Gaismas spektrs

Gaismas spektrs - jautājumi un diskusijas

Dabiskās gaismas spektra lampa (15)
Vai kādam ir nojēga par lampām, kuru gaismā krāsa nemainās/gleznošanai vajag/. Cik sapratu no internetā lasītā, tad jākombinē vairāki spektra toņi, bet nevarēju nekur atrast precīzu infu.
Dienasgaismu Tev neaizstās nekas.
Ir šāda pieredze - kombinētas tika zilganās un dzeltenīgās dienasgaismas spuldzes ar silto kvēldiega spuldžu gaismu. Bet uz vatiem netaupi gan:)).
Mūsdienās ir pieejamas dažāda spektra dienasgaismas spuldzes. Savā darbavietā izmantoju Filips - tās, kurām ir vislabākā krāsu izšķirtspēja. (Kādreiz tās tika pirktas pie vairumtirgotāja Kalnciema ielā). Diezgan dzeltenīgas un nebija pārāk lētas.Arī armatūru kastes ņēmu tās bez atstarojuma, lai maigāka gaisma. Nu nav ideāli. Prasās kvēldiega klāt.
Man ir aizdomas,ka mūsu lielveikalos tiek izmantotas vislētākās ,zilās. Man, teiksim, ilgāk par pusstundu lielveikalā grūti atrasties, paliek slikta dūša no tās gaismas , kaut kāds trakums nāk virsū:)))
tās ekonomiskās ir kaitīgas ne tikai redzei.

gleznot vispār drīkst tikai pie dienasgaismas.PUNKTS.
Protams, krāsojam visādi!
ir taadas lampas! ja atcereesos tad paskatiisos - no galvas nezinu..... Man liekās, ka vistuvākās normālam spektram ir t.s. "ekonomiskās". Praktiski nav ne viena tuva dienas gaismai, to es saku kā fotogrāfs, un šo to zinu par gaismām un spektru , gan no lasītā gan no personīgās pieredzes.
Ieteikt varu tikai spoguļsistēmu kā todarija senajie kad templos gleznoja vai gleznot pie dienasgaismas.
··· Gaismas spektrs: Dabiskās gaismas spektra lampa lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu