īpašuma tiesības

īpašuma tiesības - jautājumi un diskusijas

Piemājas zeme mājai uz 1992.gada 1.septembri. (3)
Sveicināti! Vēršos pēc palīdzības sekojošā jautājumā - kā ir ar piemājas zemi uz 1992.gada 1.septembri? Situācija,kurā esam iekļuvuši - ome 80.gados nopirka māju(kolhoznieku sētu), bet netika noformēts pirkuma līgums. ...
Kā jau iepriekš aicināju- uz anonīmiem jautājumiem nesniegt atbildes.

Šito rēbusu būs pa spēkam atrisināt dažiem juristiem visā LV, pie tam vēl zinot tikai visus lietas patiesos apstākļus.

Par cik negribi maksāt, tad meklē līdzīgu keisu tiesas spriedumus.
es Tavā vietā,arogaini, nebūtu tik pārliecināta par mūsu juristu zināšanām.Pati saskāros,kad cik gudra atnācu, tik pat gudra aizgāju,kaut situācija nebija pārāk sarežģīta.
Man jau liekas, kuram ZG,tas arī saimnieks. To zemi,kuru neviens neiegrāmatoja, atdeva tiem,kuri reāli ko darīja, tipa vēlējās zemi privatizēt, pieaicināt mērniekus,rakt kupicas,ieskaitīt sertifikātus,kārtot Zemes Grāmatu.
Bet gaidam mūsu juristus.
erucanob, ir jāzina pie kura no juristiem griesties. Tādu kas šo rēbusu varētu atrisināt tiešām ir tikai daži un ne lēti, tā ir kad laikā nesakārto papīrus. ··· īpašuma tiesības: Piemājas zeme mājai uz ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Gāzes vada īpašuma tiesības (4)
Vai par saviem līdzekļiem izbūvēts gāzes vads (gan ārējais, gan iekšējais) var būt īpašuma tiesību vai pirkšanas un pārdošanas subjekts ? Vai tas uzskatāms par nekustamo īpašumu ar attiecīgu noformēšanu ...
Neesmu pārliecināts, bet vai tev ar LG nav vienošanās, ka šie pārņems šo gāzes vadu savā bilansē? ja nemaldos, tad līdz pieslēguma vietai (mājai) viņi visu savāc sev.
Kā nekustamais īpašums tas noteikti nav.
Bet līgums par izmantošanu un izbūvi var būt noslēgts. Atrunā cik katrs iegulda līdzekļus.
shitos vadus kā inženierbūvi ieraksta zemesgrāmtā, bet darbībās ar LG jāizlasa līgumi - parasti pats maksātājs sev īpašumā neko neiegūst (varbūt no pieslēguma vietas līdz mājai paliek pāri,,, neatceros), toties iegūst pienākumu pēc zināma laika posma izbūvēt t.s. vadus līdz mājai, iekšējās iekārtas, kā arī faktiski sākt lietot gāzi. nedomaaju, ka gaazes vads, kas piesleegts LG, vareetu buut ne LG iipashums. lai neradiitu bardaku ar uztureeshanu un arii neljautu notikt precedentiem: "mans vads, gribu urbju caurumu vinjaa un viss!"

tas gan tikai pienjeemums.
Neredzu iemeslu ka gāzes vads nevarētu būt pirkšanas pārdošanas objekts (te var redzēt no 1412.panta http://www.likumi.lv/doc.php?id=902 20&mode=DOC). Tā ka var pirkt un pārdot. Bet par nekustamo īpašumu nevar uzskatīt (842.pants http://www.likumi.lv/doc.php?id=902 21&mode=DOC) un turpat 852.pants, ja gāzes vads piesaistīts zemei,tad īpašnieks sanāk tas, kuram zeme pieder. Par izmantošanu visi var noslēgt līgumu un ierakstīt to zemesgrāmatā (ja viens no tiem uzņēmumiem ir zemes īpašnieks). nu jebkurā gadījumā visi noslēdz līgumu, kur atrunā cik katrs maksā, ko katrs dara un ko katrs iegūst. ··· īpašuma tiesības: Gāzes vada īpašuma tiesības lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Privātmāja bez zemes (4)
Ir mantota privātmāja, šobrīd ir 1 īpašnieks. Par zemi šobrīd lietas nevar sakārot jo zemes īpašniekam zeme ir hipotēkā un nedrīkst neko ar to darīt. Taču vēlos savu mājas daļu nodot cilvēkam kā līdzīpašniekam. ...
pat neiedziļinos visā, bet vēlēšanās no laba prāta ieviest kopīpašnieku liekas jocīga. Lieki sarezģījumi un riski. Māju no zemes var atdalīt, tas nekas , ka kredīts.....visu saskaņo ar banku. taisnība kredīts nav šķērslis, situācijas risinājumam iesaku sazināties ar juristi šajos jautājumos 29121193 Mantota ir jaunbūve (ir atšķirība, kā tālāk minēts - nav nodota ekspluatācijā). Kā tas gadījies, ka māja bez zemes (kaut domājamās), gan interesanti, kaut 90-ajos visādi brīnumi notika.

Bet tā, kaut kāds kokteilis, sākumā 1 īpašnieks, tad nodot līdzīpašniekam utt. Ja būtu lielāka skaidrība jautājumā, iespējams, jurists nemaz nav nepieciešams. Taču, gadījumi ir visādi.
··· īpašuma tiesības: Privātmāja bez zemes lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Dzīvoklis šķiršanās gadījumā (17)
Paņemu dzīvokli hipotekārā kredītā, zemesgrāmatā uz mana vārdā ar apgrūtinājumu no bankas. Pēc gada apprecējos. Maksājumos par kredītu veicu no savas algas ( automātisks maksājums) , vīrs man maksa pusi par komunāliem ...
Ja dzīvoklis pirkts. Bet ja paņemts kredītā ar niecīgu pirmo iemaksu un vīrs ir pircis visu nepieciešamo dzīvošanai, bet sieva maksājusi tikai un vienīgi kredītu??? Tāpēc dārgie, sakārtojiet visus papīrus laicīgi, lai ja nu kas atgadās, bet LV atgadās vismaz 50%-os, nav jākož elkoņos. A kāds mērķis norādīts bankas pārskaitījumā - par komunālajiem vai par kredītu? Nevar, pirms laulībām iegūta manta ir tikai tā laulātā īpašums, kurš to iegādājies. Un puse no komunālajiem tāda zema īres maksa vien ir. Teorētiski viņam nav nekādu tiesību uz tavu dzīvokli, bet Latvijas tiesu sistēmā visādi brīnumi ir redzēti. Viņd taču pat nevar pierādīt, ka būtu pusi no kredīta maksājumiem maksājis un puse no īres maksas, ja jau viņš tur dzīvo ir tikai godīgs maksājums par izmantoto infrastruktūru. Pirmslaulības īpašums ir šķirts un uz to laulātais šķiroties nevar pretendēt. vajadziigs laulibu liigums, ssitadiem gadiijumiem.Laiki taadi.....ka cilveeki mantas dell gatavi otru pgruust zem uudens.
Plaano sskkirties?
··· īpašuma tiesības: Dzīvoklis šķiršanās ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Nopirkts dzīvoklis izsolē. Kad drīkst iet iekšā? (17)
Saņemts tiesas lēmums, nostiprināt īpašuma tiesības uz jaunā īpašnieka vārda.
Nostiprini. Tad izmet pašreizējos iemītniekus, ievācies un vēlreiz nostiprini. Vēlams - nomīnē ieeju. 😃 A kā jūs zinat, ka tur ir īrnieki? Mana radiniece nopirka izsolē mirušas vecenītes dzīvokli, par kuru mazdēls nez kādēļ gadiem ilgi nemaksāja komunālos, kaut dzīvoklis var teikt no gaisa nokrita. Varēja pārdot, bet nē, kaut ko gaidīja. Bet pirkām to dzīvokli, jo tanī pat mājā, tikai stāvu augstāk dzīvo pircējas māsa un divām večām kopā labāka dzīvošana. Jaiet pie ZTI, lai viņš ieved valdījumā. ...tak jau pat Bībelē esot rakstīts, ka grēks esot dzīvot pāri savām iespējām.
Izsoles ir tikai nesaprātīgu cilvēku finansu darbības rezultāts.
Pēc izsoles jāstājas spēkā lēmumam. Šķiet tās bija divas nedēļas. ··· īpašuma tiesības: Nopirkts dzīvoklis izsolē. ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
vīram dāvinātā zeme pieder arī sievai? (9)
Vīra vecomāte uzdāvināja viņam zemi, uz kuras plānojam celt māju. Taču paskatoties dāvināšanas līgumā, ieraudzīju, ka dāvinājums ir atzīmēts kā laulāto atsevišķa manta. Vai tas nozīmē, ka šķiršanās gadījumā, ...
dabīgi, ka tev nekas no viņa radiem dāvinātais nepieder, nesaprotu, kā to var pati nesaprast No zemes, jā, nekas, par māju - tur jāskatās, kā papīrus sakārtosiet. Uz dāvināto vīram zemi Tev nav nekādu tiesību, teorētiski nebūtu pat bez atsevišķas atzīmes par laulāto atsevišķo mantu, ja tas ir dāvinājums. CL 89. Katrs laulātais patur mantu, kas piederējusi viņam pirms laulības, tāpat arī to mantu, ko viņš iegūst laulības laikā kā atsevišķu mantu.

CL 91. Katra laulātā atsevišķa manta it sevišķi ir:
[..]
3) manta, ko viens laulātais ieguvis bez atlīdzības laulības laikā;
[..]
Tas, ka zināma manta ir atsevišķa, jāpierāda tam laulātajam, kas to apgalvo. Tas, ka nekustamais īpašums ir viena laulātā atsevišķa manta, ierakstāms zemes grāmatās.

CL 968. Uz zemes uzcelta un cieši ar to savienota ēka atzīstama par tās daļu.

Tādējādi uz zemes uzcelta ēka būs tās sastāvdaļa, kurai atsevišķs zemesgrāmatas nodalījums pēc nodošanas ekspluatācijā netiks atvērts. Visa īpašuma īpašnieks būs Tavs vīrs, ja vien jūsu starpā nav citas vienošanās. Šāda vienošanās iegūs spēku pret trešajām personā tikai pēc attiecīgu ierakstu izdarīšanas publiskos reģistros (laulību līgumu reģistrā un zemesgrāmatā!)
vai kāds ir ceelis maju, domādams, ka šķirsies?...lai gan--prātīgi jau. Celiet māju citur! Nosaukumus nomainiet--lai pusi Tev dāvina, ja piedalīsies arī maajas daļā..ir varianti! Nē, Tev nepieder un sķiršanās gadījumā laulātā saņemtos dāvinājumus nesaņemsi, bet nāves gadījumā gan tos mantosi :D ··· īpašuma tiesības: vīram dāvinātā zeme pieder ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai var pārdot īpašuma daļu, ja viens ir nokartojis zemes grāmatu bet pārējie neliekas ne zinis? (3)
Es vēlos iegādāties īpašumu,tajā ir māja kurai ir 3 īpašnieki.Viens īpašnieks ir nokārtojis zemesgrāmatu par visu māju,vīņs nomaksājis īpašuma nod. par savu daļu.pārējie īpašnieki neko nav darījuši,nav ...
Jā pārdodamās īpašuma daļas ZG ir noformēta un NĪN par gadu samaksāts, tad īpašumu var pārdot. Tikai pārējiem līdzīpašniekiem ir pirmpirkuma tiesības uz pārdodamo daļu. Viņiem jāpiedāvā pirkt īpašums uz tiem pašiem līguma noteikumiem un par to pašu cenu, ja tie atsakās, tad droši var reģisrtēt jaunais īpašnieks darījumu ZG. Atsavināt var tikai valsts ,vai ar tiesas lēmumu..
Rīkoties drīkst tikai ar SAVU dalītā īpašuma daļu ..Pārējiem dalītā īpašuma īpašniekiem ir pirmpirkuma tiesibas uz pārdodamo daļu...Ja viņiem netiek piedāvāts var apstrīdēt darījumu..
Bet ja īpašums sastāv no divām vienādām daļām?
Manā gadījumā bija tā, lielu īpašumu saņēmām uz pusēm, es tur reāli 4 gadus pošīju, uzpasēju, remontēju utt, utt... Mums bija runa, ka viņš savu daļu pārdos, arī bija norunāta summa, bet viss izmainījās, kad šis palika paralizēts. Tātad pēc Basteta teiktā ir jānoprot tā, tātad viņa aizbildnis var tirgot īpašumu vienpersoniski, piedāvājot man atpirkt? Viņš savam tēvam solīja nepārdod, ar man to pašu. Man tas īpašums ir dārgs iekšēji, un zinu cik smagi pirms 140-160 gadiem to nācies iegūt, un visu pārējo vēsturi. Bet visā jau ir doma tāda, čalis guļošs-tur nav variantu, nu o.k. māte pārdos kaut pusi, vai ar es atpērku, bet ziniet kas trakākais notiks, viņa savu dēlu aizsūtīs uz aprūpes namu, kur čalis vnk-viņa ir tāds cilvēks, kas māti par kapeikām notirgos. Bet dēls bija normāls, žēl viņa, tai mātei ar teicu, tak pieskati viņu;´´ai, tas kopija tēvam-nav vērts". Starp citu tēvs nosala un nomira aiz vientulības. Tā bija viņu daļa. Šai valstī laikam taisnību neatrast.
··· īpašuma tiesības: Vai var pārdot īpašuma ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Vai galvotājam ir tiesības uz īpašumu ja ir maksajis mazu daļu kredīta? (16)
Sveiki. Esmu mājas īpašnieks un kredīt ņēmējs, lieta tāda, kad ar mani mājā dzīvo māte kura ir galvotāja! Es dzīvoju kopa ar savu civilsievu un 3 bērniem! Šī sieviete,mana māte kļuva neciešama...aizskar manu ...
Nu būs tev vēl viens stimuls pildīt tavus Civillikumā noteiktos pienākums rūpēties par vecākiem un no nodrošināt viņai pašai savu dzīves vietu. Juridiski tiesību nav, morālas tiesības ir.... ja jau ne tikai galvoja, bet pat kaut ko maksāja. Nezinu gan,ka gan tāda "briesmone" kļuva par galvotāju.Tad jau tas vells nav tik mells,kā Tu viņu mālē.
Tad lūk,Tev mammu vajadzēja...
Atmaksā visu viņas maksāto kredītu atpakaļ un paņem un maksā viņai kredītu atsevišķam mājoklim plus jāpalīdz arī komunālos nomaksāt un zālēm naudu iedot.Mamma ir mamma.Nevar atstumt un atstāt nelaimē, lai kāda viņa nebūtu. Lai kāda tā māte, bet kad galvojumu vajadzēja, tad gana laba bija. ··· īpašuma tiesības: Vai galvotājam ir tiesības uz ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Īpašnieka tiesības. (23)
Iegādāta māja, samaksāta nauda utt. Vienīgais īpašnieks esmu es, reģistrēta zemesgrāmatā. Atļāvu iepriekšējai saimniecei, kura gan bij tur jau īrnieka statusā palikt, kamēr atradīs sev dzīvesvietu un es sākšu ...
Tiesa... ilgi un sāpīgi... Painteresējies Zemesgrāmatā, vai viņas mūža dzīvošana tur ir reģistrēta kā apgrūtinājums (patiesībā, tev to vajadzēja redzēt jau pērkot māju). Ja tas nav reģistrēts kā apgrūtinājums, tad viņai nav nekādu tiesību tur atrasties un tev nav saistoši nekādi viņas līgumi ar trešajām personām. Ja tā, vari mest veču aiz apkakles laukā pats vai paaicināt poličus.
Lielāka ķēpa, ja starp jums ir īres līgums. tad neatkarīgi ne no kā visi strīdi risināmi tiesā un poliči tev nepalīdzēs.
Ja tomēr viņas atrašanās tur ir kā Zemesgrāmatā fiksēts apgrūtinājums, ko vieglprātīgi neesi pamanījis, tad nāksies vien meklēt kaut kādu vienošanās ceļu...
Ja nav ne apgrūtinājuma, ne arī īres līguma starp jums, tad izskatās, ka tante tur uzturas vienkārši nelegāli... Viņa tur ir deklerēta. Ja īrniecei ir līgums ar to firmu, kura ir bijusi īpašniece, tad esi iegrābusies... reāli uz pāris gadiem...

Neviens Tev neko nevar palīdzēt, kamēr Tev nebūs tiesas lēmums, kurā īres līgums tiek anulēts... legāli..

Vienīgais ko vari darīt, ir piedzirdīt īrnieci un lai tā pa pjeņiem uzraksta atteikumu no īres līguma...

Ir protams visādi "terora" veidi, kā viņai padarīt dzīvi ne īpaši patīkamu...
··· īpašuma tiesības: Īpašnieka tiesības. lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Kā noformēt dzīvoklim līdzīpašnieku? (5)
Tante, kas nav mana radiniece, vēlas noformēt mani kā sava dzīvokļa līdzīpašnieku, lai tas kādreiz paliktu man un nevajadzētu to iekļaut testamentā, kur manas tiesības uz dzīvokli varētu tikt apstrīdētas. Uztura līgumu, ...
Mans gadijums .
Ir iespējams. Jāiet pie notāra , visu pastāstīs. Būs zemesgrāmata uz Tava vārda , (jāizņem obligāti), Bet būs ieraksts- ar šo dzīvokli viens bez otra piekrišanas neko nedrīkst darīt, ne pārdot, ne ieķīlāt un tt. Tante būs īpašniece līdz savas dzīves pēdejai elpai, tikai no tantes aiziešanas brīža, Tu paliksi dzīvokļa īpašnieks. Pēc tam lai kaut ko ar šo dzīvokli varētu darīt, būs jāuzrāda notāra apstiprināta miršanas apliecība. Ceru ka saprati.
Var noslēgt mantojuma līgumu. Tas nozīmēs, ka tu tur (it kā) sniedz kādus labumus savai tantei un viņa tev pēc nāves kā samaksu par to atstāj savu dzīvokli.
Tiesa, tantes dzīves laikā tas tev nedos nekādas īpašuma tiesības. Bet īpašuma tiesības viņas dzīves laikā tu, jebkurā gadījumā, varētu dabūt tikai ar pirkumu vai dāvinājumu.
Savā laikā diezgan līdzīgā situācijā, konsultējoties ar juristu, kā vienīgais nopietnais variants, kuru nevarētu apstrīdēt, tomēr tika izkalkulēts uztura līgums. Nu, bet tante tak paliek noteicēja pār savu īpašumu, kur problēma :) Bet tādas lietas nerisina internetā - tur var būt visādi āķi, kas tur var pretendēt, kādas pakāpes mantinieki utt., utjpr. Testaments iraid visšvakākais variants - tur teju vai garantēti likumīgie mantinieki savu kumosu atraus (50%, vai kauču 25% - laikam bij puse, vai puse no puses - no apstākļiem), pat, ja no testamenta būs izslēgti, kā saka, treknajā šriftā. Dāvinājuma līgumam atkal liela nodokļu paka valstij bij jāatskaita, nebij izdevīgi.
Cik nu atceros no tā visa, savus gadiņus atpakaļ tas bija...
lasminaxxl savu situāciju izstāstīja puslīdz skaidri, bet ne juridiski korekti. lasminaxxl gadījumā viņa jau ir nekustamā īpašuma īpašniece, bet zemesgrāmatā ir ierakstīts apgrūtinājums - dzīvokļa lietojuma tiesība tantei līdz mūža galam. Papildus zemesgrāmatā tiek nostiprināts aizliegums nekustamo īpašumu atsavināt (pārdot, mainīt, dāvināt u.c).
Jūsu gadījumā par nekustamā īpašuma līdzīpašnieku var kļūt tikai nopērkot, saņemot davinājumā nekustamā īpašuma domājamo daļu. Taču šāds risinājums Jums dos daudz vairāk pienākumu, nekā labumu, jo kā līdzīpašniekam Jums ir jāpiedalās nekustamā īpašuma uzturēšanā, jāmaksā NĪ nodoklis par savu domājamo daļu, bet pēc tantes nāves jums paliks tā pati domājamā daļa, ko Jūs būsiet iegādājies - tantes daļa pāries mantojumā tās radiniekiem.
Ir vēl viens risinājums, kas dod tiesības abām pusēm un ir stiprāks par testamentu vai mantošanu pēc likuma. Tas ir Mantojuma līgums. Šajā gadījumā īpašuma tiesības pāriet no mantojuma atstājēju uz līgumisko mantinieku pēc mantojuma atklāšanās (tantes nāves), tādēļ tante riskē tikai ar to, ka attiecīgo īpašumu tā nevarēs ar testamentu atstāt citai personai. Šeit vēl ir tādas nianses kā neatraidāmo mantinieku daļas, bet tas jau ir cits stāsts!
Neesmu juriste, neprotu juridiski pareizi paskaidrot.
Manā gadijumā ir Dāvinājuma līgums, paskatijos. Kā toreiz paskaidroja notāre, tad arī Mantojuma līgumu var apstrīdēt. Var uzrasties kaut kādi radi, kuri arī gribēs tantes mantu. Īpašnieks ir tas, kuram ir Zemesgrāmata, kaut arī tur ir ierakstīti aizliegumi. Notāre pat stingri pieteica uzreiz nokārtot Zemesgrāmatu. Manā gadijumā ir radniecība, sapratu ka svešu cilvēku darijumā , valsts nodeva ir jāmaksā.
Es ieteiktu runāt ar tanti un nokārtot līdz Zemesgrāmatai.
Katrā īpašumā ir jāireegulda, tas tikai normāli. Arī es saremontēju to dzīvokli, lai krustmātei patīkami dzīvot. Esam apmierinātas abas !
··· īpašuma tiesības: Kā noformēt dzīvoklim ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu