Indukcijas plīts

Indukcijas plīts - jautājumi un diskusijas

Indukcijas plīts... Droši kādam ir.. kādi plusi, mīnusi...? (24)
Interesē lietotāju atsauksmes... Elektrības patēriņš..? Lietošanas ērtums..? Par traukiem zinu... Vajag magnētiskus...
Ejot pirkt katlus un pannas indukcijas plītij, iemetiet kabatā magnētiņu. Kuram traukam pie apakšas pielips, tas, tas būs derīgs Mīnusu nav. Nezinu neko par tādiem. Varbūt vienīgi kāds katls vai panna jānomaina, bet tas ir tikai pozitīvi- būs kas jauns! Nu redz kā! Izrādās ir dažādu konfigurāciju indukcijenes pieejamas! :) Manā pieredzē abām plītīm karstums noregulējums no 1-9 un Turbo režīms. Uz 1 briedinu kuskusu un auzu pārslu putru. Būtībā, režīms 1 ir tikai karstuma uzturēšana, vienkārši ideāls!!! Ja pārlīst pāri, tad izslēdzas tikai tad, ja šķidrums pakļūst zem katla, pannas. Bet tā kā "dibeni" ir gludi, neslēdzas ārā nekas. Būtībā jau visiem traukiem man ir biezās apakšas, līdz ar to nekas arī "nesametās" un nevar būt nelīdzens "dibens". Varu ieteikt nelīdzeno apakšu pataisnot-ieklāt vairākkārtīgi salocītu dvielīti un paklapēt ar āmurīti, uzmanīgi, izjusti un ar mēra sajūtu :) Esmu tā taisnojusi savlaik vairākus "dibenus" :D
Viena plīts arī dūca diezgan, bet tas tikai tad, kad bija noslogoti visi riņķi un virsma ļoti sakarsa. Obligāti nepieciešama laba ventilācija iebūvējot, par to vajag padomāt. Biju spiesta turēt augšējo atvilktni vaļā, lai ātrāk atdziest.
Svārstījos starp indukcijas un keramisko plīti. Elektromagnētiskā starojuma dēļ beigu beigās paliku pie keramiskās. Latvijas avotos (piem., Elektrum) ir rakstīts, ka satraukums par indukcijas plīts radīto EMS ir "mīts", savukārt, palasot ārvalstu avotus, secinājumi nav vis tik viennozīmīgi.

Šeit koncentrēts Šveices valdības atzinums par indukcijas plīts ietekmi: https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/themen/mensch-gesundheit/strahlung-radioaktivitaet-schall/elekt
romagnetische-felder-emf-uv-laser-licht/emf.html

Var jau būt, ka tāds satraukums ir lieks, bet...varbūt arī ne.
Kvarts->droši vien no modeļa atkarīgs. Pieredze ar divām plītēm-izslēdzas pēc kāda laika, var gan paspēt kartupeļus nokāst, gan vēl kāds brīdis paliek. Nevienai nav tā, ka izslēdzas, līdz ko noceļ katlu. Paliek standby režīmā, bez jaudas padeves.

Kokote->visvienkāršākais paņēmiens-pielikt kaut ledusskapja smukummagnētiņu pie trauka apakšas. Ja turās-trauks "strādās" indukcijenes.


Man ļoti patīk šīs plītis. No elektriskajām vissekonomiskākās. Lai gan ikdienas izmaksas lētāk tomēr varētu būt ar gāzi gatavot, bet tie ķepekļi, kas rodas sadegot gāzei un ja nav nosūcēja...vēēēk!
Super ir turbo funkcija!!! Kad mega ātrumā var dabūt vārīšanās temperatūru.
··· Indukcijas plīts: Indukcijas plīts... Droši ... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Iebūvētās indukcijas plīts virsmas patēriņš izslēgtā stāvoklī (17)
Vai kāds ir pētījis vai iebūvētās plīts virsmas izslēgtā stāvoklī patērē enerģiju? Tas nešķiet loģiski, bet bija nepieciešamība papētīt elektroierīču patēriņu, uzliekot mērītājus un tie rāda, ka indukcijas ...
Nenopirku indukcijas, jo tā bija dārgāka un tur vajag speciālus traukus. Ir keramiskā, elektrības patēriņš diezgan daudz, bet atkal ja paskatās cik tad es reāli par elktrību maksāju, tad tie ir 15 eur pārējo rēķinu sastāda sadales tīkla pakalpojumi, pvn un OIK un beigās jāmaksā 60 eur. Tā kā ne jau plilts reāli noēd to naudu, bet visādas klaušas. Kad ir uzstādīts viedais skaitītājs, tad pat telefona lādētāju neiesaka atstāt rozetē. Jo arī nepieslēgts lādētājs tērējot elektrību, maz, bet tāpat tērē. Elektroierīcei nav jābūt ieslēgtai pietiek jau ar to vien, ka ir iesprausta rozetē. Pieļauju, ka arī ar plīti ir tāpat. Indukcijas plīti var droši atslēgt no tīkla,jo nekas slikts tai nenotiks. Ir vadu pagarinātāji ar slēdzi. Es gan nekad to neizslēdzu,jo gaidīšanas režīmā patēriņš ir ļoti niecīgs. Ja mājās ir daudz ierīču, kurām kaut kas spīd vai mirgo,tad varbūt par visām kopā kaut kas ievērības cienīgs salasīsies. Bet kā jau te rakstīja,ne visas drīkst atslēgt no tīkla,kad nelieto. Tieši tā, tur nesanāk daudz. Tāpēc ar to taupību nevajag aizrauties, ne velti teiciens - skopais maksā divreiz - ir patiess. Ja rausta vadus liekot iekšā ārā rozetē - ar laiku sabojāsies rozete un nāksies remontēt, un remonts būs dārgāks par to. Tas pats ar ekon. un led spuldzēm, nevajag viņas dricelēt pa 15min iekšā / ārā. Lai deg, tā ir izdevīgāk jo iekšā ārā slēgšana rada papildu " stresu" elektronikai unnokalpo krienti ātrāk. Patēriņa izslēgtai plītij nevar būt.... ··· Indukcijas plīts: Iebūvētās indukcijas plīts ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Elektrības patēriņš plītij (24)
Man jautājums gudriem cilvēkiem par elektrības patēriņu plītīm. Saka, ka ekonomiskāka -indukcijas plīts. Bet!!! Daļai elektriskajām plītīm ar keramisko virsmu patēriņš mazāks. Tātad ekonomiskāka? Vai pareizi ...
Jurijs55 jauc indukcijas pliti ar mikroviļņu krāsni. Mikroviļņi silda produktu. Indukcija trauku ( tieši tāpēc tam jābūt magnētiskam. citādi nekāda sildīšana nenotiks) Maksimālajai jaudai ar patērinu visai maza saistība. Vienādos apstākļos indukcijas plits vienmēr būs ekonomiskāka par cita veida elektriskajām, jo silda pa tiešo katlu nevis papildus vel virsmu Maksimālais patērīņš norāda cik iekārta, pilnībā ieslēgta, var patērēt, bet efektivitāti nosaka lietderības koeficients, tas ir cik procenti patērētās enerģijas tiek izmantoti mērķim (pārējais aiziet zudumos) indukcijas plītīm lietderības koeficients ir virs 90%, sildelementiem labi ja 70% Eļektrības patēriņš noradīts lai eļektrīķis izvēlētos pareizo vadus un aizsardzības irīces, par efektivitāti tas neko nerunā. Indukcijas veids efektivāks (vai ekonomiskāks kā jūs izteicāties) tāpēc kā uzsildas tikai pats produkts (precizāks mitrums tajā) nevis produkts + trauks Lielāko daļu patērējamās jaudas sastāda cepeškrāsns. Runājot tikai par virsmām - indukcijas būs ekonomiskāka. ··· Indukcijas plīts: Elektrības patēriņš plītij lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Indukcijas elektriskās plīts tīrīšana (17)
Izkusa plastmasas maisiņš uz indukcijas plīts ... ko darīt .... ar ko tīrit ?
Kā uz indukcijas plīts var izkausēt plastmasu? Tā taču reaģē tikai uz metālu. Varbūt runa ir par keramisko? Nu tad var mēģināt uzkarsēt un tad, kad plastmasa izkūst, ar koka lāpstiņu (skalu, dēlīti, lineālu) rūpīgi nokašāt. Uz indukcijas plīts nemaz tik viegli nevar piededzināt. Pat nejauši dvieļa gals pieskaras plīts virsmai, tā uzreiz signalizē,ka uz tās ir kaut kas, kam tur nav jābūt. Tā kā vispirms uzmanīgi izlasi savas plīts instrukciju un tad darbojies:) parasts skalpeļa asmenis, ~30 grādu leņķi pret virsmu, nokasi visu nost, būs kā jauna... kad uzsilst, tad ar nederīgu lupatiņu noslauki ··· Indukcijas plīts: Indukcijas elektriskās plīts ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Indukcijas plīts (12)
Iesakiet, lūdzu, elektriskās indukcijas plīts virsmu, kura tiešām ātri uzvāra , ērtas un vienkāršas lietošanas funkcijas, elektronika nedzīvo savu dzīvi un vispār esat apmierināti ar pirkumu, kurš jau ilgi kalpo. Dažus ...
Ņem ar metāla maliņu apkārt. Bez maliņas visas, ko esmu redzējysi dzīvē lietošanā-visām ir izsisti robiņi malās/nošķelti stūrīši. iesaku pedejo gadu razojumus....loti atri uzvara.....viegli lietot....patik loti! @aivalaiva - nu pieņemsim. Līdz tai vietai, no kuras resnais kabelis ievilkts, arī pietiekami resni vadi pienāk? Man bošsss. Teikšu tā, ūdeni uzvara ātrāk nekā ūdens tējkanna elektriskā. Viens gan neliek mieru, ja saslēdz 3 riņķus vārīties, zūd jauda, nemaz nerunājot, ka ceturtais reāli ir kā dekorācija. Gan jau atradīsies kāds slavens brends arī indukcijas plītīm, kurš nepakautrēsies paprasīt iPhone cienīgu cenu. Tik vienkāršai ierīcei manuprāt uz firmu nav ko skatīties. Visas darbojas pēc viena principa. Ja vien negrib tādu specifisku, centrālajai apkurei, vai brīvās enerģijas ieguvei. Es savu izvēlējos tikai pēc praktiskuma. Lai ir stabila un jauda regulējas ar lielu grozāmo regulatoru, jo tā fiksāk un ērtāk. Piedevām, ja pāriet pāri uz tiem sensoriem, tad var nereaģēt uz pieskārieniem. ··· Indukcijas plīts: Indukcijas plīts lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu