Īpašuma daļas atdāvināšana radiniekam.

Vīra mamma sastādīja mantojumu, novēlot māju meitai, vecākajam dēlam un jaunākajam dēlam ( piebilstot, ka pēc jaunākā dēla nāves mājas daļu mantos jaunākā dēla dēls )
Vīrs( mantojumā - jaunākais dēls ) grib savu mājas daļu atdāvināt māsai. Bet vīra dēls ( vīrs ir šķīries) ar vīra bijušo sievu, ļoti mantkārīgu sievieti, sāk interesēties, cik varētu dabūt par mājas daļu....
Jautājums - vai vīrs ( mantojumā - jaunākais dēls ) var atdāvināt savu mantoto mājas daļu māsai? Vai arī ir vajadzīga vīra dēla piekrišana šim dāvinājumam....

euromens (2018-11-08 10:03)    2 ja tantuks ir viņsaulē, tad viņa varēja tik savu mantu novēlēt dēlam, nevis uzrakstīt kam pēc dēla nāves un kam pēc mazdēla nāves.....dēls tāpat ir pieaudzis cilvēks (ja protams nav duriks ar atņemtu rīcībspēju) un viņam bij gan laiks, gan iespējas uzrakstīt , kuram viņš vēlas atstāt savu īpašumu.

cirteejs (2018-11-08 10:09)  3 1 Dzēris nepasapratīš, nedzēris ne tik kas tur rakstīts! Tad jaunākais dēls taisās ātrāk par visiem atdot galus. Un kādā sakarā vīrs- jaunākais dēls?

edding (2018-11-08 11:02)    4 Jā, šitā uzrakstīt vajag mācēt.
Man šķiet, ka LV testamentam nav nozīmes. Ja omis noliek ķelli, tad mantojumu šinī gadījumā sadala uz 3 bērniem vienādās daļās un tas jaunākais dēls alias vīrs, ja vēl ir dzīvs,tad ar savu daļu var darīt ko grib, jo mazdēls nav 1. šķiras mantinieks.

joens (2018-11-08 14:36)      Vot saskatās cilvēki visādus luisusalberto un izauras un dara pakaļ. Viss sarakstītais LV strādā tikai nosacīti vai drīzāk nestrādā vispār. Pie tam jebkuru dāvinājumu citi radinieki var jebkurā brīdī apstrīdēt.

Ja kādam kas pieder, viņš ar to tiesīgs brīvi rīkoties, ja vien nav noteikts konkrētajam gadījumam kas cits (kā uztura līgumā, piemēram).

edding (2018-11-08 23:28)    1 Tiešām? Var uzrakstīt testamentu, ka novēl mantu kaimiņam 100% un tas dabūs? Parādi tādu likumu? Cik es zinu, tad ir neatraidāmie mantinieki, šinī gadījumā 3 bērni, un viss, nekādi testamenti, nekādi noteikumi, ko pēc tam ar mantoto darīt mazbērniem, nedarbojas.
Vienīgais, kas ir neapstrīdams, tas ir uztura līgums.

Pilskungs (2018-11-09 23:22)      edding -> pilnīga taisnība, tā ir !

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu