Slēdzis (elektrības slēdži)

Slēdzis (elektrības slēdži) - jautājumi un diskusijas

Kā elektriskam slēdzim veidojas elektriskā ķēde? (13)
Tātad man koridorī ir elektrības slēdzis ar divām pogām, katra poga ieslēdz vienu no divām lampām. Es to gribēju nomainīt, bet kad atskrūvēju nevarēju saprast kā tur ir bijis savienots lai veidotos elektriskā ķēde. ...
Viņš jau nesaprot, kā tagad jaunajā slēdzī vadi jāsprauž - tur slēdzim uz dupša ir tā shēma uzzīmēta (kas bildē pa labi), un viņš nabags ir apjucis, kur kuru vadiņu ieskrūvēt.

Ja tā slēdža kontaktus apzīmē attbilstoši bildei:

a b c

d e f


tad fāze jāpieliek ir pie c un d (bultiņas iet iekšā slēdzī), vadus uz lampu tad atbilstoši pēc izvēles - vai nu a b, vai e f. Kuru variantu izvēlēties - atkarīgs no tā, kādā pozīcijā gribi, lai slēdzis ir izslēgtā stāvoklī - tādā, kurš krāj putekļus, vai tādā kurš nekrāj putekļus uz augšējās maliņas.
= un - ! nulle iet pa taisno uz lampu, bet fāze uz slēdzi. Tur tā tālāk var sadalīties uz vairākiem patērētājiem. Tavā gadījumā, pienāk slēdzim fāze un aiziet 2 vadi uz diviem patērētājiem (kopā 3 vadi, kuros var būt strāva, ja slēdži ieslēgti). Tāds slēgums ir arī drošībai, lai izdegušu lampu čakarējot ārā, nenorautos ar neizolētu instrumentu pa knaģiem :) Še vel jāņem vērā vai slēdzis pilda parastā slēdža funkciju, vai tas ir, saucamais "X" slēdzis. Respektīvi - palielos koridoros, hallēs un kāpņu telpās abos galos sen jau liek sapārotos "X" slēdžus, lai nebūtu lieki jāskraidā. Šajos gadījumos sapārotie slēdži strādā paralēli - ar abiem var ieslēgt un izslēgt vienu un to pašu gaismas ķermeni neatkarīgi no stāvokļa kādā atrodas sapārotais slēdzis.
Uzrakstīju murgaini, bet jautātājs varētu paskaidrot, vai viņam uz to lampu ir vel viens slēdzis citā telpas stūrī.
Nu pieslēdz drusku loģiku... Bilde pa kreisi, kā saprotu ir ņemta no priekšpuses? Tad tas sanāk, ka fāze ir pievienota pie a un b - tas ir ērti, jo tie ir blakus. Tādā gadījumā c un d pārvēršās par izejām un pāri palikušas kontaktos nekad nenonāk fāzīte. ··· Slēdzis (elektrības slēdži): Kā elektriskam slēdzim ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kompleksais elektrības slēdzis vannasistaba/tualete/koridors Padomjlaika dzīvoklī? (19)
Vienas pēdējo gadu Padomjlaiku sērijas dzīvokļos ir tāds kompleksais elektrības slēdžu panelītis koridorā, ar kuru var ieslēgt gaismas vannasistabā, tualetē, koridorā un ir vēl arī rozete. Tā nu ir sanācis, ka vecais ...
tur veel krievu laiku ....skruuvgriezi vajadzees arii, a?
Gan jau kraamu tirguu ir visskas noperkams, ja nu akuraati gribi "old school" stilaa sledzi. A taa, jebkurss normaals elektrikkis pieliks jebkuru sleedziiti, vai sakombinees vairaakus kopaa.
-> Mavs
Vajag jau ne tikai rokas, bet, pirmkārt, galvu - nezinošām rokām labāk gar elektrību negrābstīties.....
P.S. ....uz cik diennaktīm Tevi "nosēdināja"?
Ja pareizi sapratu, tad problēma ir tanī, ka tam kompleksajam slēdzim ir krietni lielāks caurums sienā nekā parastajām rozetām un slēdžiem, turklāt tas caurums ir kvadrātveidīgs. Tāpēc nesanāk vienkārši pielikt mūsdienu slēdzi. Nepieciešams slēdzi kaut kā nostiprināt un nosegt lielo caurumu - nepieciešams nedaudz pakopoties :o) Bet ir pieejams arī jaunlaiku izpildījumā komplekts ar 3 slēdžiem un rozeti...kur problēma?! Ja nevari nostiprināt, iestiprināt (tobiš, rokas no pakaļas aug), aicini elektriķi! Ir tādi pieejami - pati nopirku, dēls pieriktēja, nav nekādu problēmu, bija lēts(daži eiro), dārgāki ir firmai Schneider. Aicini gan elektriķi, ja jau vīrietim tāds jautājums...Man arī ar tehniku nekad nav paticis krāmēties, bet risinājumu - tāpat kā kokote - vienmēr atrodu:) ··· Slēdzis (elektrības slēdži): Kompleksais elektrības ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Pārslēdža savienojuma shēma (6)
Kur atrast el. shēmu, kā saslēgt el. ķēdi tā, lai koridora vienā galā ieslēdzot lampu, otrā var to izlēgt.Un otrādi,neatkarīgi vienu no otra... :(
te buus sheema ;)
http://foto.inbox.lv/eedgarss/06-09-2006/savienojums.jpg
tas ir elementaars logjikas uzdevums. vajag 3 vadus un viss buus ok. Shēma nav jāmeklē, tā ir jāuzzīmē! :))) Elementāri - vajadzīgi 2 pārslēdzēji un trīsvadu kabelis :) elektrnamaa pie j. gertrudes pagrabaa taalaak paardeveejs jaanis ar uusaam daudz visu ko zina. te ir ta sema ··· Slēdzis (elektrības slēdži): Pārslēdža savienojuma shēma lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu