Akustika

Akustika - jautājumi un diskusijas

Skaļruņu izvietojums telpā - pīkstuļi vs basi (10)
Esmu no tiem laikiem, kad diskotēkas "virpināja" uz "Majak 203", un tumbas krāva kaudzē kā Maslova piramīdu - visriebīgākie ausīm pašā augšā, treknie basi - apakšā. Bet tagad, pēc daudziem gadiem, radies jautājums: vai tiešām ir būtiski,...
"Basi" izpaltās praktiski visā telpā, kamēr "pīkstuļiem" ir svarīgi, lai tie būtu notēmēti tieši uz klausītāju. Jo augstāka frekvence, jo mazāk skaņa "apliecas" šķēršļiem.
Un nazis pareizi raksta - jaudas sadalījums uz "pīkstuļiem" būs vajadzīgs daudz mazāks.
Ļaunāk ir ar rezonanses frekvencēm - var gadīties ka kādi telpā esošie priekšmeti sāk rezonēt un līdz ar to - būtiski kropļot skaņu. Dārgiem aparātiem ir iespēja pieslēgt testa mikrofonu, kurš to izmēra un ņem vērā. Vai arī vari iegādāties ekvalaizeru un mēģināt pats atrast optimālo līkni telpai.
Akustika ir tā zinātne, kur nekas daudz pa šiem gadiem nav mainījies, tikai šis tas kļuvis efektīvāks :)
nē naff. Un kaudzē krāva to kas bija lai vienkārši blieztu un kačātu. Tas laikam vairāk ar energoefektivitāti saistīts. Ar 10W pīkstuli par piekliegt pilnu telpu, bet basiem būs vajadzīgi vismaz 200W lai tos vispār sadzirdētu. Akustikaa ir vairaakas pieejas.
Viena no taam - telpa ir skanju absorbeejosha, visu nosaka skaljrunji un to izvietojums. Tad ir svariiga skaljrunju safaazeshana gan elektriski, gan telpiski, citadi var skaju bedres rasties.
Cita pieeja - rezonatori, resp, telpas konstrukcijas dazhadaas vietaas dazhadi pastiprina skanju rezoneejot.
Bazniicas ir labs piemeers, bet arii tur ir vietas, kur veidojas skanju purvs.
Kas attiecas uz skaljrunju jaudu, invertors ir labs veids samazinaat izejaa nepiecieshamo zemajaas frekvencees.
Ja kur netaa ir atrodami prof. Vecsiilja lekciju kursi, noteikti jaaizlasa. Labs specs bija.
Jā, vajag basus tuvāk asij un pīkstuļus tālāk. Vai basi pie grīdas un pīkstuļi pie griestiem. Bet jautājums ir diskutējams atkarībā no aparatūras kvalitātes. ··· Akustika: Skaļruņu izvietojums telpā -... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu