Kā pieslēgt lustru ar 5 spuldzēm

Sveiki!
Situācija tāda - lampai 5 spuldzes, sienā divi slēdži. Gribu pieslēgt tā, lai ar vienu slēdzi ieslēdzas 3 spuldzes, ar otru divas.
No griestiem 4 vadi - 2 no slēdžiem, (brūns un gaiši bruns) viens nultais (melns), zinu kurši ir kurš, jo pārbaudīju, un zaļi-dzltenais (domājams, ka zemējums), bet no lustras 3 vadi (brūns, zils un zaļi-dzeltenais). Brūnais un zilais katrs veidojas no 5 atsevišķiem vadiņiem no katras spuldzes.
Noskaidroju, ka brūnais lustras vads ir "dzīvias" (pieslēdzot pie viena no slēdža vadiem deg visas 5 lampas) un sadalīju to divās daļās - 2 mazie vadi vienā daļā, 3 otrā.
Pieslēdzu iegūtos lustras brūnos vadus pie abiem griestu slēdža vadiem (brūnā un gaiši brūnā), lustras zilo vadu pieslēdzu pie greistu melnā un savienoju arī zemējuma vadus. Sanāk, ka uz vienu slēdzi aiziet 2 dzīvie vadi, uz otru slēdzi 3 dzīvie vadi un uz visiem nultais.
Rezultāts - uz viena slēdža deg 2 vai 3 spuldzes, uz otra slēdža nekas.
Nesaprotu, ko daru nepareizi?Vai ir vēl kaut kas jāzidara?
Slēdžus pats neliku, bet domāju, ka tur viss ir ok, jo atsevišķi katrs slēdzis strādā.

Sorry, ka tik gari, mēģināju detaizēti.
Paldies!

janisb    1 zaļais zeme, zilais nulle, brūnais fāze attiecīgi no slēdžiem padodas fāze uz bruno un gaiši bruno vadu.
Ja šitas hints nelīdz, tad labāk sauc elektriķi...

shining    2 Vai esiet mēģinājis uzzīmēt pieslēguma loģisko shēmu? Divas paralēlslēgumu kaskādes (2 un 3 spuldžu) un 2 slēdži - izejot no tā varētu būt interesanti izkost pašam, kas pie kā slēdzams, nevis čakarēt atbildētāju nervus.

av2    2 tajaa lustraa vajadzees paar-savienot lamapas, taa lai taas 3 ir paraleelas, un arii divas paraleelas.Nulles kopaa vissaam. 3 lampaam faazes kopaa, un divaam attieciigi. Un tad no sleeggiem faazes padod uz taam.Karocce, 3 priedes....

dzintars45v      Divpolu slēdzim pienāk trīs vadi,viens fāzes(to var ar indikatoru noteikt,ja vien nav nepareiza slēguma shēma un caur slēdzi palaista nulle) un divi atejošie katrs uz savu lampu pāri,nav tur nekāda zemējuma un ja pareizi saslēgts,tad arī pie lampām pienāk trīs vadi viens nules un divi tās pašas fāzes,kuru laist katru uz savu lampu pāri,ja tev slēdzis pareizi saslēgts,tad slēdzot katru atsevišķi un stāvot ar indikatoru pie lustras vadiem var noteikt kurš ir kurš,ja verētu tev shēmu uzzīmēt,tad tu ātri saprastu,bet tā ar vārdiem grūti izskaidrot.

Dvinsky    3 Grūti saprast Tavu rakstīto. Bet - idejiski ir tā. Aizmirsti par zemējuma vadu, tev tādu nevajadzēs. Tātar ir nulle un fāze. Nulle jāpadod uz visām lustras lampām (visām 5 lampām 1 gals kopā un pie nulles. Tālāk - 2 lampām otrus lalus kopā un uz vienu slēdzi. Ailkušajām trijām arīi galus kopā un uz otru slēdzi. Abiem slēdžiem pie otra gala jāpienāk fāzei. Viss. Ja vajag un palīdzēs, varu uzzīmēt elektrisko shēmu.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu