Mantojums (mantojuma tiesības)

mantojums (mantojuma tiesības) foto attēls

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Dzīvokļa mantojums un papildus dokumenti (7)
Dzivoju dzīvokli kas pieder vecmātei. Pēc viņas nāves to itkā iemantos mana māte. Bet ar atrunu kā puse pederēs brālīm ja viņa to gribēs pardot. Kā to var uzzināt kas tieši ir rakstīts dokumentos par konkrētu dzīvokli? ...
1) Vecāmāte jebkurā brīdī var uzrakstīt jaunu testamentu nemeklējot veco.
2) Brālim pienākas puse neatkarīgi no tā, kas rakstīts testamentā jo tā nosaka Civillikums. Testamentam LV vispār ir ļoti nosacīta nozīme; kas kuram pienāks nosaka likums un mantojuma atstājam gribai šinī gadījumā nav nozīmes.
Apskaties Zemesgraamatu (onlinaa)...tur viss rakstiits, kam pieder un vai ir uzliek ti kaadi apgruutinaajumi. Pēc vecmāmiņas nāves mantinieki ar miršanas apliecību dodas pie notāra, kurš uzsāk mantojuma lietu. Tad notārs nosaka, cik ilgā laikā var pieteikties mantinieki. Ja dzīvoklis ar testamentu ir novēlēts vienai personai, tad pārējie likumiskie mantinieki ir tiesīgi izprasīt no saņēmēja mantinieka neatņemamo daļu, t.i., pusi no tā, ko katrs būtu mantojis pēc likuma, ja nebūtu testamenta (vai citu dok.). Likumiskie mantinieki ir laulātais un lejupējie (bērni, mirušo bērnu vietā - iestājas viņu bērni vienādās daļās), tāpēc neatņemamā daļa var būt arī mazāka par 1/4. Neatņemamā daļa izmaksājama nekavējoties pēc mantojuma lietas izbeigšanas monetārā vērtībā (naudā). Pēc neatņemamās daļas izmaksas mantinieks var brīvi rīkoties ar nekustamo īpašumu pēc saviem ieskatiem - var tirgot kaut par miljonu, nekas vairs nebūs citiem jāatdod.

Zemesgrāmata.lv var par nelielu naudiņu apskatīt patreizējo nekustamā īpašuma tiesisko statusu un visus tā apgrūtinājumus (piem., dāvinājums, servitūti, kredīti u.c.). Ja ir dāvinājums ar uzlikumu - tas nozīmē, ka dāvanas saņēmējs, pārkāpjot šo dāvinātāja uzlikumu, var zaudēt savu dāvanu.
Vienīgais veids kā izvairīties no nekustamā īpašuma dalīšanas pēc mantojuma - noslēdziet ar vecmāmiņu UZTURA LĪGUMU. Īpašumtiesības uz NĪ šajā gadījumā tiks pārreģistrētas uz Jūsu vārda pirms vecmāmiņas nāves, bet Jums būs pienākums uzturēt un rūpēties par vecmāmiņu līdz viņas nāvei. Ja jūs nepildīsiet uzturēšanas pienākumu - vecmāmiņa būs tiesīga atkāpties no Uztura līguma un pārreģistrēt savu NĪ atpakaļ. Pēc nāves - neviens vairs nevarēs pretendēt uz dzīvokli, arī neatņemamās daļas tiesīgie.
Neko nemuldies, ja nezini....
Ja mamma visu novēl vienam dēlam , tad otram paliek tikai viena ceturtā , kā naatdalāmajam mantiniekam..
Tad jau vecāmāte testamentu taisījusi, ja tādi nosacījumi. Un ja viņa šobrīd pie veselības, tad par testamentu jau nu gan jāatceras. Un viņa vēl 100 reizes var rakstīt savu pēdējo gribu. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Dzīvokļa mantojums un ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Pieteikšanās uz mantojumu (14)
Mirusi māte, bet mājā vēl dzīvo viņas vīrs. Gribu pieteikties uz mātes mantojamo daļu, zemi, māju. Cik ilgā periodā vajag pieteikties uz mantojumu?
Drīkst arī nepieteikties..bet ja pieteikties, tad atļauts sākot ar nāves dienu..nav nekādu ierobežojumu..
Kas attiecas uz iepriekšējiem komentiem, tad mātes vīrs kā pārdzīvojis laulātais var pretendēt tikai uz laulības laikā par par abu laulāto kopīgiem līdzekļiem un ar otra laulātā palīdzību iegūtu mantu, kas ar dokumentiem jāpierāda mantojuma lietas ietvaros..ja pierādījumu nav, tad nav arī pārdzīvojuša laulātā daļa un manto viņš vispārēja kārtībā, proti, ja esat tikai divi mantinieki un abi piesakaties, tad katrs nomantos 1/2 domājamo daļu..pēc apstiprināšanas mantošanas tiesības mantojumu mantiniekiem vienojoties drīkst sadalīt noslēdzot atbilstošu līgumu..
Termiņš 1 (viens) gads nav atcelts..piemēram, ja mātes vīrs pieteiksies viens pats, tad noslēdzoties gadam, viņš arī tiks apstiprināts mantošanas tiesībās, bet tiek, kas nepieteikušies, paliks bez mantojuma..
16:05
Cik pieredzēts starp maniem paziņām, tad pat pēc gadiem 4 var pieteikties. Varbūt ne visi, bet kaut kādi kreditori noteikti. Tagad laikam vairs nav nekādu termiņu.
Edding, manuprāt, kredīti, galvojumi un ķīlas paliek mantotājam. Un viņam ir jānorēķinās ar kreditoriem. Ja to neizdarīja/nezināja - pats vien vainīgs.
Es gan nesaprotu, kāda daļa Citadelei gar sveša cilvēka nāvi, ja vien tas nepalika bankai ko parādā :)
Kaste visu jau pateica. Vienīgi mūsdienās pirms pieteikšanās der apzināt mantojamo mantu un mirušā saistības, var sanākt arī iegrābties. Jo viss ir vienā maisā un dalīt nav atļauts. Mammas vīrs mantos pusi un vēl daļu no atlikušās puses. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Pieteikšanās uz mantojumu lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Vai tēvs var pārrakstīt savu mirušo vecāku īpašumus savai meitai? (3)
Bērna tēvam nesen miruši abi vecāki, kuriem pieder nekustamais īpašums un vēl nav pārformēti uz tēva vārda. Vai var vecvecāku īpašumu formēt uz mazmeitas vārda un uz kādiem noteikumiem tēvs var pārrakstīt mantojamos ...
Ja tēvs bija vienīgais bērns saviem vecākiem un viņam pašam ir tikai viens bērns, tad tas ir iespējams, tikai ne kā pārrakstīšana, bet tēvs atsakās no mantojuma un manto meita, savukārt, ja viņš nav bijis vienīgais bērns, tad mantojums dalās ar pārējiem brāļiem,māsām vai to pēctečiem, ja viņi miruši. Ja ir vienīgais bērns, bet pašam ir vairāki bērni, tad pareizākais ir mantot pašam un pēc tam to dāvināt meitai, jo no mantojuma nevar atteikties par labu kādam, var vienkārši atteikties, attiecīgi, ja pašam bērnu vairāk, tad atteikšanās gadījumā pretendēt var visi viņa bērni. Piekrītu Nāriņai-- var sarunāt... Mana māsa mantoja vectēva īpašumu. Vienkārši sarunājām ģimenē tā un viss, notārs nokārtoja to. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai tēvs var pārrakstīt savu ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Nodokļi pērkot mantotu dzīvokli (7)
Es vēlos iegādāties blakus esošo dzīvokli, bet sazinoties ar tā īpašniekiem es saskāros ar nepatīkamu lietu. To dzīvokli viņi ir mantojuši, nepilnus divus gadus tas dzīvoklis viņu rīcībā. Un cik no viņas sapratu, kad ...
Nav skaidrs par kādu nodokli iet runa? Zemesgrāmatu mājas lapā informācija... par mantošanu - notāru, par iekākumiem - VIDā. Hmm, es tikko kā palasoties sagramstīju ko nedaudz citu mantošanas gadījumā. Ieteiktu skaidrot vēl, tur ir kaudze variāciju. Pēc dāvinājuma saņemšanas cik gadus jābūt deklarētam dzīvoklī? Piemirsu - gads, trīs, pieci...? Tā nav tikai starpība starp mantojuma vērtību un pārdošanas cenu, mīnuso nost arī NĪ koroborēšanas izdevumus, uzturēšanas izdevumus. Taču nodoklis ir pārdevēja, ne pircēja problēma, vismaz nodokļa nomaksa. Nav vienkāršas atbildes. Ja mantotāji ir tuvi bijušā dzīvokļa īpašnieka radinieki un dzīvoklis ir bijis ilgāk par 5 gadiem reģistrēts ZG un bijusi viņa deklarētā dzīvesvieta, tad IIN nav jāmaksā. Bet precīzāk uzzināt pie speciālistiem. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Nodokļi pērkot mantotu ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Mantojuma sadale (3)
Lasot CL īsti līdz galam neSaprotu-kā notiek mantojuma sadale pēc radniecības pakāpēm. Piemēram-ja vīram ir sieva un 2 nepilngadīgi bērni un daļa mantojuma ir iegūta pirms laulībām, viņam arī ir māsas un brāļi. Kā ...
393. Laulātais saņem bērna daļu, ja gribu mantot izteikušo bērnu skaits ir mazāks par četriem, bet, ja gribu mantot izteikušo bērnu skaits ir četri vai vairāk, — ceturto daļu. Brāļiem nav nekādu tiesību uz mantojumu, ja mirušajam ir sieva un bērni.
405. Zemākas šķiras mantinieks nemanto, ja savu gribu mantot izteicis kāds augstākas šķiras mantinieks.
404. Mantošanas kārtības ziņā izšķir četras likumisko mantinieku šķiras:
1) pirmā šķirā manto, bez pakāpju tuvuma izšķirības, visi tie mantojuma atstājēja lejupējie, starp kuriem, no vienas puses, un mantojuma atstājēju, no otras puses, nav citu lejupējo, kam būtu tiesība mantot;
2) otrā šķirā manto mantojuma atstājēja pēc pakāpes tuvākie augšupējie, kā arī mantojuma atstājēja īstie brāļi un māsas un pirms viņa mirušo īsto brāļu un māsu bērni;
3) trešā šķirā manto mantojuma atstājēja pusbrāļi un pusmāsas un pirms viņa mirušo pusbrāļu un pusmāsu bērni;
4) ceturtā šķirā manto pārējie pēc pakāpes tuvākie sāņu radnieki, neizšķirot pilnīgo radniecību no nepilnīgās.
Brāļiem nav nekādu tiesību, ja ir bērni. Jūsu gadijumā: laulības laikā iegūtā manta dalās 3 daļās līdzīgi, bet to mantas daļu, kas iegūta pirms laulības manto bērni līdzīgās daļās. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma sadale lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Ja mantojums vēl nav nokārtots, vai iespējams to izīrēt? (10)
Vai iespējams tajā deklarēties, lai nebūtu jāmaksā 7x lielāks īpašuma nodoklis? Kurš maksās notāra un valsts nodevas, ja mantinieki beigās būs vairāki?
10:52
Es pat teiktu vairāk, var jebkurš, bez saimnieka ziņas piedeklarēties kur sirds kāro. Ar pirkstu Rīgas kartē, un neizejot no mājām, čik un piedeklarējies. Kur vel uz pasaules tāda lafa?
Kāda burvīga iespēja visādiem iebraucējiem, migrantiem un bēgļiem! Visi tukšie dzīvokļi tiks aizpildīti, tikai nodokļu gan nebūs, velti Nils priecājas.
Neesmu nekur dzirdējis ka nodokļi kautkāda iemesla dēļ ir 7x lielaki tikai tāpēc ka neviens nav deklarējies konkrētā vietā. Izīrēt var tikai nelegāli, ar izejošām sekām. Ja mantinieki ir vairaki, katrs maksā savu daļu.
Un vispār aizej pie notāra, tur tāpat ir jāiet mantojums pieteikt, un noiskaidro. Te tev būs tikai viena tante teica un nekas vairak.
Izīrēt var mēģināt bez līguma, bet tā ir laimes spēle. Manuprāt, ja mantinieki būs vairāki, nodeva būtu jāsadala savā starpā, līdzvērtīgi mantotā īpašuma daļām. NI nodokļu rēķini par šo gadu jau izsūtītiun neko grozīt nevarēs. Šogad. Ir iespejams, tik janorada deklaresanas pamatojums. Nodevas u.c. maksajumus mantinieki veiks solidari.
edg, mineta problema skar pasreiz skar tikai ridziniekus un tikai tadus, kam ir vairak par vienu nekustamo "uz deguna".
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Ja mantojums vēl nav ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kas nepieciešams lai pārņemtu mantojuma tiesības? (18)
Situācija sekojoša-vīra vecmamma nomira jau vairākus gadus atpakaļ, kā mantinieku testamentā atstājot mazdēlu un meitu. Testaments nozaudēts, neviens īpaši par to lietu neinteresējās un pa šo laiku ir piedzimusi vēl vīram ...
Ja nav testamenta vai tas nav pareizi noformēts, mantos vecmāmiņas bērni vienādās daļās vai, ja kāda no viņiem vairs nav, tā cilvēka mantinieki var mantot viņa daļu.

Parastā gadījumā mantiniekiem jādodas pie notāra, ja ir kādas pretenzijas uz citu mantojuma sadali, - uz tiesu.
Jāiet pie notāra, sarežģītākos gadījumos un tiesvedības lietās arī pie advokāta. Bez iepazīšanās ar dokumentiem atbildes var būt maldinošas...veiksmi Kāds sakars vīram ar to mantojumu? Tās vecmammas bērni pārņem to īpašumu, kad Tava vīra māte atstieps kājas būdama vienīgais bērns tai vecmammai, tad izdalīsies īpašums sievasmātes bērnos. Mazdēlam netiek nekas-tā, nemet naudu juristos-ar šo jautājumu esmu saskāries-pareizāk teikt aizmirsti par šo īpašumu.
Tā vīra māte ja grib nokārtot, ņem miršanas apliecību un pie zvērināta notāra ar to no 3 mēn. līdz gadam velkas tas murgs. Notāram ja neesi deklarēts 0.4% jāmaksā no kadastra un zemesgrāmata vēl savu noēdīs
10% notāram nav jāmaksā un valstij arī var būt ,ka nav jāmaksā..atkarīgs no tā vai ir peļņa kādam ..to visu paskaidros notārs.Testaments var būt kāds nebūdams ,tomēr īpašumu manto pirmās pakāpes mantinieki. Rikšiem pie jurista. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kas nepieciešams lai ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kadi dokumenti man ir jaiatisa lai mantotu zemi,kurai nav zemesgramatas? (7)
Tetis nomira 2009 gada,maja palika man un masai kura nav pilngadiga..Ka man jarikojas jo jau ir pagajusi 6 gadi ka maja nepieder nvienam.. cik izmaksas dokumntu taisisana..
Savāc visus pieejamos dokumentus (pašvaldības lēmumus, pirkuma līgumus, inventarizācijas lietas utt.) par īpašumu, tēva miršanas apliecību un savu un māsas (ja arī viņa grib mantot) dzimšanas apliecības un dodies pie tuvākā zvērināta notāra (ja tuvumā nav notārs, tad - uz bāriņtiesu). Notāri parasti ir atsaucīgi, ja kādi dokumenti papildus būs nepieciešami - visu paskaidros. Kaa jau te ieteica-savaac visus dokumentus un abi ar maasu ejat pie notaara,iepriekss piesakot viziiti.tur visu izstaastiis un arii cenas uzzinaasi.bez notaara pakalpojumiem taapat neiztiksi. sakaraa ar to, ka nav nekadas skaidribas esosaja situacija, panjem advokatu....vai aizej uz pasvaldibu, parunajies...es nezinu.ja nespeej pati to darit, buus jaalgo kaads. dokumentu nauda... ceru, ka nodoklis par nekustamo īpašumu ir maksāts...6 gadi... vai mantojums ir pieņemts (kaut kas no mantojuma ) ?? ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kadi dokumenti man ir jaiatisa ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kas sanem mantojumu pec teva naves? Pamate vai berni? (19)
Kas sanem nekustana ipashuma mantojumu pec teva naves? Deli vai teva otra sieva (ipashums bija iegadats pirmaja teva lauliba)? Paldies
Pasaulē nav izgudrots lielāks ļaunums par kopīpašumu. Izlasot pēdējo komentāru, rodam atbildi, cik izdevīgi ir būt civilsievai/civilvīram. Tīri papīri. Pavisam tīri. Nodzīvo 20 gadus kopā, viņš/a nomirst, salasi koferīti un ar tīriem papīriem ej dzīvot kāpņu telpā. Vispār jau varēja ieviest noteikumu, ka komentē tikai juristi, citādi jālasa Dieva Zīmes, dažkārt ;)

Atbildot uz jautājumu - mantinieki mantošanas tiesībās apstiprinās vai nu likuma, līguma vai testamenta pamata. Priekšroka testamentam (var rakstīt privāti vai publiski pie notāra) un mantošanas līgumam (jāslēdz tikai pie notāra!), ja tādu nav, vai tie nav spēkā, tad aicināti mantot uz likuma pamata ir laulātais, radinieki un adoptētie.

Pārdzīvojušais laulātais manto no mirušā neatkarīgi no tā, kāds mantisko attiecību veids pastāvējis starp laulātiem laulības laikā. Laulātais saņem bērna daļu, ja gribu mantot izteikušo bērnu skaits ir mazāks par četriem, bet, ja gribu mantot izteikušo bērnu skaits ir četri vai vairāk, — ceturto daļu.

Aprakstītajā gadījumā katrs saņems 1/3 daļu no mantojuma pēc tam, kad no tā būs atskaitīti visi izdevumi (kreditoru prasības, izdevumi ar publikācijām, mantas saraksta sastādīšanu u. tml. izdevumi un nodevas).

Mantojumu dala labprātīgi (mājas kārtībā, pie notāra vai bāriņtiesā) vai tiesas ceļā, ja līdzmantinieki nevar vienoties. Ja starp līdzmantiniekiem ir aizbildnībā vai aizgādnībā esošas personas, tad mājas kārtībā izdarītas dalīšanas akts apstiprināms bāriņtiesā, pie kam, ja aizbildnībā vai aizgādnībā esošās personas daļa pārsniedz 14 000 euro, bāriņtiesas lēmums iesniedzams tiesai apstiprināt.

PS Kopš 19. gs. otrās puses dēli un meitas manto vienādi.
Neviens nesaņem, vismaz Latvijā ne; īpašumu jāsadala starp neatraidāmajiem mantiniekiem, kas praksē nozīmē viņu pārdot. Atstāt nekustamo īpašumu mantojumā vat tikai tad ja;
a) ir tikai viens mantinieks
b) pārējie mantinieki atsakās no savām tiesībām.

Nu, kā variants, atpirkt viņu daļas no pārējiem mantiniekiem.

p.s.
Mantojuma atstājēja viedoklim, savstarpējām attiecībām utt. nav nozīmes. Arī testamentam nav nozīmes, jo pirmās pakāpes radinieku daļas jau nosaka likums.
Protams tinte runā pareizi.Doma bija par to, ka īstā māte ar tēvu nav ´"oficiāli" šķīruši laulību, kaut arī ilgstoši jau bijuši citās attiecībās un sākot pētīt dokumentus pavisam cita aina paveras -arī tā mēdz gadīties;-) ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Kas sanem mantojumu pec teva ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Vai google vairs nedarbojas???Civillilumā noteikti rakstīts!
Pat grāmatvedis bieži vien neatceras, cik liels ir tekošā gada PVN!
ir telefona grāmatas uc.veida uzziņas, kur var noskaidrot kā sazināties ar notāru. Tas atkarīgs no mantinieka radniecības pakāpes. Ja pirmās pakāpes, tad 0,5% no kadastrālās vērtības. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Cik liela ir valsts nodeva par ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu