Plīts

Plīts - jautājumi un diskusijas

Ūdeni varīt uz elektriskās vai gāzes plīts? (25)
Kā būtu finansiāli izdevīgāk, vārīt ūdeni uz elektriskās tējkannas vai gāzes plīts (gāze balonos)?
Elektriskajā tējkannā uzvārās ātrāk. Manuprāt, tas ir gana ekonomiski. Ja ne finansu ziņā, tad vismaz laika ziņā. ja elektrība būtu izdevigāka, cilvēki jau sen atteiktos no LPG un dabas gāzes Uz indukcijas plīts būs ātrāk un ekonomiskāk kā uz gāzes plīts. Par elektrisko tējkannu grūti teikt par ekonomiskumu,bet uzvārās ļoti ātri. Gāzes balons vienīgi piknikam var noderēt,kur nav tuvumā elektrības un slinkums ar ugunskuru ņemties. =>Liepa53 ja dabas gāze, ta jā, bet ja balongāze (sašķidrinātā), tad elektrība izdevīgāk...
jāņem vērā ka gāzes plītij lietderības koeficients ir 30..35%, modernai elektriskajai tējkannai 95..99%
rokons -1) izgatavo feromagnētisku stiklu un tavs destilētais ūdens vārīsies burbuļodamies uz indukcijas plīts!
2) Indukcijas plīts karsē ēdiena traukus, izmantojot elektrisko indukciju, nevis siltumvadītspēju no liesmas vai elektriska sildelementa. Gandrīz visiem indukcijas plīts virsmu modeļiem ir prasība, ka traukiem ir jābūt izgatavotiem no feromagnētiska metāla vai tādam metālam (piemēram, čugunam vai nerūsošam tēraudam) jābūt trauka sastāvā. Vara, stikla un alumīnija traukus var novietot uz feromagnētiska diska, kurš darbojas kā parasts sildelements.
Tā lūk.
··· Plīts: Ūdeni varīt uz elektriskās ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Indukcijas plīts... Droši kādam ir.. kādi plusi, mīnusi...? (24)
Interesē lietotāju atsauksmes... Elektrības patēriņš..? Lietošanas ērtums..? Par traukiem zinu... Vajag magnētiskus...
Ejot pirkt katlus un pannas indukcijas plītij, iemetiet kabatā magnētiņu. Kuram traukam pie apakšas pielips, tas, tas būs derīgs Mīnusu nav. Nezinu neko par tādiem. Varbūt vienīgi kāds katls vai panna jānomaina, bet tas ir tikai pozitīvi- būs kas jauns! Nu redz kā! Izrādās ir dažādu konfigurāciju indukcijenes pieejamas! :) Manā pieredzē abām plītīm karstums noregulējums no 1-9 un Turbo režīms. Uz 1 briedinu kuskusu un auzu pārslu putru. Būtībā, režīms 1 ir tikai karstuma uzturēšana, vienkārši ideāls!!! Ja pārlīst pāri, tad izslēdzas tikai tad, ja šķidrums pakļūst zem katla, pannas. Bet tā kā "dibeni" ir gludi, neslēdzas ārā nekas. Būtībā jau visiem traukiem man ir biezās apakšas, līdz ar to nekas arī "nesametās" un nevar būt nelīdzens "dibens". Varu ieteikt nelīdzeno apakšu pataisnot-ieklāt vairākkārtīgi salocītu dvielīti un paklapēt ar āmurīti, uzmanīgi, izjusti un ar mēra sajūtu :) Esmu tā taisnojusi savlaik vairākus "dibenus" :D
Viena plīts arī dūca diezgan, bet tas tikai tad, kad bija noslogoti visi riņķi un virsma ļoti sakarsa. Obligāti nepieciešama laba ventilācija iebūvējot, par to vajag padomāt. Biju spiesta turēt augšējo atvilktni vaļā, lai ātrāk atdziest.
Svārstījos starp indukcijas un keramisko plīti. Elektromagnētiskā starojuma dēļ beigu beigās paliku pie keramiskās. Latvijas avotos (piem., Elektrum) ir rakstīts, ka satraukums par indukcijas plīts radīto EMS ir "mīts", savukārt, palasot ārvalstu avotus, secinājumi nav vis tik viennozīmīgi.

Šeit koncentrēts Šveices valdības atzinums par indukcijas plīts ietekmi: https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/themen/mensch-gesundheit/strahlung-radioaktivitaet-schall/elekt
romagnetische-felder-emf-uv-laser-licht/emf.html

Var jau būt, ka tāds satraukums ir lieks, bet...varbūt arī ne.
Kvarts->droši vien no modeļa atkarīgs. Pieredze ar divām plītēm-izslēdzas pēc kāda laika, var gan paspēt kartupeļus nokāst, gan vēl kāds brīdis paliek. Nevienai nav tā, ka izslēdzas, līdz ko noceļ katlu. Paliek standby režīmā, bez jaudas padeves.

Kokote->visvienkāršākais paņēmiens-pielikt kaut ledusskapja smukummagnētiņu pie trauka apakšas. Ja turās-trauks "strādās" indukcijenes.


Man ļoti patīk šīs plītis. No elektriskajām vissekonomiskākās. Lai gan ikdienas izmaksas lētāk tomēr varētu būt ar gāzi gatavot, bet tie ķepekļi, kas rodas sadegot gāzei un ja nav nosūcēja...vēēēk!
Super ir turbo funkcija!!! Kad mega ātrumā var dabūt vārīšanās temperatūru.
··· Plīts: Indukcijas plīts... Droši ... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Iebūvētās indukcijas plīts virsmas patēriņš izslēgtā stāvoklī (17)
Vai kāds ir pētījis vai iebūvētās plīts virsmas izslēgtā stāvoklī patērē enerģiju? Tas nešķiet loģiski, bet bija nepieciešamība papētīt elektroierīču patēriņu, uzliekot mērītājus un tie rāda, ka indukcijas ...
Nenopirku indukcijas, jo tā bija dārgāka un tur vajag speciālus traukus. Ir keramiskā, elektrības patēriņš diezgan daudz, bet atkal ja paskatās cik tad es reāli par elktrību maksāju, tad tie ir 15 eur pārējo rēķinu sastāda sadales tīkla pakalpojumi, pvn un OIK un beigās jāmaksā 60 eur. Tā kā ne jau plilts reāli noēd to naudu, bet visādas klaušas. Kad ir uzstādīts viedais skaitītājs, tad pat telefona lādētāju neiesaka atstāt rozetē. Jo arī nepieslēgts lādētājs tērējot elektrību, maz, bet tāpat tērē. Elektroierīcei nav jābūt ieslēgtai pietiek jau ar to vien, ka ir iesprausta rozetē. Pieļauju, ka arī ar plīti ir tāpat. Indukcijas plīti var droši atslēgt no tīkla,jo nekas slikts tai nenotiks. Ir vadu pagarinātāji ar slēdzi. Es gan nekad to neizslēdzu,jo gaidīšanas režīmā patēriņš ir ļoti niecīgs. Ja mājās ir daudz ierīču, kurām kaut kas spīd vai mirgo,tad varbūt par visām kopā kaut kas ievērības cienīgs salasīsies. Bet kā jau te rakstīja,ne visas drīkst atslēgt no tīkla,kad nelieto. Tieši tā, tur nesanāk daudz. Tāpēc ar to taupību nevajag aizrauties, ne velti teiciens - skopais maksā divreiz - ir patiess. Ja rausta vadus liekot iekšā ārā rozetē - ar laiku sabojāsies rozete un nāksies remontēt, un remonts būs dārgāks par to. Tas pats ar ekon. un led spuldzēm, nevajag viņas dricelēt pa 15min iekšā / ārā. Lai deg, tā ir izdevīgāk jo iekšā ārā slēgšana rada papildu " stresu" elektronikai unnokalpo krienti ātrāk. Patēriņa izslēgtai plītij nevar būt.... ··· Plīts: Iebūvētās indukcijas plīts ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Elektrības patēriņš plītij (24)
Man jautājums gudriem cilvēkiem par elektrības patēriņu plītīm. Saka, ka ekonomiskāka -indukcijas plīts. Bet!!! Daļai elektriskajām plītīm ar keramisko virsmu patēriņš mazāks. Tātad ekonomiskāka? Vai pareizi ...
Jurijs55 jauc indukcijas pliti ar mikroviļņu krāsni. Mikroviļņi silda produktu. Indukcija trauku ( tieši tāpēc tam jābūt magnētiskam. citādi nekāda sildīšana nenotiks) Maksimālajai jaudai ar patērinu visai maza saistība. Vienādos apstākļos indukcijas plits vienmēr būs ekonomiskāka par cita veida elektriskajām, jo silda pa tiešo katlu nevis papildus vel virsmu Maksimālais patērīņš norāda cik iekārta, pilnībā ieslēgta, var patērēt, bet efektivitāti nosaka lietderības koeficients, tas ir cik procenti patērētās enerģijas tiek izmantoti mērķim (pārējais aiziet zudumos) indukcijas plītīm lietderības koeficients ir virs 90%, sildelementiem labi ja 70% Eļektrības patēriņš noradīts lai eļektrīķis izvēlētos pareizo vadus un aizsardzības irīces, par efektivitāti tas neko nerunā. Indukcijas veids efektivāks (vai ekonomiskāks kā jūs izteicāties) tāpēc kā uzsildas tikai pats produkts (precizāks mitrums tajā) nevis produkts + trauks Lielāko daļu patērējamās jaudas sastāda cepeškrāsns. Runājot tikai par virsmām - indukcijas būs ekonomiskāka. ··· Plīts: Elektrības patēriņš plītij lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Kādu plīti iegādāties? (20)
Mana gāzes plīts savu laiku ir nokalpojusi un tagad nepieciešama jauna. Zinu, ka daudzi ieteiks tikai un vienīgi indukcijas plīti. Bet kā ar elektriskajām? Ja indukcijas, tad jāmaina arī katli, nevarēšu likt savu alumīnija ...
vislabaakaa pliite ir...ar malku kurinaama ;) Zinat cik garssiigs eediens uz taadas sanak? Augšu gāzes,cepeškrāsni elektrisko. man, personīgu iemeslu dēļ, bija jānomaina uz indukcijas... esmu reāli ļoti apmierināta... katlus uzreiz nemainīju..pakāpeniski.. bet esmu tā pieradusi, ka nemainīšu ne uz ko citu... izlēdz, vāku virsū un aizmirsti, ēdiens lēnām gatavojas... Ja negribi šķirties no alumīnija grāpja, tad tikai gāzes plīts derēs. Elektriskajai plītij tāpat kā indukcijas nepieciešami katli ar taisniem, gludiem, plakaniem dibeniem. Izvēloties elektrisko plīti vispirms lai Tevi spečuki pakonsultē, vai Tava mājokļa elektrības jauda ir atbilstīga. Ja elektrisko, tad tikai indukcijas. Trauki der jebkuri kas ir magnētiski. Aluminija grāpis gan vairs nederēs. Ir visādi paliktņi un ieliktni ko var lietot nemagnētiskiem traukiem, bet tas viss ir fufels. No pārtērētās elektribas cenas sanāks jauns normāls grāpis ··· Plīts: Kādu plīti iegādāties? lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Gāzes plīts ar gāzes cepeškrāsni, kur pirkt? (10)
Kā to varētu izdarīt komplektā: nopirkt, uzstādit un izmest veco vienā dienā?
samainit gazes pliti var dažu minušu laika,bet cepeškrasni jeteiktu elektrisko,ir tadas kombinetas gazesplitis Iesaku gāzes plīti ar elektrisko cepeškrāsni. Gāzes plītī gāze degot sadedzina skābekli. Ēdiens sausāks/ sakaltušāks sanāk, sevišķi pīrāgi utmldz. No pieredzes!!! Vispār jau arī augšu gribētu elektrisko (arī no pieredzes)- neveidojas tie taukainie nosēdumi no gāzes sadegšanas, bet tas sanāk dārgi... noperc un uzstādi, , to var pats, tik vajag atslegas, un gazes lentu , ja uzgrieznis iet viegli virsū, , un tad ar ziep udeni parbaudi vai nenak gaiss( gaze) garam,, un viss, 15 min darbs, No Latvijas Gaazes maajas lapas:

Aparatūras uzstādīšana un nomaiņa

Ieteicams iegādāties aparatūru pie tāda pārdevēja vai ražotāja pārstāvja, kas nodrošina tās uzstādīšanu un apkopi. Rekomendējams uzstādīt aparatūru ar Eiropas kvalitātes sertifikāta zīmi "CE".

AS "Latvijas Gāze" par atsevišķu samaksu veic plīts nomaiņu, bet citas aparatūras nomaiņu un uzstādīšanu veic citi licencēti uzņēmumi ar sertificētiem speciālistiem. Informāciju par licencētiem uzņēmumiem var uzzināt AS "Latvijas Gāze" Kontaktu centrā vai apskatīt sadaļā Dokumenti un saites.


Nu vot..atrodi sertificeetu paardeveeju - uzstaadiitaaju. Peerc no vinjiem...un, lai vinji brauc un uzstaada. Vai nopeerc un sauc Latvijas Gaazes meistaru..kad jams atnaaks, tai dienaa arii atsleegs veco un izliks jauno.
Nopērc gāzes plīti internetveikalā un par ietaupīto naudu izsauc meistaru no Latvijas gāzes. Būsi iztērējusi to pašu, ko pērkot veikalā uz vietas. Gāzes plīts pieslēgšana kosmosu nemaksā. ··· Plīts: Gāzes plīts ar gāzes ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Indukcijas elektriskās plīts tīrīšana (17)
Izkusa plastmasas maisiņš uz indukcijas plīts ... ko darīt .... ar ko tīrit ?
Kā uz indukcijas plīts var izkausēt plastmasu? Tā taču reaģē tikai uz metālu. Varbūt runa ir par keramisko? Nu tad var mēģināt uzkarsēt un tad, kad plastmasa izkūst, ar koka lāpstiņu (skalu, dēlīti, lineālu) rūpīgi nokašāt. Uz indukcijas plīts nemaz tik viegli nevar piededzināt. Pat nejauši dvieļa gals pieskaras plīts virsmai, tā uzreiz signalizē,ka uz tās ir kaut kas, kam tur nav jābūt. Tā kā vispirms uzmanīgi izlasi savas plīts instrukciju un tad darbojies:) parasts skalpeļa asmenis, ~30 grādu leņķi pret virsmu, nokasi visu nost, būs kā jauna... kad uzsilst, tad ar nederīgu lupatiņu noslauki ··· Plīts: Indukcijas elektriskās plīts ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Plīts izvēle. (29)
Esmu jaunos dzīves apstākļos, līdz ar ko nākas izvēlēties, kādu plīti iegādāties - gāzes vai elektrisko. Ilgāku laiku esmu lietojusi elektrisko(keramisko) plīti, kura mani ļoti apmierināja. Varbūt, kāds var padalīties ...
No gāzes degšanas veidojas grūti atmazgājami tauki. Pārgāju uz indukcijas plīti. Esmu ļoti apmierināta Gāze ir lētāka, bet gāzes plīti ir grūtāk kopt un gāze veido grūti tīrāmus nosēdumus apkārt plītij un uz tvaika nosūcēja. Kā plusu gāzei varu minēt, ka valda uzskats, ka uz uguns gatavots ēdiens esot garšīgāks.
Elektrība ir dārgāka, bet elektrisko plīti ir vieglāk kopt un tā izskatās estētiskāk.
Es ņemtu kombineto, gāze+elektrība. Ir dažādas kombinācijas riņķiem. Ja negatavo ēdienu kafejnīcai, tad pāris eiro ietaupījums diez vai var kalpot kā noteicošais arguments par labu gāzei. Gāzes plīts ir kā bumba ar laika degli. Ja dzīvo un turpmāk taisās dzīvot viens pats un nepalikt vecs, tad vēl tā, bet ja ir bērni, vai vecāki cilvēki ģimene, labāk pieturēties pie elektriskās. Mans vecais reiz tā katlu piededzināja, ka ja būtu bijusi gāze, nezinu ar ko viss būtu beidzies, bet par cik plīts elektriskā, cieta tikai katliņš un 2 papagailīši pagalam. ··· Plīts: Plīts izvēle. lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Gāzes plīts rokturim noberzušies apzīmējumi (20)
Man ir gāzes plīts ar elektrisko cepeškrāsni Mastercook Elegance 320. Tīrot to esmu noberzusi zīmītes uz cepeškrāsns ieslēgšanas kloķīša.Tagad nevaru saprast, kur ir kāds režīms, kā ieslēgt,lai cep augšu vai apakšu,vai ...
Zem tā linka jābūt instrukcijai. Plīts instrukcijā. tiešam smieklīgi,to gan jāmāk,lai noberstu,man jau gadi 8vismaz plīts,i nekas nav nobersts..viens variants,ja ir,kā manējai uz rokturīša,tad var pameklēt jaunu,vai,kā iesaka pēc instrukcijas un čuja,citu vriantu nafff ieraksti to pashu nosaukumu google.. atveras vesels saraksts ar instrukcijaam tavai plītiij, izvelies vienu no sev tīkamajiem .. tiko atvēru vienu pdf, ru tur ir lielas bildes ar visiem sleedziem un apzīmējumiem.. ;) lai veicas... nomaini klokiti
pie parstavjiem vai garantijas remonta,caur netu pasuti
··· Plīts: Gāzes plīts rokturim ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kur pirkt PLĪTI? (11)
Lūdzu,padalaties pieredzē,kādu plīti(gāzes+elektriskā) pirkt? Jau noskatīta plīts,bet firma!? Tāpēc īpaši gribētu dzirdēt Jūsu pieredzi ar ražotājfirmām!!!
:) Esmu ļoti apmierināta ar Indesit. Paziņas vienlaicīgi nopirka plītis. Viens Wirpuli, otrs kaut kādu kreisu variantu.
Pagājuši gadi 7 un abas ir pilnīgās lupatās- degļi deg nevienmērīgi, cepeškrāsnis izdegušas, kloķi nokusuši.
Elektroluks. Kur pirkt - PTA piemēram
Kā var būt noskatīta plīts, ja pat ražotājs nav zināms?
Elektroluks mājās jau 5 gadi darbojas, joprojām nesūdzos par kvalitāti :D
...man ir lētais BEKO , pirkts laikam 6-7 gadi atpakaļ. Augšā gāze,apakšā elektriskais grils. Nekas nav sakusis,nobrucis un degļi deg visi vienādi :)
Pirku inetveikalā,neatceros gan kurā. Bet pirms tam apskatīju un aptaustīju šo pašu modeli reālā veikalā . Cenas starpība bija 40 ls./ man par labu :)/
··· Plīts: Kur pirkt PLĪTI? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu