Kuru apkures veidu izvēlētos Jūs?

Šogad gribu nomainīt apkures veidu.Labāk būtu Granulu katls vai pieslēgties pilsētas apkurei?Garām mājai iet siltuma trase.,bet mājai ir daudz kvadrātmetru.

marakess      Granulu katlu. Neatkarībai. Un piedevām katram radiatoram automātisko termogalvu. Tas dod iespēju kontrolēt un regulēt siltuma patēriņu. 2024-04-03 01:17

siikaa16      Savu katlu. Pieslēgsi, kad gribēsi. Atslēgsi, kad gribēsi. Paņem tarifu un parēķini, cik izmaksā pilsētas apkure. Savs sanāks lētāk. Vēl katru mēnesi varēsi izmaksāt sev kurinātāja algu. 2024-04-03 01:45

tracer      granulu katls ir pagaatne
cena granulaam kosmosaa.katli ar maksaa ap 8 tuukstoshi.cik zinu
muusu klimatiskajos apstaakljos ir nerentabli dziivot lielaa maajaa.protams ir patikami liela maaja.bet izmaksas apkurei mjlziigas
praktiski visj ziemas sezonu cilveeks parastais.ja nav zaglis no jeekaba ielas straadaa un teeree visu algu apkurei
un te lielais jautaajums.
vai esi gatavs straadaat divos darbos melnu muti.paarnaakot maajaa iekrist gultaa no noguruma.un nemaz neizbaudiit to maajas lielumu?
briivdienaas vasaraa nemitiigaa zaales pljaushana utt
katra pasha izveele..buut lar vergu maajai.vai tomeer dziivot
2024-04-03 05:22

tracer      man ir pazinjas.kuriem ir mazdaarzinji.daachas kaa saka
vinji tak brauc tur vergot.tad zaale.tad seeta jaalabo.tad burkaanu dobes jaaravee.utt.
un taa bez gala
un kad viss sakopts.neddelju tur neraadaas😄jo dziivo riigaa.darbs riigaa..un daacha kaadi 40 km no riigas..katru dienu neizbraukaasi uz darbu.
tie kuriem nav daachas to nesapratiis..vinjiem liekas braukshu sauljoties.sasliku cept.alu dzert😄
tik nez vai buus baigais prieks sestdienas vakaraa no saslika.ja nostraadaajies kaa zirgs savaa daachaa😄
cilveeki neprot dziivogt.izveerteet kas ir pareizi.kas nav..jo dzinulis uz to lai izceltos uz apkaarteejo fona ir milziigs..parastais lumpenis ir laimiigs tikai tad ja vinjam ir kautkas vairaak kaa citiem.
2024-04-03 06:00

Shreks      Viennozīmīgi - neatkarība… Nezinot situāciju uz vietas… - gāze būtu ok… vai arī - šķidrais kurināmais… 2024-04-03 07:01

DanaL      "...tie kuriem nav daachas to nesapratiis..."

Toties tie, kam ir privātmāja, to ļoti labi zina. Bet viņiem tā nav vergošana. Normālam latvietim tā ir savas zemes, savas mājas kopšana un lološana.

Te jau tas stāsts par taksistiem arī sākas, - neko vairāk par barankas stūrēšanu nevar un nemāj. Bet toties muti brūķē ka maz neliekas un, kā vienmēr vainīgi visi citi, jo sevišķi tie, kas dara.

Par apkuri.
Es tomēr izvēlētos pilsētas apkuri + kamīnu. Krāsns nozīmē to, ka kāds ziemā ir gribot negribot piesaistīts mājai. Nu, mazums kas... protams, tas ir dārgāk, bet vismaz garantija.

Paši pirms gadiem 10 izvēlējāmies malkas - brikešu variantu. Lēti (gada griezumā sanāk ap 30 € mēnesī par apkuri un karsto ūdeni), bet daudz darba pašiem, un ja pierēķinam ieguldīto darbu, tad tā pati pilsētas apkures maksa vien sanāk.
2024-04-03 08:15

marakess      @mairita- var arī pilsētas apkurei likt termogalvas. Ceru, ka šodien visi liek siltuma skaitītājus un jebkurā gadījumā maksāsiet par faktu.
Pilsētas apkurei ir tikai viens pluss- jums nav jāapkalpo savs katls. Maksājiet par patērēto siltumu, tā pārvadi, zudumiem trasē, algas darbiniekiem utt.
Ja vēlaties, varat painteresēties, cik maksā kWh, ko pirksiet no pilsētas- šie dati ir pieejami. Un tad parēķiniet, cik jums izmaksās 1 kWh- granulu siltumspēja ir zināma x katla lietderības koeficients.
Kombinētais katls- jā. Bet tad rēķinieties, ka vēl jāliek siltuma akumulators, lai jums nav jāmet pa 2-3 pagalēm ik pārstundas.
2024-04-03 08:44

etc      1. Pilsētas apkure. Siltums dārgs, rūpju maz. Mīnuss - apkuri pieslēdz tad, kad sākas apkures sezona. Nereti siltumu mājā gribas jau ātrāk.
2. Granulas. Viennozīmīgi neatkarība. Var palaist siltumu, kad vajag un atslēgt, kad vajag. Bet katls ir liels un granulas kaut kur jāglabā. Pelnus arī kaut kur jāliek...
3. Gāze. Ērti, bet nebūs lēti. Privātmājai risinājums varētu būt sašķidrinātā naftas gāze, bet tad ārā jāuzstāda balons un tas jāuzpilda, kad gāze beidzas.
4. Malka (+ briketes). Laikam pats lētākais variants. Mīnuss - malka jāsagādā iepriekš, vismaz pavasarī, lai tā pa vasaru izžūst. Vajag malkas šķūni vai vismaz nojumi, kur glabāt. Ak jā, un darba rokas, lai malku sakrāmētu (ja pērk saskaldītu) un ienestu. Un pelni, pelni...
5. Siltumsūknis. OK, uzstādam šo + saules paneļus uz jumta un priecājamies, cik zaļi dzīvojam. Bet tad pēkšņi pazūd elektrība vai arī noklājas sūkņa vadība... oi,oi, nu mēs salstam un meklējam kamīnu, kur malciņu iemest. Vai, aizmirsām iebūvēt kamīnu! Nu nekas, satinamies segās un klīstam tāpat vien pa māju...
6. Un nu pats vienkāršākais - pārceļamies uz siltām zemēm, kur nevajag biezas drēbes un mājā apkuri. Un tad - bāc, pieriebies tas karstums, eu, kur ir kondicionieris?
REZUMĒ: grozies kā gribi, universālu variantu nav. Katrs pats savas laimes kalējs (tobiš kurinātājs).
2024-04-03 09:03

Sigvarts60      Es mazāk domātu par cenām un izmaksām (tās būs vairāk vai mazāk līdzīgas), vairāk par drošību.
Māja - privātīpašums, kur visa atbildība par iekšējiem tīkliem ir īpašniekam. Jebkura caurule, jebkurš savienojums, jebkurš vārsts var kļūt par avārijas cēloni (nekas nav mūžīgs). Jo vairāk sistēmā detaļu, jo vairāk iespēju kaut kam sabojāties. Centrālās siltumapgādes spiedieni nav salīdzināmi ar autonomās apkures sistēmas cirkulācijas sūkņa radīto spiedienu. Neviens nevar paredzēt, kas strādās tajā pilsētas katlu mājā, cik atbildīgs un zinošs būs kurinātājs, un vai vienmēr visos dvēseles un miesas stāvokļos viņš zinās un pratīs aizvērt un atvērt krānus pareizā secībā. Ja tur nokļūdās, tad spiediens var pieaugt sistēmā vairākas reizes, un kaut kas plīsīs. Ja ar autonomo apkuri radīsies kāda sūce, tad ūdens tikai pilēs, no centrālās sistēmas tur spricēs karstu ūdeni kā no dārza šļūtenes, un tas viss būs īpašnieka atbildība un arī paša zaudējumi.
2024-04-03 11:15

baalzams      Privātmāja. Granulas un malkas apkure. Koksnes pelni ir labi dārzam, ja kas. Un malku kraut man patīk. :) 2024-04-03 11:41

Snowagain      Mairita
Kādi ir pašvaldības noteikumi par atļautajiem apkures veidiem? Tikai vadoties pēc šiem noteikumiem varēsi izvēlēties apkures veidu.
Ja nav nekādu ierobežojumu, tad es izvēlētos naftas gāzi (LPG). Nākošais rindā šķidrais kurināmais (dīzeļdegviela).
Malka, briketes, granulas jaunai mājai es neizvēlētos. Kāpēc? Kraušana, glabāšana, nešana, kurināšana, putekļi, pelni.
Centralizēto siltumapgādi noteikti neizvēlētos dēļ izmaksām. Projekts un pliks pieslēgums
vien izmaksās kosmosu. Siltummainis ar visu automātiku arī nav hamburgera cenā.
Siltumsūkni noteikti nē.
2024-04-03 12:34

av2      Abus. Pilseetu, kaa rezervi, vai kad brauc kur prom ilgaak, ieleedz uz minimumu utt. 2024-04-03 12:40

Kilgors_Trauts      Tā padomāju, ka neslikts variants būtu siltumsūknis ar siltuma akumulatoru vai vismaz siltajām grīdām, kurām laba siltuma inerce + automātika, kas darbina tikai, kad zemākā elektrības cena. + šķidrā kurināmā katls un varbūt kāds kamīns omulībai, kur var arī pa perimetru savākušos dārza kritaļus sadedzināt. 2024-04-03 13:19

amarille      Piekrītu av2. P.s. vai autors nebija no tiem Dieva kukainīšiem, kuri nopriecājās , ka sliktie krievi ar gāzi prom? (Precīzāk, viņi to pārdod tikai vācijai un tai pietuvinātajiem hitrožopiem, kā viena otra valsts D no de) 2024-04-03 13:31

Sanija013      Un kas bij pirms tam? Viennozīmīgi granulu. 2024-04-03 13:39

Ivvetina      Vislabāk malkas krāsni!Iedomājoties ziemā ilgstoši bez elektrības...granulu katls un siltumasūknis neies tak!Neatkarība... 2024-04-03 14:06

tracer      juutos kaa citplaneetietis..komentos padomi par vaarstiem.termogalvaam.suukniem.un veel visaadiem briinumiem
te nu naak praataa divi varianti
vai nu esmu nokluvis oligarhu portaalaa vai otrs variants dailjdirseeju klubinjaa
pilniigi redzu kaa cilveeks parastais.darba cilveks.kursh straadaa par algu..tuliit pirks zemes siltumsuukni par 15000.tuuliit vienosies pie pilsetas siltumtiikliem.kur projekta un darba izmaksas ap 10000.tuuliit liks jaunus apkures katlus..granulaam pa 8000 eiro.papildu droshiibai vilks gaazi..liks arij gAzes kattlu.tur arii savi 8000 eiro.
aljo😄varbuut vienreiz beigsiet lieliities kaa krievzemes petuhi.kuri ukrainu triis dienaas gribddja iekarot?
2024-04-03 14:48

tracer      a davai..ja jau lieliities.tad uz pilnu klapi..
es ieteiktu nomainiit arii brugi seetaa..jo brauks smagsvara auto.granulas vedot..
veel noteikti katram normaalam saimniekam vajag elektrokaru..lai var savest granulas skuuniitii..un peec tam ziemaa pievest pie katla..
skjuniitim kur glabaasies granulas noteikti vajag automaatiskos vaartus..lai nesot maisu ar granulaam.durvis automata aizveras.
telpaa kur granulu katls obligati skanjas izolaaciju..lai sleedzoties iekshaa netrauceetu nakts mieru.radiatoros jaalieto nevis uudens bet antifriizs.
nu un protams zwdbankaa jaabuut krediitliinijai..lai sapirktu granulas visai ziemai
vajag arii automaatisko ugunsdzeesiibas sisteemu..jo tas automats granulu katls diemzeel razots ar kiinas elektroniku.ckk lielam optimistam jaabuut lai uzticdetos autkmaatam taadam?ja nu taa buuda nosvilst?.jo kaa likums ugunsgrekam vajadziigais materiaals ir turpat.blakus katlam.granulu maisinji😄
taa riikotos iists saimnieks😄rotaajies gailja spalvaam
2024-04-03 15:25

ketija64      Ar granulām sanāks ļoti dārgi + vēl pašai par kurinātāju strādāt! Labāk pilsētas siltumam pieslēgties un regulēt siltumu pēc vajadzības. 2024-04-03 15:30

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu