vecais krāsu televizors - ko no tā var paņemt un kur likt?

Šķūnī stāv pāris padumjo laika krāsu televizori. Tādā iekšā daudz transformatoru, mikroshēmu - vai tos kaut kur var izmantot vai nodot pārstrādei? Vai tādus transformatorus vispār vēl kaut kur izmanto? Kādreiz, atceros, mikroshēmas uzpirka, lai no tām iegūtu zeltu - tagad neredz. Vai vispār no veca televizora ir kas citiem noderīgs paņemams?
Dzirdēju, ka vecus televizorus var atstāt Statoila stacijās - vai tā ir?

joens    1 Tikai zinātājiem. Pārējiem vienkāršāk to kasti izmest (ir visādi vecas tehnikas pieņēmēji, vai ņem arī šādus, jāinteresējas pie šiem).

AivarsN    3 Vecie lampu pastiprinātāji tagad nebūtu sliktāki par tiem,kuri salonveikalos maksā tūkstošus. Ar televizoru detaļām tagad ļoti reti kurš zinās ko iesākt. Senajos laikos pat pamatskolas puikas no vecām detaļām funkcionējošus radiouztvērējus sameistaroja.

Drole      Te nav iistaa meerkjauditorija. http://www.earlytelevision.org/classifieds_color.html

VECA_PIEPE  1 1 Kamēr tā kaste rāda pareizu un skaidru bildi, skaties,...nopirksi jaunu teļiku, šito kasti aizvedīsi uz izgāztuvi- speciāli konkrētiem krāmiem paredzētu savākšanas vietu. Tikai neiedomājies to kasti nolikt pie mājas pagalma publiskajām misēnēm,...dabūsi samaksāt sodu par sabiedriskā plača piemēslošanu.

Viktors6    1 Sveiki!
Nez vai kāds tagad būs gatavs ņemt radio detaļām, ja nav pazīstams kāds radioamatieris - entuziasts, tad nu jāizmet vien būs, Statoilā manuprāt nav tādu savāktuvju, zinu, ka ir pie lieliem tirzniecības centriem, konkrēti SPICE otrā pusē, paceļam braucot uz daudzstāvu autostāvvietu.

Dz_l      Mikroshēmas uzpirka tikai no skaitļošanas mašīnām un datoriem, kur kontakti bija apzeltīti. Pie tam (pat nesen nodevu pāri kg) ne pārāk liela nauda par tādiem pienākas...
TV neesmu redzējis apzeltītus kontaktus.
Transformators pārveido spriegumu no 220V uz kaut cik tur. Tādi ar īsti nav pieprasīti (ja būtu 380V, tad var būt vēl kāds fanāts atrastos)...
Tā, kā jānodod vien vecās tehnikas pieņemšanas punktā. Cik zinu, tad pie Mola bij kkāds konteiners, kur rakstīts virsū, ka ņem veco tehniku uz utilizāciju

falko_1967    1 jebkura det.tajaa aparaataa satur veertiigus met.,tikai vajag 1000 aparaatus lai ieguvums buutu redzams. paarstraadaa meganizeeti.samal granulaas atdala termoplastus un stiklu.paareejo kausee,noslaano un izmanto atkaartoti.paarsvaraa ved uz chhaniizeriem vai indiju.

av2      ssodien radiodetallas ir 7x leetaak nopirkt jaunas, un kaadas preciizi vajag, nevis meegginaat izmantot izlodeetas araa vecas krievu detallas izmantot, kuraam vissi parametri +/- 50% .Lampas savu muuzzu jau sen nokalpojussas. Muusdienu lampu pastiprinaataji , exksklusiivi protams deell "analogaas" skannas , arii izmanto pavisam citas lampas, un jaunas.Kuras taapat kalpo tikai paris gadus , labaakajaa gadiijumaa. Taatad, veco telluku nodod luuznnos tur, kur tos piennem.

Vaukskis      Nezinu, cik ilgu laiku tas Tev aizņems - varbūt pat gadu un vairāk, bet vari ar bezmaksas atkārtotu sludinājumu palīdzību pārdot neizjauktus vecos padomju laika krāsainos televizorus iekš Ss.lv, tā kā ir cilvēki, kuri tos nopērk, piemēram, telpu iekārtošanas vajadzībai. Daudz par tiem diezin vai dabūsi, bet savus 9-10 euro vari nopelnīt un cilvēki atbrauks aparātiem pakaļ- tas ir pierādīts praksē pārīti pārdodot ! ..Ja negribi ilgi par krāmiem domāt, atstāj pie t/p "Alfa" lietotās elektrotehnikas konteinerā, kas stāvlaukumā !

Alex_Jones  1 1 No veca TV korpusa (bez iekšām) var uzbūvēt kaķim/iem māju, ieliec spilvenu un gatavs - redzēju tādas, smieklīgi!

Līdzīgi jautājumi
LED televizori (47 atbildes)Televizora ekrāns palika tumšāks, (5 atbildes)Televizora izvēle (7 atbildes)Kādu 40" TV izvēlēties? (10 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu