Elektriskā boilera apkope

Esmu diezgan daudz izlasījusi, par to, ka elektriskajam boilerim nepieciešama tīrīšana. Laukos Vecumnieku novadā tas pieslēgts pie diezgan kaļķaina ūdens. Tātad nepieciešams tīrīt. Kā laukos atrast meistaru? Es dzīvoju Rīgā. Tur mana māmiņa u.c. Cik tas maksā? Lūdzu padalieties ar pieredzi. Cik izlasīju internetā, jāizņem sildelements un jānokausē kaļķis karstā etiķūdenī, bet domāju, ka pati to nespēju. Vai varbūt spēju?

Luusila    3 Un kāpēc nevar nopirkt jaunu, tīru sildelementu un anodu un ieskrūvēt/iespraust? Nebūs lieki jāčakarējas.

falko_1967  1 2 pati klaat nekeries.

multi    2 Nekas tur nav jānokausē! Sildelements parasti ir salīdzinoši tīrs (kaļķis no viņa pa laikam atdalas pats) Var jau čakarēties bet jēga maza, jo pēc nedēļas elements būs vecajā stāvoklī.
Visa draza krājas tvertnē. Jāizskalo tvertne no kaļķakmens lauzkām un jānomaina magnija anods, kas pasargā tvertni no izrūsēšanas. Izmaksas līdz 10 eiro, ja pats dara. Ja sauc kādu, tad jau atkarīgs kādu kosmosu prasa cilvēks. sākot no 5 eiro un beidzot ar 50eiro par darbu + anods...

multi    1 P.S Cik dziļos laukos? Ja netālu ir pilsētas/pagasta ūdens kantoris, tad kāds viņu darbinieks labprāt paņems haltūru un nekādu problēmu atrast cilvēku.

Jurijs1962Augums163  6 2 Uzliki filtrus , vismaz 2, (viens pēc otra) pirms boilera. Ko tur mocīties ar sildelementiem, kad šitais beigsies, uzstādi jaunu boileru un uz priekšu neazmirsi regulāri mainīt filtru kartridžus.

Jurijs1962Augums163  6   Termostātam jābūt boilerā, regulējamam. Bet, ja agrāk ūdens sildīja normāli, neviens termostātu neaiztika, tad tiešam sildīšanas eļements apkaļķojies, drīz diemžēl sadegs.
A varbūt kas i pagrozīja to termostāta ripiņu, un vajag tikai uzlikt viņu atpakaļ lai dabūt lielāku siltumu.

janisb    1 Tīrīt tur neko netīra, regulāri jāmaina anods, ja boileris nesilda ūdeni, visdrīzāk sildelements atdevis galus, elektriķis ar testeri tiks skaidrībā...

aisiks1    4 Jums jau tur ir atbildes.Vajag izskalot un nomainīt anodu.

zebs    1 Ja boileris nesilda, tad kaļķa draza var būt arī tik daudz sakrājusies, ūdens vairs netiek klāt pie sildelementa - tik vien kā to drazu silda.
Man tā bija pēc vairāku gadu nekopšanas.

Pirms ko darīt, apskatījos boilera marku, modeli - nopirku jaunu sildelementu un anodu. Boileris horizontālais - lai tiktu klāt, vajadzēja noņemt no sienas. Izmazgāju, izkratīju drazu ... pāris spaiņu vismaz .. saliku jaunās detaļas. Un ar laiku jau var notīrīt sildelementu un jaunu anodu iegādāt, pirms ķeras klāt nākošai apkopei.

JOHAIDI21  4   Jurijam ir pilnīga taisnība! Bez ūdens filtriem ...tā ir mocība. Parasti uzstā´dijām divus filtrus ,vienu aiz otra. pirmā filtra kārtridžs būs jāmaina regulāri,tiklīdz paliks brūnā ,necaurredzamā krāsā.
Tas pats ir jādara ar dzeramā ūdens vadu. Pie kam ,var pat uzlikt trešo ,aktīvās ogles filtru,vismaz nebūs problēmas ar nierakmeņiem un pārējiem "derīgajiem izrakteņiem" mediķu izpratnē. Filtru tilpumu izvēlas pēc patērējamā ūdens daudzuma.

multi  1 5 Uzliekat vēl reversās osmozes filtrus boilerim :) Galīgi saspiedušies. Jūsu filtri un to korekta apkope izmaksās dārgāk kā ik pa pāris gadiem boilerim elementus mainīt. Boilera ūdens nav jādzer! (tas par nierakmeņiem)

Jurijs1962Augums163  2   Dzēramajam pat uzlieku trīs. Sēciba tāda. Trēšo, galveno un dargāko, ogles / sudraba, mainu visretāk. Pirms tā stāv divas parastas mehaniskās. Kad pirmais paliek tumši bruns, izmetu nost un lieku kartridžu no otrā (kurš pagaidam gaiši bruns). Otrā burkā uzliku jaunu kartridžu. Un tā periodiski.

Luusila    2 Jēziņ. Tā ogle paņem nost smaku, ja tāda ir . Parastie filtri attīra kaut kādus gruzīšus, smilts daļiņas, nu, mehāniskos piemaisījumus. Kaļķakmenim par to nospļauties. Caur šiem 3 filtriem izlaistu ūdeni uzkarsējiet stikla tējkannā, un jums parādīsies skaists kaļķakmens, kuram jūs ar saviem filtriem varat iepūst tur, kur saule nespīd.
Piedevām no akas, pieņemsim, var nākt skaisti dzidrs ūdens, kurš vēlāk saskarē ar gaisu veido trīsvērtīgo dzelzs hidroksīdu.

Jurijs1962Augums163  2   17:57 Jā, ne visas, tomēr tik lielas daļiņas cik smalks ir filtrs, aizkāvē. Apmēram pusi kaļķa ko kopeja daudzumā.

Luusila    2 Filtra "smalkumu" norāda uz iepakojuma- 5, 15, 20, 25 mikroni. Un kaļķis tev nepeld 25 mikronu lielā ķopseklī tur pa ūdensvadu; tas veidojas vai nu laika, vai karsēšanas ietekmē.
Visieteicamākā temperatūra, uz kādu noregulēt termostatu boilerim, ir čut zem 60 grādiem, bet virs 55.

janisb  1 1 =>Luusila pirms havot seksi ar santīmu, der atcerēties ka no leģionellas baktērijas droši pasargā ūdens uzkarsēts vismaz >60 grādi celsija...

straume22      Boilerim jānoregulē vidējā sildīšanas temp. (50% no dotām iedaļām) Nevajag vārīt ūdeni . Kaļķi nekur neliksies, vienkārši ilgāk kalpos aparatūra bez iejaukšanās. (Piekrīt Luusila viedoklim 19:54)

straume22      "der atcerēties ka no leģionellas baktērijas droši pasargā ūdens uzkarsēts vismaz >60 grādi celsija..."(gandrīz apčurājas no smiekliem, raud)
...viņš izsargajās no VISĀM bakterijām, nodzīvoja PILNĪGI vesels 35 gadus. Tad kādu rītu, dodoties uz darbu, sabiedriskajā transportā tika saspiesC duravās, vai notriekC vēl ar kādu citu sabiedrisko transportu, kāpjot laukā, vai saspiesC ar citu sabiedrisko tranCportu, kāpjot laukā no sava D-Žippa. K-hem.
Tēma:" Elektriskā boilera apkope" Ja, kas.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu