pagaajushogad sezonai saakoties lohanulsa un vienu vadu pieliku ne tur... visas lampas deg, bet mocis neles.. domajau, kas pa fignju... samainiju vietaam, uz pirmaa sitiena aizgaaja
Es taa saprotu, ka peec tam kad vadi bija pielikti otraadi, un atlikti atpakalj, tad vairs neelc.
Nu visticamaak ka ir izsisti kaadi tranzistori vai mikrene aizdedzes sisteemaa.
Nezinu, kas tas taads, bet ja tur ir kaads elektonisks bloks, tad jaa, visticamaak tam ir kirdik. :(
Vai nu gaadaa jaunu, vai meklee kaadus autoelektronikjus, kas to var meegjinaat sataisiit.
Elektronika. Bet vispār pat vecajam žigulim nedrīkstēja polus sajaukt, bet tur pat elektronikas nebija. Vadības bloks aizlidojis, vismaz tā parsti notiek ··· Elektroinstalācija: Sajaucu + ar - ! lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
BMW 525 panelis - akumulatori (14)
Vai kāds var pateikt kur BMW 525 panelī E-34 atrodās lādējāmās baterijas?
Akumulators šitam bembim šķiet zem pakaļājā sēdekļa bija nevi panelī :D Tieši tā, akumulators ir zem aizmugurējā beņķa.:) ja pareizi atceros, zem kapota šofera pusē netālu no loga bija kastīte ar drošinātājiem. Ja tos Tu domā... Ved tik pie elektriķa, kamēr autiņu neesi nokurinājusi...
Tur viss pie vainas var būt sākot no zemes trūkuma un beidzot ar īso
Baterijas panelī, norēkties var :D Varbūt kādai mašīnai ir atsevišķa pulksteņa baterija, bet parasti viss darbojas no viena vienīga akumulatora.
Ved uz servisu ar steigu, varbūt vispār braukt nevar.. Ja pīkst un deg sarkanas lampiņas...
··· Elektroinstalācija: BMW 525 panelis - akumulatori lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Audi B3 lūzt vadi (6)
Sveiki! Es pieņemu, ka ikviens B3 un, laikam, B4 īpašnieks ir saskāries ar to, ka lūzt vadi, kas iet uz bagāžnieka vāku (pakaļgaitas guņi, numura apgaismojums u.tt). Varbūt kāds ir izdomājis kko ģeniālu, lai to novērstu? Vai, vienkārši,...
bitch, es tak neteicu, ka braucu ar Audi vai citu vācieti :) es vienk. esmu autoelektriķis :))) manā uztverē Audi, BMW un Mercedes ir nepamatoti dārgas mašīnas - nav viņas tik labas cik viņas maksā :) diemžēl tāda ir realitāte :( vēl jau vajag atrast sakarīgus vadus ko nomainīt - viņiem jābūt cietā, bet lokanā izolācijā ( lai palielinātu locījuma vietas radiusu. Nopērciet normālu mašīnu!
Kur paliek vācu kvalitāte, vācu zīmolu ideālums?
Braucu ar japoškām un nezinu problēmu....
Nu viss jau pateikts pirmajaa komentaa, paareejais - gaumes lieta! Man jau nu dikti patiik BMW, un esmu apmierinaats, ka peec visumaa labaam gan japoshku, gan franchu, gan zviedru mashiiniiteem atkal varu pabraukt ar BMW, ir veerts nedaudz piemaksaat!:)) Teflona izolacijas vadi!:DDD ··· Elektroinstalācija: Audi B3 lūzt vadi lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
X5 elektronika (15)
Spečuki, kas notiekās ar X5, šodien paziņa zvan man un prasa, lai viņu aizvelk uz servisu.. bembis ceļa vidū nosprāga un pat iedarbināt nevar.. jau 3 gadījumi ir pa šo mēnesi, ka X5 nomirst uz ceļa !:) Kas varētu būt par vainu...
elektronika tam mēslam zemu sakarināta, a mūsu ceļi paši ziniet kādi! Signalizācija gļuko... piekrīt Laskovijam...signalizācija mirst,imobilaizers arī var nosprāgt! karoč miskaste:) paklausās ko prātīga meitene runā :)
visa vaina mitruma koncentācijā tās miskastes smadzenēs
x5 nav ne bezceļu ne pilsētas auto tāpēc lūst gan tur, gan tur:))) ··· Elektroinstalācija: X5 elektronika lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Vai ir iespējams atrast elektriķi Ogres apkārtnē? (2)
Meklēju sakarīgu elektriķi darbiņam manās mājās.Lūgums rakstīt privāti.
Ja privaataa sarakste nedos rezultaatu, tad dod zinju. Iedoshu choma telefona nr., kursh dziivo Ogree. Elektriiba ir vinja soecialitaate. Inese, ja nav citu variantu, varu iedot kārtīga cilvēka tel. Nr. Zinošs, praktisks, ar alkoholu nekādu problēmu ! Būsi apmierinàta, tikai pašiem būs jāaprunājās kas un kā! ··· Elektroinstalācija: Vai ir iespējams atrast... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Ar ko savienot alumīnija vadus (kabeļus)? (4)
Ar ko drīkst savienot alumīnija vadu ja ienākošais vads ir alumīnija-māja veca kara laika būve un patreiz nomainīt šo aluminija vadu nevaram. vai ir tādas sadales kārbas kur var pievienot cita materiāla vadus pēc vajadzības?
Cik saprotu tad doma ir mājā nomainīt elektroinstalāciju, bet ievad mainīt nav plānots. Manuprāt to var darīt tikai savienojums kurā tiks savienoti alumīnija un vara vadi ir vajadzīgs ar tērauda pāreju. Savienojuma princips vienkāršs gan alumīnija gan vara vads tiek savienots ar tērauda savienojumu, bet šie vadi savā starpā nesaskaras. Ar klemmēm. Piekrītu iepriekšējiem - Tikai ar tērauda klemmēm !
"Pa taisno" - nekādā gadījumā netīt kopā, sāksies visādas elektroķīmiskās reakcijas, kā rezultātā kontakts pēc laika sāks karst.
Profiņi lodē alumīnija vadus, savienojums ir mūžīgs ··· Elektroinstalācija: Ar ko savienot alumīnija vadus... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Atsevišķi elektrības skaitītāji saimniecībai (6)
kādas izmaksas varētu būt uzstādot divus elektrības skaitītājus vienai privātmājai? Latvenergo skaitītāju aiztikt neplānojam, vajadzīgi pašu lietošanai, jo māja viena, bet mājsaimniecības divas. Pieņemu,ka būs arī kādā telpā vadi...
Ja uz katru saimniecību ir atsevišķi automāti ("drošinātāji") tad visērtāk to izdarīt mājas sadales kastē, tur arī vadu vilkšana būs minimāla un kastes iekšienē. Ir elektronerģijas skaitītāji kas montējas uz tās pašas sliedes kur automāti un arī pēc formas ir tādi paši.
Izmaksas atkarīgas no tā, vai nepieciešami vienas vai vairāku fāzu skaitītāji, vienfāzu maksā ap 20 eiro, trīzfāzu - no 50 eiro (Tev vajadzēs divus jebkurā gadījumā) + darbs...
kādreiz par to bija jāmaksā ap 70Ls, vadi nebija jāpārvelk jo tika uzstādīts (tā mēs vismaz nodefinējām), kā kontroles skaitītāju atsevišķām telpām (saimniecības telpas ir uz atsevišķiem korķiem, dzīvojamā uz citiem). Cipars var sākties no cenas tikai par kontrolskaitītājiem un vadiem ( ap 40 latiem, bija vismat tajos laikos), līdz ... ! Jo iesprauzt Latvenergo rozetē vadu ar kontrolskaitītāju, nav liela māksla !!! Jā, es biju domājis,ka tos skaitītājus varētu uzstādīt pie sadales skapja. Liela daļa telpu ir uz viena drošinātāja vienai pusei, un uz otra -otrai, tomēr ir pāris telpas, kurām ir citi drošinātāji. Noteikti var vadus no vairākiem drošinātājiem izlaist caur vienu skaitītāju, ne? Cik daudz naudas elektriķi prasa mūsdienās par darbu? Skaitītāju jau nolūkoju pa 30 eirikiem gabalā. varbūt ir kāda elektrobāze, kur varētu vadus pa lētākām cenā iepirkt? Kāds ir tā darījis caur Latvenergo? Es viņiem jau aizsūtīju savu jautājumu, bet viņi vai nu negrib saprast, vai vienkārši stulbi, bet šie jau grib atsevišķu pieslēgumu taisīt, bet tas noteikti izmaksās krietni dārgāk kā šitas projekts. Latvenergo tev ari neko neatbildes, tev jagriezas Sadales tikla, tie ar sitam lietam nodarbojas. Bet divi skaititaji maja atmaksajas - lidz sim gadam maja vareja uzgriezt 2400 kwh par starta tarifu, bet tagad var vienu skaititaju laist pa ekonomisko, otru pa birzu, jeb vispar uz cita piegadataja uzsedinat (gadijuma, ja saimniecibas atkal apvienojas;)))! ··· Elektroinstalācija: Atsevišķi elektrības skaitītāji... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu