Plīts

Plīts - jautājumi un diskusijas

Elektrības patēriņš plītij (24)
Man jautājums gudriem cilvēkiem par elektrības patēriņu plītīm. Saka, ka ekonomiskāka -indukcijas plīts. Bet!!! Daļai elektriskajām plītīm ar keramisko virsmu patēriņš mazāks. Tātad ekonomiskāka? Vai pareizi...
Maksimālais patērīņš norāda cik iekārta, pilnībā ieslēgta, var patērēt, bet efektivitāti nosaka lietderības koeficients, tas ir cik procenti patērētās enerģijas tiek izmantoti mērķim (pārējais aiziet zudumos) indukcijas plītīm lietderības koeficients ir virs 90%, sildelementiem labi ja 70% Maksimālajai jaudai ar patērinu visai maza saistība. Vienādos apstākļos indukcijas plits vienmēr būs ekonomiskāka par cita veida elektriskajām, jo silda pa tiešo katlu nevis papildus vel virsmu Eļektrības patēriņš noradīts lai eļektrīķis izvēlētos pareizo vadus un aizsardzības irīces, par efektivitāti tas neko nerunā. Indukcijas veids efektivāks (vai ekonomiskāks kā jūs izteicāties) tāpēc kā uzsildas tikai pats produkts (precizāks mitrums tajā) nevis produkts + trauks Viss ir atkarīgs no tā ko ar to plīti vēlies iesākt. Ikdienas lietošanai ģimenes vajadzībām ne vienmēr jaudīgākā būs lietderīgākā. Lielāko daļu patērējamās jaudas sastāda cepeškrāsns. Runājot tikai par virsmām - indukcijas būs ekonomiskāka. ··· Plīts: Elektrības patēriņš plītij lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Kādu plīti iegādāties? (20)
Mana gāzes plīts savu laiku ir nokalpojusi un tagad nepieciešama jauna. Zinu, ka daudzi ieteiks tikai un vienīgi indukcijas plīti. Bet kā ar elektriskajām? Ja indukcijas, tad jāmaina arī katli, nevarēšu likt savu alumīnija lielo...
vislabaakaa pliite ir...ar malku kurinaama ;) Zinat cik garssiigs eediens uz taadas sanak? Augšu gāzes,cepeškrāsni elektrisko. man, personīgu iemeslu dēļ, bija jānomaina uz indukcijas... esmu reāli ļoti apmierināta... katlus uzreiz nemainīju..pakāpeniski.. bet esmu tā pieradusi, ka nemainīšu ne uz ko citu... izlēdz, vāku virsū un aizmirsti, ēdiens lēnām gatavojas... Ja negribi šķirties no alumīnija grāpja, tad tikai gāzes plīts derēs. Elektriskajai plītij tāpat kā indukcijas nepieciešami katli ar taisniem, gludiem, plakaniem dibeniem. Izvēloties elektrisko plīti vispirms lai Tevi spečuki pakonsultē, vai Tava mājokļa elektrības jauda ir atbilstīga. Ja elektrisko, tad tikai indukcijas. Trauki der jebkuri kas ir magnētiski. Aluminija grāpis gan vairs nederēs. Ir visādi paliktņi un ieliktni ko var lietot nemagnētiskiem traukiem, bet tas viss ir fufels. No pārtērētās elektribas cenas sanāks jauns normāls grāpis ··· Plīts: Kādu plīti iegādāties? lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Gāzes plīts ar gāzes cepeškrāsni, kur pirkt? (10)
Kā to varētu izdarīt komplektā: nopirkt, uzstādit un izmest veco vienā dienā?
samainit gazes pliti var dažu minušu laika,bet cepeškrasni jeteiktu elektrisko,ir tadas kombinetas gazesplitis Iesaku gāzes plīti ar elektrisko cepeškrāsni. Gāzes plītī gāze degot sadedzina skābekli. Ēdiens sausāks/ sakaltušāks sanāk, sevišķi pīrāgi utmldz. No pieredzes!!! Vispār jau arī augšu gribētu elektrisko (arī no pieredzes)- neveidojas tie taukainie nosēdumi no gāzes sadegšanas, bet tas sanāk dārgi... noperc un uzstādi, , to var pats, tik vajag atslegas, un gazes lentu , ja uzgrieznis iet viegli virsū, , un tad ar ziep udeni parbaudi vai nenak gaiss( gaze) garam,, un viss, 15 min darbs, No Latvijas Gaazes maajas lapas:

Aparatūras uzstādīšana un nomaiņa

Ieteicams iegādāties aparatūru pie tāda pārdevēja vai ražotāja pārstāvja, kas nodrošina tās uzstādīšanu un apkopi. Rekomendējams uzstādīt aparatūru ar Eiropas kvalitātes sertifikāta zīmi "CE".

AS "Latvijas Gāze" par atsevišķu samaksu veic plīts nomaiņu, bet citas aparatūras nomaiņu un uzstādīšanu veic citi licencēti uzņēmumi ar sertificētiem speciālistiem. Informāciju par licencētiem uzņēmumiem var uzzināt AS "Latvijas Gāze" Kontaktu centrā vai apskatīt sadaļā Dokumenti un saites.


Nu vot..atrodi sertificeetu paardeveeju - uzstaadiitaaju. Peerc no vinjiem...un, lai vinji brauc un uzstaada. Vai nopeerc un sauc Latvijas Gaazes meistaru..kad jams atnaaks, tai dienaa arii atsleegs veco un izliks jauno.
Nopērc gāzes plīti internetveikalā un par ietaupīto naudu izsauc meistaru no Latvijas gāzes. Būsi iztērējusi to pašu, ko pērkot veikalā uz vietas. Gāzes plīts pieslēgšana kosmosu nemaksā. ··· Plīts: Gāzes plīts ar gāzes... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Indukcijas elektriskās plīts tīrīšana (17)
Izkusa plastmasas maisiņš uz indukcijas plīts ... ko darīt .... ar ko tīrit ?
Kā uz indukcijas plīts var izkausēt plastmasu? Tā taču reaģē tikai uz metālu. Varbūt runa ir par keramisko? Nu tad var mēģināt uzkarsēt un tad, kad plastmasa izkūst, ar koka lāpstiņu (skalu, dēlīti, lineālu) rūpīgi nokašāt. parasts skalpeļa asmenis, ~30 grādu leņķi pret virsmu, nokasi visu nost, būs kā jauna... Sveika!
Nu nav problēmu, vari tīrīt ar jebkuru līdzekli, ar ko var notīrīt.
Ļauj lai sadeg galīgi,pārpalikumu nokasi...! ··· Plīts: Indukcijas elektriskās plīts... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Plīts izvēle. (29)
Esmu jaunos dzīves apstākļos, līdz ar ko nākas izvēlēties, kādu plīti iegādāties - gāzes vai elektrisko. Ilgāku laiku esmu lietojusi elektrisko(keramisko) plīti, kura mani ļoti apmierināja. Varbūt, kāds var padalīties pieredzē, kā...
No gāzes degšanas veidojas grūti atmazgājami tauki. Pārgāju uz indukcijas plīti. Esmu ļoti apmierināta Gāze ir lētāka, bet gāzes plīti ir grūtāk kopt un gāze veido grūti tīrāmus nosēdumus apkārt plītij un uz tvaika nosūcēja. Kā plusu gāzei varu minēt, ka valda uzskats, ka uz uguns gatavots ēdiens esot garšīgāks.
Elektrība ir dārgāka, bet elektrisko plīti ir vieglāk kopt un tā izskatās estētiskāk.
Es ņemtu kombineto, gāze+elektrība. Ir dažādas kombinācijas riņķiem. Ja negatavo ēdienu kafejnīcai, tad pāris eiro ietaupījums diez vai var kalpot kā noteicošais arguments par labu gāzei. Gāzes plīts ir kā bumba ar laika degli. Ja dzīvo un turpmāk taisās dzīvot viens pats un nepalikt vecs, tad vēl tā, bet ja ir bērni, vai vecāki cilvēki ģimene, labāk pieturēties pie elektriskās. Mans vecais reiz tā katlu piededzināja, ka ja būtu bijusi gāze, nezinu ar ko viss būtu beidzies, bet par cik plīts elektriskā, cieta tikai katliņš un 2 papagailīši pagalam. ··· Plīts: Plīts izvēle. lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Gāzes plīts rokturim noberzušies apzīmējumi (20)
Man ir gāzes plīts ar elektrisko cepeškrāsni Mastercook Elegance 320. Tīrot to esmu noberzusi zīmītes uz cepeškrāsns ieslēgšanas kloķīša.Tagad nevaru saprast, kur ir kāds režīms, kā ieslēgt,lai cep augšu vai apakšu,vai abus reizē. Kur lai...
Zem tā linka jābūt instrukcijai. Plīts instrukcijā. tiešam smieklīgi,to gan jāmāk,lai noberstu,man jau gadi 8vismaz plīts,i nekas nav nobersts..viens variants,ja ir,kā manējai uz rokturīša,tad var pameklēt jaunu,vai,kā iesaka pēc instrukcijas un čuja,citu vriantu nafff ieraksti to pashu nosaukumu google.. atveras vesels saraksts ar instrukcijaam tavai plītiij, izvelies vienu no sev tīkamajiem .. tiko atvēru vienu pdf, ru tur ir lielas bildes ar visiem sleedziem un apzīmējumiem.. ;) lai veicas... nomaini klokiti
pie parstavjiem vai garantijas remonta,caur netu pasuti
··· Plīts: Gāzes plīts rokturim... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kur pirkt PLĪTI? (11)
Lūdzu,padalaties pieredzē,kādu plīti(gāzes+elektriskā) pirkt? Jau noskatīta plīts,bet firma!? Tāpēc īpaši gribētu dzirdēt Jūsu pieredzi ar ražotājfirmām!!!
:) Esmu ļoti apmierināta ar Indesit. Paziņas vienlaicīgi nopirka plītis. Viens Wirpuli, otrs kaut kādu kreisu variantu.
Pagājuši gadi 7 un abas ir pilnīgās lupatās- degļi deg nevienmērīgi, cepeškrāsnis izdegušas, kloķi nokusuši.
Elektroluks. Kur pirkt - PTA piemēram
Kā var būt noskatīta plīts, ja pat ražotājs nav zināms?
Elektroluks mājās jau 5 gadi darbojas, joprojām nesūdzos par kvalitāti :D
...man ir lētais BEKO , pirkts laikam 6-7 gadi atpakaļ. Augšā gāze,apakšā elektriskais grils. Nekas nav sakusis,nobrucis un degļi deg visi vienādi :)
Pirku inetveikalā,neatceros gan kurā. Bet pirms tam apskatīju un aptaustīju šo pašu modeli reālā veikalā . Cenas starpība bija 40 ls./ man par labu :)/
··· Plīts: Kur pirkt PLĪTI? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Gāzes plīts iegāde. (11)
Kas būtu jāņem vērā pērkot kombinēto gāzes plīti-gāzes riņķi ar elektrisko cepeškrāsni ? Par un pret ?
Pret! gāzes plīti kā tādu - viss aizaug ar gāzes taukiem - tapetes, mēbeles, aizkari. Un nelīdzēs pat visjaudīgākie nosūcēji. Man tāda ir un esmu ļoti apmierināta. Vienīgais, kas man nepatīk - tie eļļainie nosēdumi lietojot gāzi.. A elektriskā cepeškrāsns - labu, labā. pret - ir shis variants un nozheeloju, ka "noskaudu" samaksaat drusku vairaak un nopirkt visu elektrisko. ak shausmas, tie gaazes tauki!!! man eļektrička,nekādu pleķu. Mani arī baidīja par to, ka elektroinstalācijas visu nepavilks, ka jāvelk papildus. Gribēju pievilkt, nauda nebija problēma, atnāca veči, pakasīja pakaušus un teica, ka nevarot neko pievilkt /iemeslu vairs neatceros/. Tā arī saimniekoju, nekur nekas neraustās, problēmas nejūtu, tikai atceros, ka visas dzīvoklī pieejamās elektroierīces vienlaicīgi labāk neslēgt.

Jā, arī gāzes tauki ir, bet dzīvot netraucē - tie 1mēr bijuši un 1mēr tikuši nomazgāti /ļoti labs līdzeklis ir... HG, ja nemaldos - notīra viegli un bez piepūles/.
··· Plīts: Gāzes plīts iegāde. lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Latvijas gāzes kantorī. Retos gadiijumos var nopirkt kopä ar pliiti. Vai pasütiit pie käda kaleej meistara, lai izgatavo. pie gāzes kantora ir veikals Es varu novēlēt par simbolisku samaksu, man ir jauns praktiski nelietots. klausi vairāk, ko iesaka tantes, piemēram, veikals pie LG sen jau nedarbojas!:))
Aizej uz Latgalīti, tur vajadzētu būt.
··· Plīts: Kur var nopirkt liesmas... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Malkas plīts mūrēšana paša spēkiem (8)
Vai ir tolks pašam mēģināt uzmūrēt malkas plīti? Protams vajadzīgs pozitīvais rezultāts, nevis ieteikums "mēģini un tev izdosies!". Jātzīst ka nekādu krāšņu meistara iemaņu man nav. varbūt tomēr neriskēt un paņemt real meistaru?
LLohka tikai palasi graamatas par materiaaliem neiesaku!! Taa ir ljoti smalka padariishana, malziet nepareizi un viss darbs veejaa! Pat ja aareeji viss sanaaks gliiti - nav garantijas, ka pliits labi vilks!
Pat meistari ir dazhaadi!
Nopietni iesaki noalgot labu speciaalistu! nemuuree taksh vienais dienai!!
par to leeti un labi - var paveikties... un var arii nepaveikties... Ja vien Tev nav kaads "vechuks" ar ljoti labaak kaimnju vai draugu rekomendaacijaam...:) esmu pac izjaucis/salicis apaljo krasni un divas pliitis .. jaa pirmaa pliits bija juurskolaa jaalaizh :) bet nu man neviens nepaliidzeeja, nemaaciija. Laukos katrs kartiigs vecis zinaaja kaa plits muureejama :) Nav tik traki kaa citi te izsakaas. Ir pers. pieredze muureejot kraasni ar lauku vechukiem -"speciaalistiem" - diemzheel slikta piredze Tamdeelj ieteiktu iet taadu celju kaa gaaju pacs :) T.i. samekleeju literatuuru kur ir aprakstiiti kraashnju darbiibas / muureeshanas principi un apreekjini + veel kaads paraugs ar ziimeejumiem pa kaartaam un uz priekshu. Jau ieprieksh gribeetos briidinaat, ka process ir ilgs (peedeejais laiks saakt) un ljooti kjeepiigs. ... bet ir to veerts ja esi ieplaanojis "tieshi te un taadu" pliiti uzbuuveet. ··· Plīts: Malkas plīts mūrēšana paša... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu