Apkure

Apkure - jautājumi un diskusijas

Apkures katli. (27)
Gribētu uzzināt kaut ko vairāk par apkures veidiem - kas lētāks, ērtāks, atsauksmes, kritika? Jautājums vairāk tiem, kuriem ir savas privātmājas un pašu pieredze ar šķidro, cieto apkures veidu.
letakais ir krasnis. parastas krasnis,ka kadreiz,podinju. izkurini vienreiz diena un temperatura turas +25 ziema.
un ja ir malka,atliek tikai atrast krasns meistaru.nekad muzha neliktu vairs ne katlu,ne kamiinu,tikai muretu krasni(-is).
Mans boss atzīst tikai dīzeli:) Pašai liela pieredze ar primitīvu cietā kurināmā katlu(ogles, malka, visu veidu briketes), ekonomisks, bet Wolands jau lieliski aprakstīja trūkumus. Papildinot piebildīšu - ja ir sistēma ar cirkulācijas sūkni(darbina ar elektrību), noteikti vajag izveidot pašteces režīmu arī, kurš darbojas, aizgriežot/atgriežot atbilstošo krānu(ja nebūs elektrības, nesalsiet un gaisā neuzies nekas), labs santehniķis tādu mācēs izveidot.
Patiesībā piekrītu Tessai par krāsnīm:)
dziivot ir daargi :(
Man vienmeer ir patikukusi malka, un parastas kraasnis. Virtuvee pliite ar muuriiti, kas silda blakus istabu utt. Jaa , malka ir jaasagaadaa , bet tas cilveekam , kam pieder maaja, ir siikums. Protams, ja nav vecs, vai citaadi ierobezzots.
Ar kuriem ir pieredze:
Gāze, loti ērti, vidēji dārgi, ja vien nav gāzes vads jāvelk. Ja ir, tad nesamaksājami :(
Malka - lēti, sevišķi laukos. Diezgan neērti un prasās, lai apkures sistēma būtu ar akumulatoru, kas savukārt sadārdzina apkures sistēmu un aizņem vietu. Ja ir akumulators, tad nav slikts variants, kaut gan automātikas nekādas :(
Elektrība - dārgi, bet nu baigi ērti ;)
Sena pieredze ar oglēm - visi malkas trūkumi un nekādu plusu :(
Malka jākrauj, jāglabā kaut kur. Jānogādā līdz krāsnij no novietnes. Regulāri jākurina (pat vairākas x dienā, ja nav akumulators, ja ir, tad ziemā pietiek reizi dienā, rudeņos un pavasaros pat 1x 2 dienās). Aizbraukt nekur nevar - vajag kādu kaimiņu, kas pa retam iekurina, lai viss nesasalst :(
Ja māja paliela un katls kārtīga izmēra, tad arī kurināšana nav tik liela - 80cm smagas malkas šķilas pārkrāmēt nav tik viegli.
Bet modernās apkures sistēmas arī bez elektrības nestrādās :( Pat vēl sliktāk, ja cirkulācijas sūkņi apstājas, bet pilnā krāsns ar malku, pēc brīža būs 100 grādi un pilns pagrabs ar tvaiku. Var likt (es pat teiktu vēlams), protams nepārtrauktās barošanas bloku krāsnij, kas uzturētu cirkulāciju kamēr malka izdeg.
··· Apkure: Apkures katli. lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Galan apkures katls (7)
Vai ir alternatīva tam krievijas elektrodu katlam, kurš esot ekonomisks, tiekot izmantots krievijas submarīnās.
Nekas nerodas no nekā! Ja elektroenerģija nav par brīvu tad elektriskie sildītāji ir neekonomiski.
Zemūdeni ar malku nekurināsi-specifiskos apstākļos arī risinājumi specifiski...
atom zemuudenei ir mikro atom-elektro stacija, tas ir, elektriibas resursi bezgaliigi, taapeec arii kurina ar sstromu cik grib. Un nav jau cits nekas arii pieejams, ar ko sildities. Nezinu,no kurienes nācis,bet bandītu laikos paziņu draudēja "izpreparēt"-kā sanitārtehniķis bija apņēmies tādu uzstādīt. Visas "šiškas"tika viņam-neatbilda izreklamētajiem parametriem.
Kas notika ar izplatītājiem,nezinu,bet paziņa palika bez algas-un laimīgs bez gala...
no zila gaisa rodaas tikai zils gaiss. Fantazeetaaji, ibj...:)) 08:14 skābeklis, slapeklis, argons un citas "inērtās" gāzes ··· Apkure: Galan apkures katls lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Bojāta gāzes ūdens sildītāja kontrole, amerikāņu (5)
Vēlams padoms, kā izlabot. Kur atrast meistaru? Varbūt varu nopirkt jaunu vai lietotu? Kontrole pēc neilgas darbības nodziest ´´pilota´´ liesmiņa. Pēc tam to nevar atkal tūlīt aizdegt. Liekas, ka trūkst gāzes, lai pilota ...
Es paskatiitos, notiiriitu vai nomainiitu fotoelementu. Tas ir pirmais, ko skatiitos. Bet vispaar jaa, vai tad pats liki to boileri? Sauc firmu, kas ar to nodarbojaas, vismaz taa mans radagabals, kam gaazes apkure, taa dara, ja kaada aizdoma. Aptuveni no tās pašas sērijas, kā zvanīt ārstam un stāstīt, ka tur iekšā kaut kas sāp un kā to izārstēt.
Sauc meistaru.
Drīzumā gaidām ziņās vēsti par kārtējo gāzes sprādzienu, varbūt pat izdodas kādu stūri daudzstāvenei nograut ... Kautkaada drossiiba nossancee. Ja viss ir tiirs, visaadi tur termo/fotoelementi, tad sauc meistaru. Nu tiessaaam, gaaze tomeer. Pilnībā piekrītu tiem,kuri iesaka izsaukt meistaru. Piekrītu JurisK,tas varētu būt arī fotoelements vainīgs.Tas ir jānotīra.Vēl viens svarīgs faktors ir atsūkšanas ventilators. man ir bijuši gadījumi,kad tieši šis ventilators "nosprūst" ,"izsit" iekšējos drošinātājus un gāzes kals nedarbojas. Tik un tā.. vienīgā iespēja-izsaukt meistaru! pat nemēģiniet remontēt "pa lēto",jo bēres izmaksās daudz dārgāk ! ··· Apkure: Bojāta gāzes ūdens ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Apkures katls Wulkan, atsauksmes (2)
Kurš reāli sastapies ar apkures katlu Wulkan, ražotu Latvijā. Kādas atsauksmes, ko labu vai sliktu varat pateikt?
...mēsls... Mēsls. Visi ditirambi gan mājaslapā, gan citur ir no pirksta izzīsti, lai labticīgo pircēju piečakarētu ··· Apkure: Apkures katls Wulkan, atsauksmes lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Gāzes apkures katls nedarbijas, slēdzas ārā (8)
Gāzes apkures katls pēdējās dienas gļukojās,pat izslēdzas.Bija meistars- teica, ka jāmaina kaut kāds elektronikas bloks, bet viņiem tagad nēsot- japasūta. Jautājums- cik tā elektronika maksā?(ja vispār varēja saprast ...
Tieši tā, sāc ar katla nosaukumu, marku, tipu:) Vadības plate lētāk par 150EUR nebūs.
Lucy, tad zini, ka tev ielikta ir jau LIETOTA vadības plate!:DDD
5,50 ls. kas dod vairāk tai elektronikai:)?
A ja nopietni, nu mīļais cilvēk, kā gan kāds pateiks kaut ko precīzi, nezinot pat tik daudz, kas par katlu...
Mums arī bija tāda problēma,tas izmaksāja aptuven 40.ls,īsti neatminos. ..ap 100 ls. gāzes katliem elektronikas bloka nav,tikai vadības plate ,bloks ir tikai ūdens sildītājiem... ··· Apkure: Gāzes apkures katls ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Jonu apkures katls (17)
Jonu apkures katls, vai kādam ir pieredze lietošanā?
Uz 140 m2 vajag VISMAZ divas podiņkrāsnis 3 m augstas, tas tā apmeram un tikai tad, ja ir atbilstoši siltināts jumts, sienas, grīdas.. Vajadzētu apmēram 15 varbūt 20 m3 malkas, tā es rēķinu salīdzinot ar sava mājokļa parametriem. Viena 5m3 krava man maksāja 70 ls/šāļu malka/ . Tātad apkure vienai sezonai vismaz 250 ls sanāk.. jonu katls teeree tieshi tik daudz energijas cik silda - taatad daargaakaa iespeejamaa apkure no visaam. Delltevis - tagad? Jonu katlus ar silummaini maontē jau vismaz gadus 5, un praksē ir pierādījies, ka tas nav ne par mata tiesu ekonomiskāk. OK, joni atsevišķos gadījumos ir komforta risinājums (piemēram, papildus cietā kurināmā katlam), bet nekad ne ekonomiskais risinājums. Un manis nosauktie Ls 1.30/m2 parasti ir pateicoties puslīdz labam mājas siltinājumam nevis siltummainim. Jonu apkuri var atļauties baigi bag;ats vecis. Un lai necenšas iestāstīt ka rēķins par elektrību būs mazāks kā 1ls/m2 ejiet tak ar visām jonu apkurēm dirst!traks cilvēks tik to sūdu var atļauties!!!man leišu krāsns RUDESTA vertikālās dekšanas,jauda 20kw un platība 95kvm.skursteni izoderēju dubult mūrēts velkot veidņa trubu /mūrējot
+2kieģeļsienas skurstenim...šāļu malka vietējā gaterī maksā3,50ls kub.metrā un man vajag tās uz visām šitām aukstajām ziemām un dziļajām,25-30kub/mx3,50ls=105ls+atvešana no gatera20ls... RUDESTA lietuviešu krāsns -kolosāladegšanas ilgums ar vienu uzlādējumu 12-16st+siltuma akkumulātors 1kub./m turpina sildīt māju vēl uz stundām 5-6....laimīgs esmu!!!par 2mēn .uzraušos uz jumta un iztīru skursteni un visss!!!!visiem iesaku!elektro- automātiku un siltumtehnisko aprēķinu veicu pats ,jo esmu inženieris-visu sataisīju pats.....
··· Apkure: Jonu apkures katls lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Alternatīva apkure daudzdzīvokļu mājai (14)
tapat ka daudzi citi, jutos nepatikami parsteigts sanemot pedejo rekinu par apkuri... ka daudzviet, siltumapgadi musu mazpilseta nodrosina monopolists, ko lobe pilsetas dome (saistosie noteikumi aizliedz ierikot alt. apkuri). bet ne par to ...
paraak maz informaacijas par esoso situaaciju. un paarak saurs un taatad neoptimaals risinaajumu diapazons - dabas gaaze. Mājas siltināšana (par jevrasajuza naudu) komplektā ar siltumskaitītāju. Variants B - tikt pašam pie siles. Domē vai pie siltumapgādes uzņēmuma daļas īpašnieka statusa. 49+pvn ir OK ja nosiltinaasi un ieriikosi kanalizaacijas un ventilaacijas siltuma rekuperaciju. kopeejam apgaismojumam modernaas LED lampinjas kuras ir izturiigaakas un ekkonomiskaakas par gaazizlaades. peec tam vareesi par savu gaazi domaat ja nebuus izdevies pilseetu piezmiegt/vara nenomainiisies. Pastaigā pa Es semināriem šajā sakarā, bet rēķinies, lai ierīkotu alterantīvu apkuri visai mājai, nepieciešami apmēram 90% piekrišanas no pārējo dzīvokļu īpašniekiem. Un reālāk ko tādu panākt, ja šādu ideju izvirza vairākas mājas. Pie kam atdursies pret daudzām grūtībām, ieskaitot šāda projekta izmaksas kā tādas. Es nesedz visus 100%.
Būtu labi, ja Tev ir kādi gali ministrijās, jo tad šis ceļš ir daudz vieglāk izveicams.
Darba būs ļoti daudz un vai gribēsi gala rezultātā to uzņemties, jo ar to, ka projekts būs uzrakstīts nekas vēl nav galā, tas, ka tas tiks apstiprināts, varbūtības iespējas ir apmēram 15 - 30%.
Bet nu cīnies, konsultējies pie fondu konsultantiem utt.
··· Apkure: Alternatīva apkure ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
JUNKERS ZW23-KE23 aizdegas vēlu (8)
vai sheit kads lieto gazes apkures katlu JUNKERS ZW23-KE23? tada problema,ka reizeem gaze aizdegas par veelu,un sanaak diezgan liels troksnis....apkope katlam nesen uztaisiita....
Pat ja šeit ir kāds, kas lieto tādu katlu, tad maz ticams, ka šis cilvēks kaut ko jēdz no apkopēm. Vislabāk jau nu būtu tomēr konsultēties, kaut vai telefoniski, ar pašiem "apkopējiem", vai piezvani junkeristiem, lai iesaka citu apkopes firmu, ja gadījumā šiem neuzticies. Tel. 7802100
kad troksnis kļūs vēl lielāks,nepaspēsi te ko vēl ierakstīt. Kurš tev to uzstādīja? UN kurš veica "apkopi"????????

/skatās, ka drīz Degpunktā būs jauns sižets par ugunsgrēku gāzes katla sprādziena dēļ/
Nezinu tos ciparaus tam katlam,mums tas strādā nevainojami jau būs kādi 8.g,ja nemaldos.
2x esam saukuši meistaru lai iztīra,jo bija mazs spiediens karstajam ūdenim/vairāk neko nepateikšu,nesaprotu tajās lietiņās neko.
Vai tad tie ir kādi joki? Ja tu joprojām, pēc apkopes, uzskati vai šaubies par savu drošību, zvani ofic. izplatītājam, sazvani kādu sajēdzošu tehu un izrunā.
··· Apkure: JUNKERS ZW23-KE23 aizdegas vēlu lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Radiatori - kur meklēt informāciju? (21)
Vajadzētu nomainīt radiatorus, lai ziemā siltāk. Sāku skatīties kas un kā un sapotu, ka neko daudz nesaprotu.. Piedāvājums milzīgs.. Izrādās ir vairāka veida - man melna bilde, kādus man vajag (no kāda materiāla, kāds tips ...
maini tagad,kamer nav apkures sezona.ja maja nav siltinata,nem 15-20% lielakus neka paredzets.telpas apjoms,kuras sildisanai,rad.paredzets rakstits uz iepakojuma.normala veikala ,visu paskaidros un ieteiks kas un par cik var uzstadit. Uzstaadiishana - it kaa veel nekas nav mainiijies - 25ls par radiatoru. Ja pashvaldiiba apsaimnieko, kaut arii dziivoklis privatizeets, varbuut izdodaas pieraadiit, ka vecie radiatori jaanomaina. Kaadus likt? Es, kaa vecaaks un konservatiivaaks, ieteiktu tos pashus vecos labos chugunniekus, iipashi, ja taa ir veca blokmaaja Riigas guljamrajonos. Par modernajiem radiatoriem pakonsulteejies gan veikalaa, gan arii ar kaadu speciaalistu, vai ar kaadu, kam taadi ir parastaa dziivoklii. Ir tur sameeraa daudz visaadu knifu. (C) Slinkums speciāli braukt uz veikalu info nolūkos..

/pec shitaa izlasiishanas natuuraa afigel/

...un tad vinjas briinaas, hulji meistars ne taads un auksti ziemaa un taa gribas guleet, ka eest naU ko....

cilveek, teU ir visi maajaas vai kaa? un es te nedomaaju radiatoru esamiibu!
kuram te ruup taUs midzenis un kuram ir jaaplaataas ar padomiem lietaa, kad par topiku VISPAAR netiek dota pat ne skranda informaacijas, NETAA, IZKLAIDES PORTAALAA, babulim, kuram savu peechu da speciem pat ir par gruutu aiznest?!

nu jopamaĶ, shitaa naacija ir reaali nodebilizeejusies savaa tizlumaa un slinkumaa...
Kur šodien nopirkt čuguna radiatorus, es pat nezinu, man liekās, ka visi veikali piebāzti ar baltajiem, štancētajiem (tjipa - PURMO).

Pats galvenais - radiatora jaudas atbilstība telpas lielumam. Rupji rēķinot - 1 kW - uz 10 m2 telpas, pie nosacījuma, ka telpa ir +/- "normāla", nesastāv no vienas stikla sienas, ir mazliet nosiltināta u.t.t. Jāpiebilst, ka šī norma strādā tad, ja apkures sistēmā ūdens tiek padots pareizā temperatūrā. Ja nemaldos - ap 80 - 85 grādi.

Es, kā apdomīgs cilvēks, paredzot visādas šaizes, šo normu parasti pareizinu ar 1,3 - 1,5. Attiecīgi - uz 10 m2 telpu - 1300 - 1500 W radiators. Labāk iztērēju liekus 10 Ls un uzlieku termoregulatoru, bet zinu, ka gadījumā, ja kurinātājs būs uzkāpis uz plosta, man ir lielākas iespējas nenosalt.

Pārējie rādītāji - manuprāt vairāk estētiskas dabas - cik plati un cik biezi iederās interjerā, citu starpību neredzu. Radiatori klasificējās pēc biezuma - 11. tipa, 12. tipa, 22.tipa (pēdējie - visbiezākie). Vēl protams svarīgs pieslēguma veids, kas atkarājas no izmantotajām caurulēm un to pievadīšanas veida. Mēdz būt klasiskie, ar pievadi galos, vai ar pievadu no apakšas.

Šie radiatori gandrīz vienmēr pārdošanā ir balti, ja estētisku apsvērumu dēļ nepieciešama cita krāsa - tos ieteicams pārkrāsotr rūpnīcas apstākļos, ar pulverkrāsu (piemēram - pie manis :D).

Citus, eksotiskākus radiatoru modeļus var pameklēt veikalā "Komforts", bet tiem uzreiz ir astronomiska cena un tāpēc tie nav īpaši populāri.
Par uzstādīšanas izmaksām nemāku teikt, bet ja ņem vērā, ka pusei "trekno gadu" meistaru vēl atlikuši 15 gadi līzinga maksājumu par X5, tad aiz bada šie būs gatavi arī par "draudzīgākām cenām" :) ··· Apkure: Radiatori - kur meklēt ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kur remontēt Volvo V50, 2007.g., D5, autonomo dzinēja priekšapsildi? (8)
Kur labāk braukt remontēt Volvo V50, 2007.g., D5, autonomo dzinēja priekšapsildi? Bija pirms pāris gadiem remontēta volvo servisā uz Skanstes ielas, mainīja sveci un trīs reizes mainīja ventilatoru (brāķis trāpījās). ...
Izmet to sildītāju ārā un brauc bez kreņķiem. Motors pats uzsildīs tik cik vajag. Bet ja gribi lai visu nakti stāv silts, tad tik ver maku vaļā. Kaprīzes maksā naudu :) Man nekad tādi mēsli nav bijušoi auto un vienmēr ir bijis silti salonā, pat braucot ar dīzeli. Vajag tikai galvu un rokas pareizajās vietās. Webasto?
Imantaa, bijushaas radioruupniicas teritorijaa (iekshaa aiz Kurshiem, garaam Aigas nams), pashaa galaa ir specializeets serviss, tur no mironjiem paceela mana busa Webasto. Leeti nav, bet sataisa.
Sarkandaugavaa, garaazhaas ir privaats viirs, vareetu buut leetaaks, bet buss neliida garaazhaa. :(
Principaa es visu to atradu mekleejot ss.lv.
Ja rokas ir no pareizaas vietas un ir ponja, var kaut ko pameegjinaat pats, Yutubaa ir shaadas taadas videoinstrukcijas. :) Balti duumi ir no nesadegushas degvielas, taatad nenotiek aizdedze. Svece vai elektroniskas probleemas kuras nedod nostraadaat svecei (ja reiz ir mainiitas) geste.lv Es braucu tiki pie volvo spečukiem. Ir pāris kantori kuri nav dīleri, bet mazliet vienkāršāki un ar pieņemāmakiem cipariem. ··· Apkure: Kur remontēt Volvo V50, ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu