Utilizācija

Utilizācija - jautājumi un diskusijas

Kur Latvijā var utilizēt plastmasu - CD un DVD? (6)
Meklējot tīmeklī, ar pārsteigumu secināju, ka mūsu "zaļajā" Latvijā nemaz tik zaļi plastmasu utilizēšanas jomā nav. Zaļā Josta un Zaļais Punkts pieņem tikai PET atkritumus (pudeles, iepakojums, maisiņi), kas ir visai ...
Oi, atceros pirms gadiem 10 teica, ka tiem, kuri šķiros atkritumus/ privātmājās/, nebūšot jāmaksā par atkritumu izvešanu. Nu un kā? Kopš tā laika par musoru cena kāpusi vismaz 7 reizes. lielveikalos meedz buut kastes mazajai sadziives tehnikai, tur arij iemet, tehniskaa plastmasa vien ir kaa tehnikai korpusi http://www.atkritumi.lv/lv/skirosana/
Tā vietā, lai rakstītu oho, uzraksti konkrētu jautājumu attiecīgajā mājas lapā, cerams, ka noderēs šis tas ieskatīties, lai svētdiena kļūtu izglītojošāka.
Jelgavā, pretī vecajai RAF ēkai P. Lejiņa ielā ir dalīto atkritumu pieņemšanas punkts...tur pieņem visus sausos atkritumus. ··· Utilizācija: Kur Latvijā var utilizēt ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Elektronikas utilizācija (10)
Kur Rīgā var nodot nevajadzīgus TV un monitorus. PS. Tiem kuriem jau pirksti niez kaut ko bilst par Googli, iesaku aiziet apskatīt uz kuru gadu attiecas informācija, tādēļ jautāju tikai tiem, kuri zina, kur to var izdarīt uz ...
Man liekas,ka pie"Spices" ir redzēts kaut kas tāds.
Un sludinājumos ir manīti piedāvājumi "bez maksas izvest nolietoto sadzīves tehniku",var painteresēties,kā īsti tas notiek.
Par Spici vispirms vajag noskaidrot,jo liekas,ka tur bija noteiktās dienās un laikos iespējams nodot vai atstāt,ne pastāvīgi. http://www.bao.lv/category/pakalpojumi-privatpersonam/elektroprecu-pienemsanas-punkti/ Izliku TV käpnjutelpä. Peec 15 min vairs nebija Iesaku!!! Kä variants "aizmirst autobusa galapunktä" peec 1/2 st tas pats rezultäts. Pärbaudiits! ··· Utilizācija: Elektronikas utilizācija lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Televizoru nodošana pret samaksu (14)
Gribēju uzzināt ir kaut kur Rīgā iespēj nodot vecos televizorus, bet pret samaksu, jo kaut žēl vienkārši izmest..
Es pirms paaris gadiem biju prieciiga,ka kaads ielicis sludinaajumu par bezmaksas izveshanu.Atbrauca onkulinsh,savaaca beigto tv,ieraudziija manu kakji un teica"she latinju,nopirksi kiskai Viskas":D. Cik zinu, tad izmetot izgāztuvē pašam jāpiemaksā, bet tā jau tagad ir... patērētāju domāšana. Kā kaut kas salūzt - metam ārā. Salabot vai pacensties - tas pārāk sarežģīti. Un tā mēs izmetam televizorus, mēbeles, cilvēkus... neviens tev neko nemaksās,ss reklāmā var atrast cilvēku kurš atbrauc pats uz mājāmm un savāc,vai otrs variants ieliec ss.reklāmā un kādam uzdāvini,kuram nav tā TV nevienam veci TV vairs nav vajadzīgi Cēsīs ZAAO placī var nodot , bet par velti gan.. ··· Utilizācija: Televizoru nodošana pret ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kur likt vecus monitorus? (7)
Vai ir kaut kaadi punkti, kuri par simbolisku samaksus savaac, vai kaut kaadi meistari, kuriem taas detaljas veel var nodereet? Gribaas saudzeet vidi un arii negribas mest aaraa mantu, kas kaadam var nodereet
varbut pie Spices... Atdod nabagiem, ja nabagi nenjem, tad meklee - kautkur ir, kur var nodot, bet pasham minimaali jaapiemaksaa. Iipashi vairaak, kaa smukaas skruuviites, kaads elektroliikjis un tiikla vads jau tur nav no saimnieciibaa noderiigaam detaljaam - shodien tak taisa "Nje remontnoprodno" un kaa kas, met laukaa.
P.S. Par taadu (.)-tu, kursh savaac 1 maatiiti ar procesoru virs 500 MHz un/vai HDD > 4 Ggb esmu ar mieru piekaltuureet!
tikko izlasīju atbilstošu sludinājumu :))) ...bet... pašiem jābrauc uz svalku.... Priedainē darba dienās no 8.00 līdz 20.00 Cik zinu, lielveikalos ir savaksanas punkti. Cika atceros, tur var vest bez maksas.
A mesitari baigi skibi skatas uz to lietu. Viens pazistams teica, ka neesmot verts. Nav ari, jo ipasi, ja puteklu karta uz tiem monitoriem ir biezaka par 5 mm:))
Teorētiski agrāk Rīgā bija viena firma, kas ar to nodarbojās - izstādēs bija savs stendiņš.

Bet baidos, ka sameklēt to kantori un vienoties ar viņiem šobrīd nebūs vienkārši. Iespējamie risinājumi :

a) ja tie monitori vēl ir lietojami - novēli tos kādam bērnu namam vai taml., pie nosacījuma, ka viņi paši tos savāc ;

b) ja nav lietojami un viņu nav daudz - noliec ārā pie mājas stūra - varu derēt, ka bomži pēc 10 minūtēm būs savākuši ;

c) ja viņu ir daudz - sazvani būvgružu izvešanas firmu, lai atdzen atbilstoša izmēra konteineru. Tas gan būs par maksu - piem 5 m3 - 45 Ls :)
··· Utilizācija: Kur likt vecus monitorus? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Nebraucama auto pārdošana (11)
Ir vecs nebraucams auto, ar defektiem, bez TA. Gribu to pārdot caur ss.lv. Tiem, kuri tur sludinās, ka uzpērk tādus auto. Strādājot bez brīvdienām, maksājot skaidrā naudā. Kas jāņem vērā šādos gadījumos? Kā tas notiek? ...
Ja šrots atbrauks pats pakaļ, tad virs 100EUR - pēc svara pie viņiem pēc tam nosverot. Jāparbauda, vai šrots CSDD reģistrā (majaslapā) un drīkst izsniegt utilizācijas sertifikātu. Ja labi diski, akumulators vai vēl kaut kas un laiks ar to nodarboties, var pati mēģināt pardot atsevišķi. Ja pārdod, nevis nodod utilizācijai, neaizmirst nomaksāt ekspluatācijas nodokli - par visiem gadiem, kamēr stāvējis (ja nav savlaicīgi noņemts no uzskaites). Invalīdiem - atvieglojumi tā nomaksai. Svarīgi ir lai tas auto uz tevi vairs pēc pārdošanas neskaitītos. Mazums ko ar to auto darīs. Uztaisīs avāriju tu būsi vainīga. Gribi zvani tolmetam, atbrauks pakaļ, dabūsi kādus 60-70 eiro. Šrotā kādus 100. Skatoties kas par auto. Pārrakstīsi oficiāli, skaties kad pēdējo reizi transporta nodeva maksāta. Tā pat dabūsi maksāt par šo gadu un iepriekšējiem ja tas nav izdarīts. Ja atdosi šrotā vai metālā, transporta nodoklis atkrīt. Metāla uzpircēja kantorī- tā precīzāk Šajā gadījumā labāk zvans "Tolmetam". Būs izdevīgāk. ··· Utilizācija: Nebraucama auto pārdošana lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Tagad jau vecās riepas liek uz foto radariem. :) Latvijā vecās riepas dedzina, EKO Osta Tvaika iela iekš Rīgas nodarbojas ar naudas apmazgāšanu.
Firma ko prihvatizēja sava laikā un kas pārtapa par A/S ar nodokļu maksātāja naudu. Ko ik gadu no valsts laikam vēl ņem. Ūdeņus piegānītos ar naftas produktiem, joprojām attīra ar arhejiskām metodēm un tad nosacīti tīrus laiž Daugavā. Protams taukumu tajos nav, bet Menģelējeva tabula baisākā. Eļļu filtrus brutāli dedzina krāsnī, bet tas nav sliktākais veids. Ja vien tiek dota pietiekami laba gaisa piedeva, tad skurstenī nonāk ļoti maz co.
Riepām ir tdaļēji līdzīgs liktenis. Bet cik zinu tās termiski kausē un tā kā naudu sūc no valts ik gadu, tad var tā ākstīties un tēlot labdarus ka pieņem 4 riepas gadā no viena cilvēka pa brīvu.
Pats nesadarbojos ar šādām firmām. Jo man pašam ir uzcelta pārstrādes iekārtas, bet oficiali nereklamējos dēl valsts reketierisko monopolu. Tikko ko sāc darīt labu tā šakāļi klāt un soda jo re nav atļaujas, ko nedod pa brīvu, bet arī par naudu nedod.
Tā kā valstī pastāv rekets, mazais biznes neattīstās.
Jelgavā esot fabriķis, kas riepas pārstrādā degvielā, laikam kaut ko maksā arī. Eko osta vai kā viņu tur sauca. Privaatpersona var skjiet 4 riepas nodot bez maksas Tvaika ielas galaa, tur ir kaut kaads Eko uznjeemums. Piebrac pie vaartiem, iznaak sargs un pasaki ka gribi riepas nodot. Atveers vaartus un vareesi iemest konteineraa.
Pats taa esmu ticis valjaa no saveejaam.
Ja kaa uznjeemums, tad buus jaamaksaa.
Nesen te to pašu jautāju. :) Pazvani uz komunālajiem pakalpojumiem,tur nosauks adreses kur nodot. Jā,var nodot 4 riepas gadā bez maksas...bet,nododot mums neprasīja nekādus dokumentus,kam pa godu pēc pāris dienām vedām vēl 4. :) ··· Utilizācija: Kur likt nobrauktas riepas? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Auto norakstisanas sertifikāts (2)
Varbut kads zin ka var iegut auto utilizacijas sertifikatu, lidzigi ka metalluznju pienemsanas punktos,
To var dabūt tikai lūžņu placī apmaiņā pret norakstāmo tačku. Na haļavu to tev neviens nedos jo tas ir stingrās uzskaites papīrs no CSDD. To csdd mājas lapā var izlasīt ··· Utilizācija: Auto norakstisanas sertifikāts lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kā izdevīgāk auto nodot lūžņos? (11)
Pirmoreiz kas tads jādara, palasījos gugli, skaidrības nav. Cik sapratu, vislabākais kantoris ir Tolmets, taču vajadzētu izjaukt pa detaļām - nav saprotams kā es to varētu izdarīt. Turklāt daži iesaka, noņemt riepas, pēc tam ...
Kāds vēl piedāvā latus? Apdrošini auto, un tad Mūkusalas aplī veido avārijas situācijas, lai kāds cits ir vainīgs, piķis pirmajā mēnesī nāks griezdamies.... un tad sagriez lūžņos Jauc pa daļām un katru dienu kādu pusasi, haubi, vai duri līdz tuvējam tolmetam aizstiep! Nauda būs katru dienu, pat nezināsi kā tērēt ... realakais ko var izdarit ar vecu masinu ir izjaukt izvilkt visus kabelus saskirot metalu aluminijs aluminijs ar metalu plus metals ari dalas vairakas kategorijas un no katras masinas ir vismaz piecas ejosakas detalas kuras var notirgot ebay vai vnk kaiminam ar vienu neatmaksajas nemties be ja kadas 20 tad saskrienas kaposts reals plus katalizators kas ari katram autinam ir cita cena Ja tev ir garaazha, vismaz privaatmaajas pagalms - dari kaa typho saka. Ja nav - ieliec sludinaajumu ss.lv - paardod no uzskaites nonjemtu auto rezerves daljaam. Ja nekas nespiid - ved uz shrotu un neteeree laiku lieka ceinera deelj. Pirmkaart, nonjem no uzskaites un noraksti.
Ja ir vieta, laiks, prasmes un pacietiiba, kjidaa pa detaljaam, liec sludinaajumus un meegjini iztirgot pa daljaam. ja pieprasiits modelis, tiiri neslikti var nopelniit.
Preteejaa gadiijumaa, jaa, ja riepas labas, diski, akumulators, tie var nodereet pasham, vai paardot, paaeejo pofig, kas gatavs atbraukt un savaakt, iedodot naudinju.
··· Utilizācija: Kā izdevīgāk auto nodot ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Riepu utilizācija (10)
Varbūt kāds firmu, kas atbrauc un savāc nolietotās riepas? Mums sētā iekrājušās, bet neviens, kam ir auto, negrib aizgādāt projām. p.s. Googlē neko tādu neatradu. Pati esmu kājāmgājēja.
es nolieku pie vaartinjiem un man vinjas pa nakti nozog. probleema atrisinaata :D http://ekoosta.lv/lv/pakalpojumi
Tur gan pašam jāaizved, cik zinu, klāt nebrauc.
Pilsētās ir atkritumu vākšanas punkti ( iežogotas un kontrolētas teritorijas), kur var nodot visus nestandarta atkritumus. Vai tad Brocēnos vairs neņem? Nedomāju gan, ka kāds nodarbosies ar labdarību. Ir lietas, kas maksā, viena no tām - transportēšana. ··· Utilizācija: Riepu utilizācija lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā un kur utilizēt auto pēc avārijas? Auto Rīgā, Pļavniekos. (8)
Situācija - sasista mašīnai viena puse, labot nav jēgas, pabraukt arī īsti nevar. Varbūt kādam laba pieredze, kur autiņu var izdevīgi utilizēt ar visu nogādāšanu?
tie kantori tač paši brauc pakaļ automašīnām, kuras uz utilizāciju. māte google pilna ar kontaktiem... nedomāju, ka šajā tirgū cenu diapazons ļoti atšķiras. transportlīdzekļa īpašnieks vai viņa pilnvarota persona (sīkāk skatīt sadaļu Kas var iesniegt dokumentus transportlīdzekļa reģistrācijai CSDD?) apliecina, ka transportlīdzeklis ir iznīcināts vai gājis bojā līdz 31.12.2009.

http://www.csdd.lv/lat/registracija/transportlidzeklu_registracija/ka_nonem_no_uzskaites_transportli
dzekli_/?doc=695

Apstrādes uzņēmumi, kuriem ir tiesības pieņemt a/m uztilizācijai un kārtot visas lietas ar CSDD
http://www.csdd.lv/lat/par_csdd/apstrades_un_tirdzniecibas_uznemumi/apstrades_uznemumu_saraksts/
Utilizeet vispaar nav izdeviigi. Baisaas kapeikas par to dod.
Protams ja nav kur glabaat un nav kas izkjidaa un notirgo pa daljaam, nekas cits neatliek, kaa pienjemt utilizatoru piedaavaajumus.
Pazinjai panjeema sistu auto (visas prieksha vesela) pa 300 ls. Kad peec meenesha atrada taadu pashu modeli tirgojamu, bet ar motora defektu, tad taa sistaa auto pirceejas pliku motoru jau bija ar mieru pa 200 paardot.
zvani leišu konstruktoriem, viņiem patīk no 2iem taisīt vienu:)

typhoo- jebkuram mikronu pis.....am (piedodiet par izteicienu) ir pilni mājas bēniņi un pagalms ar visādiem lūžņiem, kuri gaida izdevīgo brīdi pārdošanai

starp citu OCTA sedz zaudējumus, ja esi atzīts par nevainīgu CSN, ja esi vainīgs, tad jāmaksā:)
Njemu tavu auto par 50lvl :) ··· Utilizācija: Kā un kur utilizēt auto pēc ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu