Apkure

apkure foto attēls

Apkure - jautājumi un diskusijas

Apkures katls Wulkan, atsauksmes (2)
Kurš reāli sastapies ar apkures katlu Wulkan, ražotu Latvijā. Kādas atsauksmes, ko labu vai sliktu varat pateikt?
...mēsls... Mēsls. Visi ditirambi gan mājaslapā, gan citur ir no pirksta izzīsti, lai labticīgo pircēju piečakarētu ··· Apkure: Apkures katls Wulkan, atsauksmes lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Apkures katli. (26)
Gribētu uzzināt kaut ko vairāk par apkures veidiem - kas lētāks, ērtāks, atsauksmes, kritika? Jautājums vairāk tiem, kuriem ir savas privātmājas un pašu pieredze ar šķidro, cieto apkures veidu.
Mans boss atzīst tikai dīzeli:) Pašai liela pieredze ar primitīvu cietā kurināmā katlu(ogles, malka, visu veidu briketes), ekonomisks, bet Wolands jau lieliski aprakstīja trūkumus. Papildinot piebildīšu - ja ir sistēma ar cirkulācijas sūkni(darbina ar elektrību), noteikti vajag izveidot pašteces režīmu arī, kurš darbojas, aizgriežot/atgriežot atbilstošo krānu(ja nebūs elektrības, nesalsiet un gaisā neuzies nekas), labs santehniķis tādu mācēs izveidot.
Patiesībā piekrītu Tessai par krāsnīm:)
Ar kuriem ir pieredze:
Gāze, loti ērti, vidēji dārgi, ja vien nav gāzes vads jāvelk. Ja ir, tad nesamaksājami :(
Malka - lēti, sevišķi laukos. Diezgan neērti un prasās, lai apkures sistēma būtu ar akumulatoru, kas savukārt sadārdzina apkures sistēmu un aizņem vietu. Ja ir akumulators, tad nav slikts variants, kaut gan automātikas nekādas :(
Elektrība - dārgi, bet nu baigi ērti ;)
Sena pieredze ar oglēm - visi malkas trūkumi un nekādu plusu :(
Malka jākrauj, jāglabā kaut kur. Jānogādā līdz krāsnij no novietnes. Regulāri jākurina (pat vairākas x dienā, ja nav akumulators, ja ir, tad ziemā pietiek reizi dienā, rudeņos un pavasaros pat 1x 2 dienās). Aizbraukt nekur nevar - vajag kādu kaimiņu, kas pa retam iekurina, lai viss nesasalst :(
Ja māja paliela un katls kārtīga izmēra, tad arī kurināšana nav tik liela - 80cm smagas malkas šķilas pārkrāmēt nav tik viegli.
Bet modernās apkures sistēmas arī bez elektrības nestrādās :( Pat vēl sliktāk, ja cirkulācijas sūkņi apstājas, bet pilnā krāsns ar malku, pēc brīža būs 100 grādi un pilns pagrabs ar tvaiku. Var likt (es pat teiktu vēlams), protams nepārtrauktās barošanas bloku krāsnij, kas uzturētu cirkulāciju kamēr malka izdeg.
bez elektrības tagad gandrīz nekas nestrādā. pat malkas katliem tāpat liek cirkulācijas sūkņus utml :)
vēl alternatīva ir granulu apkure. tur tomēr jau būtiska automatizācija iespējama salīdzinot ar malkas apkuri. jā, dārgāk droši vien. bet ja pašam nav sava meža un pats daļēji to malku nespēj sagatavot, tad pērkot pilnībā gatavu malku vai granulas tā izmaksu atšķirība vairs nav tik liela
Gāze-ja garām iet gāzes vads-tik un tā vajag projektu,ģeodēziju,baiga summa sanāk+ katls.Bet pēc tam ērti, padārgi.
Granulas- dārgi.
Ogles- jādomā kur liks izdedžus jo to būs tikpat cik ogļu, gandrīz.
Malka- lētāk,bet tagad malkas cenas debesīs saceltas. Ja katls + aku, tad ciešami,bet ja bez, un ja katls čehu, kamēr kurini, silts, kā nekurini-auksts. Un galvenais nenoticēt nosaukumam "ilgdegšanas".Tie ir meli,ka 24 stundās reizi iemests malkas klēpis degs diennakti.Nekā, stundu ilgākais.
Domāju par leišu Strupova, bet maz atsauksmju dzirdēts.
··· Apkure: Apkures katli. lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Gāzes apkures katls nedarbijas, slēdzas ārā (8)
Gāzes apkures katls pēdējās dienas gļukojās,pat izslēdzas.Bija meistars- teica, ka jāmaina kaut kāds elektronikas bloks, bet viņiem tagad nēsot- japasūta. Jautājums- cik tā elektronika maksā?(ja vispār varēja saprast jautājumu:)) Paldies
5,50 ls. kas dod vairāk tai elektronikai:)?
A ja nopietni, nu mīļais cilvēk, kā gan kāds pateiks kaut ko precīzi, nezinot pat tik daudz, kas par katlu...
Mums arī bija tāda problēma,tas izmaksāja aptuven 40.ls,īsti neatminos. ..ap 100 ls. gāzes katliem elektronikas bloka nav,tikai vadības plate ,bloks ir tikai ūdens sildītājiem... pie vainas var būt arī siltuma sensors. Elektorinika ir vieglākais ko nomainīt :)
Vēl elektronika ir divās vietās - viena katlā, otra kastē, kurā temeratūru regulē. Gāzes katlam jātaisa ir regulēras apkopes - nu tā pat kā mašīnai maina eļļu pēc noteiktiem KM. Katlā sakrājas putekļi uttt.
··· Apkure: Gāzes apkures katls nedarbijas,... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Jonu apkures katls (17)
Jonu apkures katls, vai kādam ir pieredze lietošanā?
Delltevis - tagad? Jonu katlus ar silummaini maontē jau vismaz gadus 5, un praksē ir pierādījies, ka tas nav ne par mata tiesu ekonomiskāk. OK, joni atsevišķos gadījumos ir komforta risinājums (piemēram, papildus cietā kurināmā katlam), bet nekad ne ekonomiskais risinājums. Un manis nosauktie Ls 1.30/m2 parasti ir pateicoties puslīdz labam mājas siltinājumam nevis siltummainim. Jonu apkuri var atļauties baigi bag;ats vecis. Un lai necenšas iestāstīt ka rēķins par elektrību būs mazāks kā 1ls/m2 ejiet tak ar visām jonu apkurēm dirst!traks cilvēks tik to sūdu var atļauties!!!man leišu krāsns RUDESTA vertikālās dekšanas,jauda 20kw un platība 95kvm.skursteni izoderēju dubult mūrēts velkot veidņa trubu /mūrējot
+2kieģeļsienas skurstenim...šāļu malka vietējā gaterī maksā3,50ls kub.metrā un man vajag tās uz visām šitām aukstajām ziemām un dziļajām,25-30kub/mx3,50ls=105ls+atvešana no gatera20ls... RUDESTA lietuviešu krāsns -kolosāladegšanas ilgums ar vienu uzlādējumu 12-16st+siltuma akkumulātors 1kub./m turpina sildīt māju vēl uz stundām 5-6....laimīgs esmu!!!par 2mēn .uzraušos uz jumta un iztīru skursteni un visss!!!!visiem iesaku!elektro- automātiku un siltumtehnisko aprēķinu veicu pats ,jo esmu inženieris-visu sataisīju pats.....
cik sapratu no tirgotājiem, elektriskais vien ir, kā krievu laikā sildija ūdeni kojās, divas žiletes + vads, te tikai tehnoloģija smalkāka, ja vari ziemā iekš+16 ciest, tad tīri maksājams prieks. jebkurā gadījumā, nopietna firma to saskaņo ar elektrotīkliem, vēl jautājums, izmantos 1 vai 3 fāzes, uz trijām jauda dalās, bet kopumā vajadzētu turēt. ··· Apkure: Jonu apkures katls lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Alternatīva apkure daudzdzīvokļu mājai (14)
tapat ka daudzi citi, jutos nepatikami parsteigts sanemot pedejo rekinu par apkuri... ka daudzviet, siltumapgadi musu mazpilseta nodrosina monopolists, ko lobe pilsetas dome (saistosie noteikumi aizliedz ierikot alt. apkuri). bet ne par to...
paraak maz informaacijas par esoso situaaciju. un paarak saurs un taatad neoptimaals risinaajumu diapazons - dabas gaaze. Mājas siltināšana (par jevrasajuza naudu) komplektā ar siltumskaitītāju. Variants B - tikt pašam pie siles. Domē vai pie siltumapgādes uzņēmuma daļas īpašnieka statusa. 49+pvn ir OK ja nosiltinaasi un ieriikosi kanalizaacijas un ventilaacijas siltuma rekuperaciju. kopeejam apgaismojumam modernaas LED lampinjas kuras ir izturiigaakas un ekkonomiskaakas par gaazizlaades. peec tam vareesi par savu gaazi domaat ja nebuus izdevies pilseetu piezmiegt/vara nenomainiisies. Pastaigā pa Es semināriem šajā sakarā, bet rēķinies, lai ierīkotu alterantīvu apkuri visai mājai, nepieciešami apmēram 90% piekrišanas no pārējo dzīvokļu īpašniekiem. Un reālāk ko tādu panākt, ja šādu ideju izvirza vairākas mājas. Pie kam atdursies pret daudzām grūtībām, ieskaitot šāda projekta izmaksas kā tādas. Es nesedz visus 100%.
Būtu labi, ja Tev ir kādi gali ministrijās, jo tad šis ceļš ir daudz vieglāk izveicams.
Darba būs ļoti daudz un vai gribēsi gala rezultātā to uzņemties, jo ar to, ka projekts būs uzrakstīts nekas vēl nav galā, tas, ka tas tiks apstiprināts, varbūtības iespējas ir apmēram 15 - 30%.
Bet nu cīnies, konsultējies pie fondu konsultantiem utt.
··· Apkure: Alternatīva apkure... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
JUNKERS ZW23-KE23 aizdegas vēlu (8)
vai sheit kads lieto gazes apkures katlu JUNKERS ZW23-KE23? tada problema,ka reizeem gaze aizdegas par veelu,un sanaak diezgan liels troksnis....apkope katlam nesen uztaisiita....
Pat ja šeit ir kāds, kas lieto tādu katlu, tad maz ticams, ka šis cilvēks kaut ko jēdz no apkopēm. Vislabāk jau nu būtu tomēr konsultēties, kaut vai telefoniski, ar pašiem "apkopējiem", vai piezvani junkeristiem, lai iesaka citu apkopes firmu, ja gadījumā šiem neuzticies. Tel. 7802100
Kurš tev to uzstādīja? UN kurš veica "apkopi"????????

/skatās, ka drīz Degpunktā būs jauns sižets par ugunsgrēku gāzes katla sprādziena dēļ/
kad troksnis kļūs vēl lielāks,nepaspēsi te ko vēl ierakstīt. Nezinu tos ciparaus tam katlam,mums tas strādā nevainojami jau būs kādi 8.g,ja nemaldos.
2x esam saukuši meistaru lai iztīra,jo bija mazs spiediens karstajam ūdenim/vairāk neko nepateikšu,nesaprotu tajās lietiņās neko.
Vai tad tie ir kādi joki? Ja tu joprojām, pēc apkopes, uzskati vai šaubies par savu drošību, zvani ofic. izplatītājam, sazvani kādu sajēdzošu tehu un izrunā.
··· Apkure: JUNKERS ZW23-KE23 aizdegas vēlu lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Radiatori - kur meklēt informāciju? (21)
Vajadzētu nomainīt radiatorus, lai ziemā siltāk. Sāku skatīties kas un kā un sapotu, ka neko daudz nesaprotu.. Piedāvājums milzīgs.. Izrādās ir vairāka veida - man melna bilde, kādus man vajag (no kāda materiāla, kāds tips utt.) Tātad, man...
maini tagad,kamer nav apkures sezona.ja maja nav siltinata,nem 15-20% lielakus neka paredzets.telpas apjoms,kuras sildisanai,rad.paredzets rakstits uz iepakojuma.normala veikala ,visu paskaidros un ieteiks kas un par cik var uzstadit. Uzstaadiishana - it kaa veel nekas nav mainiijies - 25ls par radiatoru. Ja pashvaldiiba apsaimnieko, kaut arii dziivoklis privatizeets, varbuut izdodaas pieraadiit, ka vecie radiatori jaanomaina. Kaadus likt? Es, kaa vecaaks un konservatiivaaks, ieteiktu tos pashus vecos labos chugunniekus, iipashi, ja taa ir veca blokmaaja Riigas guljamrajonos. Par modernajiem radiatoriem pakonsulteejies gan veikalaa, gan arii ar kaadu speciaalistu, vai ar kaadu, kam taadi ir parastaa dziivoklii. Ir tur sameeraa daudz visaadu knifu. (C) Slinkums speciāli braukt uz veikalu info nolūkos..

/pec shitaa izlasiishanas natuuraa afigel/

...un tad vinjas briinaas, hulji meistars ne taads un auksti ziemaa un taa gribas guleet, ka eest naU ko....

cilveek, teU ir visi maajaas vai kaa? un es te nedomaaju radiatoru esamiibu!
kuram te ruup taUs midzenis un kuram ir jaaplaataas ar padomiem lietaa, kad par topiku VISPAAR netiek dota pat ne skranda informaacijas, NETAA, IZKLAIDES PORTAALAA, babulim, kuram savu peechu da speciem pat ir par gruutu aiznest?!

nu jopamaĶ, shitaa naacija ir reaali nodebilizeejusies savaa tizlumaa un slinkumaa...
Kur šodien nopirkt čuguna radiatorus, es pat nezinu, man liekās, ka visi veikali piebāzti ar baltajiem, štancētajiem (tjipa - PURMO).

Pats galvenais - radiatora jaudas atbilstība telpas lielumam. Rupji rēķinot - 1 kW - uz 10 m2 telpas, pie nosacījuma, ka telpa ir +/- "normāla", nesastāv no vienas stikla sienas, ir mazliet nosiltināta u.t.t. Jāpiebilst, ka šī norma strādā tad, ja apkures sistēmā ūdens tiek padots pareizā temperatūrā. Ja nemaldos - ap 80 - 85 grādi.

Es, kā apdomīgs cilvēks, paredzot visādas šaizes, šo normu parasti pareizinu ar 1,3 - 1,5. Attiecīgi - uz 10 m2 telpu - 1300 - 1500 W radiators. Labāk iztērēju liekus 10 Ls un uzlieku termoregulatoru, bet zinu, ka gadījumā, ja kurinātājs būs uzkāpis uz plosta, man ir lielākas iespējas nenosalt.

Pārējie rādītāji - manuprāt vairāk estētiskas dabas - cik plati un cik biezi iederās interjerā, citu starpību neredzu. Radiatori klasificējās pēc biezuma - 11. tipa, 12. tipa, 22.tipa (pēdējie - visbiezākie). Vēl protams svarīgs pieslēguma veids, kas atkarājas no izmantotajām caurulēm un to pievadīšanas veida. Mēdz būt klasiskie, ar pievadi galos, vai ar pievadu no apakšas.

Šie radiatori gandrīz vienmēr pārdošanā ir balti, ja estētisku apsvērumu dēļ nepieciešama cita krāsa - tos ieteicams pārkrāsotr rūpnīcas apstākļos, ar pulverkrāsu (piemēram - pie manis :D).

Citus, eksotiskākus radiatoru modeļus var pameklēt veikalā "Komforts", bet tiem uzreiz ir astronomiska cena un tāpēc tie nav īpaši populāri.
Par uzstādīšanas izmaksām nemāku teikt, bet ja ņem vērā, ka pusei "trekno gadu" meistaru vēl atlikuši 15 gadi līzinga maksājumu par X5, tad aiz bada šie būs gatavi arī par "draudzīgākām cenām" :) ··· Apkure: Radiatori - kur meklēt... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kur atrodas autonomā apsilde Volvo XC70? (2)
Volvo XC70 2007, nevaru atrast kur atrodas autonomā apsilde.
Aiz priekšējā kreisā (vadītāja) luktura apakšā. Pirmās paaudzes xc iebūvētā bija labajā spārnā pie durvīm.Jaunkajiem nezinu. ··· Apkure: Kur atrodas autonomā apsilde... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Autonomās auto apkures remonts (3)
WV Phaeton nestrādā autonomā apkure,kur labāk remontēt?
https://www.ae.lv/ paši pārdod autonomās iekārtas autozinnas , LV tv parraidee, tur staastiija par kautkaadu kantori pecckaam. Paskaties peedejo izlaidumu.

https://tvplay.skaties.lv/parraides/auto-zinas
Ja esi Rīgā piezvani manam autoelektrikīm Ivanam - 29212487 Avotu iela 38, Rīga. Tādu spečuku maz, laikam 10/1000. ··· Apkure: Autonomās auto apkures remonts lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Volvo xc90 2003.g nevar ieslēgt autonomo apsildi (3)
nevar ieslēgt autonomo apsildi. 2 nedēļas atpakaļ viss bija ok. ieslēgšanu veic ar pagrieziena rādītāja kompja vadību. ieslēdzot parāda ka ieslēdzas uz 2-3 sek, un uzreiz atsēdzas, bet pašā autonomkas darbībā nekas nemainās. bija tā ka pie...
Sveiki
esot viena firma pie Rīgas Līčos darba kolēģim volvo autonomku remontējuši (it kā vis ok pēc tam bijis ), ja reali interesē tad varu mēģināt tel nr dabut
Palasi te:
http://www.volvoklubs.lv/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?251759301
tas tak visparastaakais ggipveidiigais? Nafig tur papildus apsildiissanu? ja motors neuzsilda, tad jau jaaskataas tur, kas par vainu.It sevisskki, tagad ta ziemas ir...peee..nekaadas.
Par to peccku - jaataisa serviss tak reizi sezonaa vismaz. Fitri, tiiriissna, jaaparbauda vai viss griezzaas utt. Peccka iesleedzaas uz iisu briidi taapeec, ka meeggina iesleegties tikai, un par cik..neizdodaas ( nav degvielas, nav gaisa, nav dzirksteles , nav cirkulaacija ) , tuuliit arii izrubiijaas deell drosiiibas.
··· Apkure: Volvo xc90 2003.g nevar ieslēgt... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu