Dabiskās gaismas spektra lampa

Vai kādam ir nojēga par lampām, kuru gaismā krāsa nemainās/gleznošanai vajag/. Cik sapratu no internetā lasītā, tad jākombinē vairāki spektra toņi, bet nevarēju nekur atrast precīzu infu.

bitiite333      Dienasgaismu Tev neaizstās nekas.
Ir šāda pieredze - kombinētas tika zilganās un dzeltenīgās dienasgaismas spuldzes ar silto kvēldiega spuldžu gaismu. Bet uz vatiem netaupi gan:)).
Mūsdienās ir pieejamas dažāda spektra dienasgaismas spuldzes. Savā darbavietā izmantoju Filips - tās, kurām ir vislabākā krāsu izšķirtspēja. (Kādreiz tās tika pirktas pie vairumtirgotāja Kalnciema ielā). Diezgan dzeltenīgas un nebija pārāk lētas.Arī armatūru kastes ņēmu tās bez atstarojuma, lai maigāka gaisma. Nu nav ideāli. Prasās kvēldiega klāt.
Man ir aizdomas,ka mūsu lielveikalos tiek izmantotas vislētākās ,zilās. Man, teiksim, ilgāk par pusstundu lielveikalā grūti atrasties, paliek slikta dūša no tās gaismas , kaut kāds trakums nāk virsū:)))

VIZUAALAAmaaksla      tās ekonomiskās ir kaitīgas ne tikai redzei.

gleznot vispār drīkst tikai pie dienasgaismas.PUNKTS.
Protams, krāsojam visādi!

debra1      ir taadas lampas! ja atcereesos tad paskatiisos - no galvas nezinu.....

Maverick      Man liekās, ka vistuvākās normālam spektram ir t.s. "ekonomiskās".

zaulons      Praktiski nav ne viena tuva dienas gaismai, to es saku kā fotogrāfs, un šo to zinu par gaismām un spektru , gan no lasītā gan no personīgās pieredzes.
Ieteikt varu tikai spoguļsistēmu kā todarija senajie kad templos gleznoja vai gleznot pie dienasgaismas.

Luxa      Ir ir taadas lampas, bet vinjas ir tikai taas caurulj lampas, zinu, ka ir Osramam un Philips, nr gan nearceros.

Luxa      Darbaa varu apskatiities, tad aizsuutiishu info.

bitiite333      Tatoo... veikalā (bāzē) pārdevēji zināja, zināja daudz pastāstīt, bija jāpasūta, bija jāgaida...bet saku, ka tās neattaisno cerības. Cauruļlampas, jā. Vai Tu nevari pārvarēt savu slinkumu, atrauties no oho un aizbraukt uz kādu bāzi, lai Tev nodemonstrē? Pēc stundas zināsi daudz...un izlemsi pati.

riks      Bendiks zināja. krievu laika lampām bija jāņem 3 tipi attiecībā 1:1:2. dienasgaismas lampām ir līniju spektrs, tā, ka 100% nebūs. ķinītim tagad ir ar dienas spektru un tādas, kuras baro ar krietni augstāku frekvenci, lai nestrobētu. bet tās dārgas pēc suņa.
http://www.fotoblog.lv/rep/4670/?cid=7396
vēl +/- vaidzētu ģeldēt fotospuldzēm (a pārkvēles ta bieži izdeg!) ar zilo filtru, 80A, 80B. lieli želatīna un mēdz izbalot. možen var gleznot ar brillēm, kurās zilie konversijas filtri?

Apao      Vispaar ir tāds CRI, palasīties var te kas un kā. http://en.wikipedia.org/wiki/High_CRI_LED_Lighting

Par dotajām Philips LED lampām - _nav_ lēti ... nu galīgi nav lēti. Pie tādām cenām var pazust visa vēlme gleznot.

Piedevām dienas gaisma ar atšķiras ... nevar salīdzināt makoņainu dienu ar skaidru.

Veel iespējama mājamatniecība - liekam kvēspuldze kopāa ar CFL, lai jau sākumā "izlīdzinātu" spektru, tad kostrukciju ieliekam starp 2 atstarotājiem mazākais pret zīmējamo obljektu aizsedz lampas, liekākajam meklējam kaadā pareizā krāsa nokrāsot to lai dabūtu vajadzīgo spektru. Jo kā zināms gaismas spekts ir atkarīgs ne tikai no avota, bet arī no atstarojošās virsmas.
2014-04-08

australietis      Saules gaisma ir auksti balta. Cool Daylight. ...w/865 2020-09-22 19:31

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu