Apkures katli.

Gribētu uzzināt kaut ko vairāk par apkures veidiem - kas lētāks, ērtāks, atsauksmes, kritika? Jautājums vairāk tiem, kuriem ir savas privātmājas un pašu pieredze ar šķidro, cieto apkures veidu.

wolands      Ar kuriem ir pieredze:
Gāze, loti ērti, vidēji dārgi, ja vien nav gāzes vads jāvelk. Ja ir, tad nesamaksājami :(
Malka - lēti, sevišķi laukos. Diezgan neērti un prasās, lai apkures sistēma būtu ar akumulatoru, kas savukārt sadārdzina apkures sistēmu un aizņem vietu. Ja ir akumulators, tad nav slikts variants, kaut gan automātikas nekādas :(
Elektrība - dārgi, bet nu baigi ērti ;)
Sena pieredze ar oglēm - visi malkas trūkumi un nekādu plusu :(

wolands      Malka jākrauj, jāglabā kaut kur. Jānogādā līdz krāsnij no novietnes. Regulāri jākurina (pat vairākas x dienā, ja nav akumulators, ja ir, tad ziemā pietiek reizi dienā, rudeņos un pavasaros pat 1x 2 dienās). Aizbraukt nekur nevar - vajag kādu kaimiņu, kas pa retam iekurina, lai viss nesasalst :(
Ja māja paliela un katls kārtīga izmēra, tad arī kurināšana nav tik liela - 80cm smagas malkas šķilas pārkrāmēt nav tik viegli.
Bet modernās apkures sistēmas arī bez elektrības nestrādās :( Pat vēl sliktāk, ja cirkulācijas sūkņi apstājas, bet pilnā krāsns ar malku, pēc brīža būs 100 grādi un pilns pagrabs ar tvaiku. Var likt (es pat teiktu vēlams), protams nepārtrauktās barošanas bloku krāsnij, kas uzturētu cirkulāciju kamēr malka izdeg.

ComfortablyNumb      bez elektrības tagad gandrīz nekas nestrādā. pat malkas katliem tāpat liek cirkulācijas sūkņus utml :)
vēl alternatīva ir granulu apkure. tur tomēr jau būtiska automatizācija iespējama salīdzinot ar malkas apkuri. jā, dārgāk droši vien. bet ja pašam nav sava meža un pats daļēji to malku nespēj sagatavot, tad pērkot pilnībā gatavu malku vai granulas tā izmaksu atšķirība vairs nav tik liela

animato      Gāze-ja garām iet gāzes vads-tik un tā vajag projektu,ģeodēziju,baiga summa sanāk+ katls.Bet pēc tam ērti, padārgi.
Granulas- dārgi.
Ogles- jādomā kur liks izdedžus jo to būs tikpat cik ogļu, gandrīz.
Malka- lētāk,bet tagad malkas cenas debesīs saceltas. Ja katls + aku, tad ciešami,bet ja bez, un ja katls čehu, kamēr kurini, silts, kā nekurini-auksts. Un galvenais nenoticēt nosaukumam "ilgdegšanas".Tie ir meli,ka 24 stundās reizi iemests malkas klēpis degs diennakti.Nekā, stundu ilgākais.
Domāju par leišu Strupova, bet maz atsauksmju dzirdēts.

aroganis      Nevajag tiražēt par malkas katliem klišejas- ir sveces tipa malkas katli, kuri nodrošina līdz pat 12 stundu ilgu degšanu (1x piekrāmē un viss), ja sistēmā ieliek akumulācijas tvertni, tad visas 24 stundas. Jā elektrība vajadzīga- bet tāpēc ir gan akumulatori, gan viss cits.

ja cirkulācijas sūkņi apstājas, tad iedarbojās avārijas krāns, kurš pielej krāsni pilnu ar ūdeni (no sistēmas) un apdzēš uguni.

Malkas lielākie mīnusi- sagatavošana, glabāšana un piegāde līdz katlam, bet ja rokas aug no pareizās vietas, tad tie nav kreņķi.

animato      Akumulatoram vajag vietu .Cik maksā tas akumulators,cik tā pievienošana?
Es vienreiz apstrīdēju Viadrus veikala darbinieku, kurš bija spiests atzīt, ka nav nekāds ilgdegšanas katls.
Kādai firmai ir sveces tipa katls? Cik maksā 200 m2 apkurei?
Es gan lasīju,ka granulu apkure visdārgākā un neaizmirstiet,ka vajag vietu granulu tvertnei.Ne katram tā ir.
Malkas krāmēšana un glabāšana ir štrunts salīdzinājumā ar regulāru celšanos naktī kurināt, citādi no rīta var būt istabā 10 grādi.

Vikentijs20      No sākuma ir jāzin cik kvadrātmetri, cik līmeņu, stāvu,kāda elektrība, kāda jauda.
Jā no sākuma liksies padārgi, bet tas atmaksājas granulu katls ķēdē ar gāzes katlu.
Bez problēmām aizmirsi iebērt granulas automātiski pārslēdzas uz gāzi.

miezeris      Lētākais Latvijā vēl joprojām ir malkas apkures veids... Ja ir laba siltumizolācija, un tērauda dūmvads, tad ar automatizēto temperatūras kontroli pat nav vajadzības pēc akumulatora... ;) Tik jāizvēlas noteikti pareizās jaudas apkures katls ;)

Tessa    1 letakais ir krasnis. parastas krasnis,ka kadreiz,podinju. izkurini vienreiz diena un temperatura turas +25 ziema.
un ja ir malka,atliek tikai atrast krasns meistaru.nekad muzha neliktu vairs ne katlu,ne kamiinu,tikai muretu krasni(-is).

Lucy      Mums ir gāzes apkures katls Junkers,esam apmierināti,kaut cenas aug.atminos sākumā bija 15ls.mēnsī,tagad jau summa izaugusi līdz 65€ mēnesī,bet vienalga tas ir izdevīgi.
Es tavā gadijumā liktu malkas katlu+granulu katlu,paziņām tā ir,ir apmierināti,kad jābrauc uz 1-2 dienām projām ieber granulas un brauc,kad majās ar malku.

redalert6      Labdien visiem. Es pats esmu stardajis apkures firma un uzstadijis katlus. Viss atkarigs no taviem lidzekliem un velmem. Malka, granulas , gaze, dizelis, jebkuras izstardatas ellas,zemes suknis velams kopa ar saules baterijam bus gan elktriba gan siltums. Velies precizus datus par jebko no shim lietam iesaku griezsties pie specialistiem kasstrada ar to dien diena Sia Probus laba firma es sev liktu ja but lidzekli zemes sukni ar malkas katlu kurma pez vajadzibas var uzstadit granulas dizeli vai izstradatas ellas . Malaks katls tikai arkartas gadijuma ja zemes suknis netiek gala bez akumulatora sev sitemu vispar netaisitu mazums kas noiet greizi. sales bateriju koplekta bus ieklauti akumulatori elektribas uzgalabashani taka tad butu rezerve gan elektriba gan siltums

redalert6      Piedodiet par gramatikas kludam noteikti tur vinu daudz ja interese ka to visu apvienot varetu uztaisit projektu

joens      Granulas, šķelda. Katli darbojas pusautomātiskā režīmā, ja vēl apvieno ar pietiekama izmēra akumulatoru, nav ne vainas. Par nosacītu trūkumu var uzskatīt, ka mikro katlu telpā visu aparatūru pagrūti iemānīt.

Dīzeļdegviela. Dzimto akcīžu dēļ nepopulārs kurināmais, bet "ir varianti" (Polija, piemēram). Visas tās pašas priekšrocības kas gāzei, bet drošība pret pēkšņu ventiļa aizgriešanu aizrobežā.

Elektroapkure nosacīti ir 2 veidu - elektrokatls un konvektori/radiatori. Katrai savas priekšrocības un trūkumi.

limonija    1 Mans boss atzīst tikai dīzeli:) Pašai liela pieredze ar primitīvu cietā kurināmā katlu(ogles, malka, visu veidu briketes), ekonomisks, bet Wolands jau lieliski aprakstīja trūkumus. Papildinot piebildīšu - ja ir sistēma ar cirkulācijas sūkni(darbina ar elektrību), noteikti vajag izveidot pašteces režīmu arī, kurš darbojas, aizgriežot/atgriežot atbilstošo krānu(ja nebūs elektrības, nesalsiet un gaisā neuzies nekas), labs santehniķis tādu mācēs izveidot.
Patiesībā piekrītu Tessai par krāsnīm:)

erucanob      "ka mikro katlu telpā visu aparatūru pagrūti iemānīt."
Ja cilvim būs nauda sapirkt 3 dažādus katlus,tad piemūrēt klāt 7 m2 nebūs problēma.Tikai neticu ka Verso interesē dārgākie varianti,drīzāk jau cerēja uz izdevīgāko,bet ja liks solāro un siltumsūkni,+ ir jau kamīns ar gaisa pievadiem,malkas plīts,5 kameru logi,tad vēl ko klāt likt...nē,nu ja naudas dofiga,protams var .
Būtu bezgala interesanti uzzināt tāmi piedāvātajiem variantiem,zemes sūknim,solāriem,malkas katlam,akumulatoram,granulu katlam,gāzes katlam+ plus uzstādīšana,prodžekti.
RedalertNr.6,ja tur strādāji,piemet tā apmēram + -,pa blatu mums te,nejēgām.

jollyroger      Pārāk daudz burtu. Man ir gāze un malka. Un nevajag muldēt, ka ar gāzi ir baigi lēti, ja ar to nekurina 50m2.

bziks      Malkas apkure ir dārgi, ja pašām nav meža. Pie pirmās pat iespējas pāriešu uz gāzi un tikai būs letāk, lai gan malkas katls ir energo ekonomiskais un tur bla bla. Elektrība ĻOTI dārgi neskatoties, ka jonu katls utt.

prusacins      Visletak malka, bet kurini bieži.... visertak automatiskie elektribas katli... apsildamas gridas ar akmens tipa flizem.. liela atdeve... nemaz daudz nenodegs elektribss! Uzliec žuku un dzìvo! Vari prom braukt viss auto!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu